applause applause komentáře u knih

Šílená Max Šílená Max Brenna Yovanoff

(SPOILER) Jedná se de facto o popsaný scénář druhé série Stranger things akorát z pohledu Max, který je obohacený o detaily života Max a Billyho před stěhováním do Hawkingsu. Mrzí mě, že jsem se tu nedočetla o introspekci do Maxiny mysli při působení Vecny. Pokud koukáte na seriál, není třeba ani číst. Nenadchne, ale ani neurazí.

09.01.2023 3 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

Moc hezká a čtivá kniha, která v člověku uvízne. Dlouho mě žadná kniha takhle nerozsekala. Donutí člověka přemýšlet. Tématem mi hodně připomněla knihu "Oba na konci zemřou". Tady ale hlavní hrdinové narozdíl od
protagonistů předchozí knihy měli místo pouhého dne dva měsíce. Hlavní myšlenkou knihy nebyla blížící se katastrofa, ale bylo to o o tom, jak se lidé zachovají. A co byste dělali vy, kdybyste měli pouhé dva měsíce života?

18.04.2022 5 z 5

Jsem single a pomstím se Jsem single a pomstím se Tracy Bloom

Tahle kniha mě hodně překvapila. Sama bych si ji už kvůli vyzývavé obálce a vodoo panence nekoupila, ale když jsem ji dostala od kamaráda, tak jsem si ji musela přečíst. A ejhle, ona to nebyla takova kravina, ale vcelku čtivé a napínavé vyprávění, které jsem prožívala s hlavní hrdinkou. Poučení této knihy je "Nehledat někoho dokonalého, když ho máme před sebou, jen ho kvůli vlastní omezenosti nevidíme."
Doporučuji.

18.04.2022 4 z 5

Úlomky ženy Úlomky ženy Katarína Krnáčová

Ani nevím, jak jsem narazila na profil na ig, ale jsem za to ráda. Příspěvky se mi líbily a vždy jsem se v nějakém našla, tak jsem si chtěla přečíst tuhle knihu. Četla jsem ji, když už jsem si tohle vše uvědomila, ale pomohlo mi to k potvrzení a zjištění, že "nejsem sama". Myslím si, že až se budu zase hledat, tak se k ní určitě vrátím. Doporučuji.

18.04.2022 5 z 5

Monology vaginy Monology vaginy Eve Ensler

Tahle kniha mě zaujala už dávno, ale úplně jsem na ni zapomněla. Připomněl mi ji až kamarád, když jsem ji od něj dostala na Vánoce. A musím říct, že jsem od ní opravdu čekala víc. Čekala jsem, že to bude taková oslava ženství a ono to bylo docela psycho. Některé texty byly hezké a některé byly opravdu moc, jak kdyby je psal člověk na LSD. Nejvíce mě ale zaujal text "Vytloukli z mého chlapce dívku... nebo se o to snažili" Tak jsem si uvědomila, jak to mají lidé, kteří se narodi ve "špatném těle" těžké, a že vlastně můžu být ráda, že jsem se narodila dobře. Jinak mi ta kniha nic nového nepřinesla a nic nového jsem se nedozvěděla, když si ji neprečtete, nic se nestane.

18.04.2022 2 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst už po vydání, ale dostala jsem ji na Vánoce minulý rok. Bohužel mě kniha zklamala. Za mě je to nejslabší autorova kniha. Některé pasáže byly skvělé, jiné tápaly. Ztrácela jsem se v tom kdo je kdo a nějaké fráze už byly přehnané. Avšak v knize se mi nejvíce líbilo zpracování téma přátelství.

02.03.2021 3 z 5

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

Tahle kniha mě opravdu zklamala. Je to už druhá kniha autora, kterou jsem bohužel nedočetla do konce a skončila jsem v půlce a nemohla se donutit číst dál. Asi si s Davidem dám nějakou dobu pauzu.

02.03.2021 2 z 5

Najdi mě Najdi mě André Aciman

První díl je samozřejmě lepší, více jsem ho prožívala. Tohle dílo, které je rozděleno na tři části, kdy každá z nich je o někom jiném (Elliův otec, Ellio a Oliver) se také povedlo. Autorovy dialogy a myšlenky mě nikdy nezklamou. Vždy když je čtu cítím se, že nic se neděje jen tak a vše má svůj důvod.
Doporučuji.

02.03.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Oproti ostatním autorčiným knihám mě dílo překvapilo, protože narozdíl od Jámy přišla s něčím novým. Příběh byl zajímavý, i když trochu predvídatelný. Poutavost děje zvyšovalo prolínání pasáží jednotlivých postav. Na konci to dopadlo stejně tak jak jsem čekala, tak jsem i ráda, ale stejně jsem si řekla "wow". Tohle dílo se moc povedlo a líbilo se mi ze všech autorčiných přírůstků nejvíce a už se těším na další. Doporučuji.

27.01.2021 5 z 5

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Jelikož jsem od autora už četla jeho prvotinu, tak jsem věděla, s čím budu mít tu čest. Samotná synopse mě zaujala, tak jsem byla zvědavá na zpracování. Trochu mi zde vadila retrospekce, ale ta nakonec objasnila celý děj. Nejvíc jsem byla zklamaná z konce, který mi přišel moc useknutý. Celkově si myslím, že by si tohle téma zasloužilo ještě více rozvést.

23.12.2020 3 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Tato kniha se mi líbila ještě více než předchozí, z toho důvodu, že zde byla hlavní hrdinkou dívka a já jsem se do děje lépe vžila a prožívala celou knihu s ní. Ten konec byl ohromný. Doporučuji.

20.12.2020 5 z 5

Zlo: Věda o temných stránkách lidství Zlo: Věda o temných stránkách lidství Julia Shaw

Tahle knížka mě zezačatku hodně překvapila. Jelikož se autorka snažila vysvětlit poměrně obecný pojem zlo. Snažila se ho humanizovat, vysvětlovat ho formou různých experimentů, přičemž se snažila být nestranná. Bylo to poutavé a místy i vtipné. Bohužel poslední dvě kapitoly mě už tolik nezaujaly přišlo mi, že autorka nebyla zcela tak objektivní. Nakonec mi přišlo, že ten konec byl takový useknutý. Myslím, že by si kniha zasloužila delší závěr. Doporučuji.

12.11.2020 4 z 5

Návrat čarodějnice Návrat čarodějnice Paula Brackston

Tohle pokračování se mi překvapivě líbilo více než první díl. Bylo poutavější a vtáhlo mě do sebe. Doporučuji.

06.10.2020 5 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Moc hezká kniha, která pro mě byla překvapením. I když jsou tam občas hluchá místa, tak jsem děj prožívala s hlavní postavou. Byl to pro mě po delší době poutavý příběh, u kterého jsem byla zvědavá, jak to dopadne, což jsem nyní u jejího pokračování. Doporučuji.

11.08.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Napřed jsem si myslela, že se mi tato kniha líbila více než "Kříďák", pak jsem si ale nebyla jistá kvůli konci, kde bylo mnoho zvratů. Rozhodně lépe se to četlo, ale každá kniha má něco do sebe. Bohužel téma mi už přišlo mírně ohrané, trochu mi to připomínalo Kingův "Řbitov zvířátek". Ale i tak doporučuji.

09.07.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Po přečtení prvotiny autorky "Manželé odvedle" jsem věděla, že se mi i tento kousek bude líbit. A opravdu tomu tak bylo. Narozdíl od první knížky mi to nepřišlo vůbec přitažené za vlasy a říkala jsem si, že by se klidně i něco takového mohlo reálně stát. Díky tomu má kniha u mě větší sympatie. Zajímavá je postava Brigit, která se postupně změní k nepoznání a o to více ještě hlavní hrdinka Karen. Na konci zjistíte, že vše není tak, jak jste si celou dobu mysleli. :) Doporučuji.

21.06.2020 4 z 5

Na konci naozaj obaja umrú Na konci naozaj obaja umrú Adam Silvera

Zajímavá kniha. Kde je sice konec už předem daný, ale stane se mezitím hodně věcí. Člověk by nevěřil, co může prožít za pouhých 24 hodin a jak ho to může změnit. Snad tato kniha otevře lidem oči a uvědomí si, že tu nebudeme věčně, a že je třeba žít život naplno, ne ho jen přežívat. A když chceš něco udělat, tak to udělej, protože nikdy nevíš, kdy to bude
tvůj poslední den. :)

12.06.2020 5 z 5

Trny v čase Trny v čase Jan Tomeš

Kniha mě překvapila, protože psala o tématech, které mě zajímají a také jsem se jimi dříve dost zabývala ale v pracovním shonu na takové věci není moc čas. Tohle dílo mě přinutilo se alespoň na chvíli zastavit a utvrdilo mě v tom, že to, co se má stát se stane, jen si musíme umět správně přát.

30.05.2020 5 z 5

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

Tak tohle druhé zpracování prequelu seriálu ""Stranger Things" se mi líbilo více než první. Asi to bude změnou autora, způsobem vypravování a hlavně tohle mi přišlo více osobitější a s propracovanou introspekcí. Je to vlastně taková detektivka, kdy téma nenadchne ani neurazí, ale příběh je zpracován velmi poutavě, že zkrátka chcete číst dál. Doporučuji.

24.05.2020 4 z 5

Chrám milionů let Chrám milionů let Christian Jacq

Tuto knihu jsem dostala od přítele, takže jsem první díl nečetla a vůbec mi to nevadí. Tenhle mi přišel zajímavější dějem. Ze začátku bylo pro mě těžké se knihou prokousat kvůli početnosti jmen, ale jelikož jsem odmala milovníkem Egyptu, tak jsem ji hned neodložila a dala ji šanci. Musím přiznat, že jsem ji musela číst na etapy, protože pro mě nebyla dost dynamická a kniha mě začala bavit až ve třetí třetině díla, kdy se tam začalo konečně něco dít. V knize se mi nejvíce líbilo zakomponování egyptských božstev a tradic, že se člověk něco nového zajímavého dozvěděl. Normálně mě to nezajímá, ale tady mi přišel opravdu zajímavý průběh porodu. Bohužel jsem zjistila, že kniha má pokračování nesoucí název "Bitva u Kadeše", které nemám v plánu číst, jelikož bitvy moc nemusím, tak se obávám, že by mě to moc nebavilo. Asi si teď s Egyptem dám na nějakou dobu pauzu. Bohužel nemám knihu s čím srovnávat, jelikož tohle je první historická próza tohoto tématu kterou jsem četla.

01.04.2020 3 z 5