annes annes komentáře u knih

Chawtonské dopisy Chawtonské dopisy Jane Austen

Pro milovníky JA určitě doporučuji. Je zajímavé nahlédnout do autorčiny korespondence, byť jí není mnoho a Ještěd komentáři a zasazením do období. Za mě super, ještě že mi nechybí v knihovně.

27.07.2022 5 z 5

Tolkienovy temné síly Tolkienovy temné síly David Day

Čtvrtá v sérii od Daye. Takový protipól k Hrdinům, ale už se nedozvídáme moc nového, když to budete číst jako já celkem po sobě něco si zapamatujete a bude vám chvílemi připadat že se autor opakuje. Nicméně i tak si myslím, že mladší fanoušci tyto knihy ocení spíše než starší bestiář skrze posloupnost a uspořádání těchto knížek.

04.11.2021 3 z 5

Zjevení Cthulhu Zjevení Cthulhu Howard Phillips Lovecraft

Volání Cthulhu mi teda rozhodně unikalo dlouho (a to jsem u deskovky arkham horror strávila xy hodin) a upřímně po přečtení pro mě nebylo tak velkolepé jako třeba velmi tajuplná Slavnost, která se asi dostala u mě na trojku. Dagon byl řekněmě zvláštní a Stín z hlubin času celkem strašidelný, ale místy až moc rozvláčný... Hrůza z Dunwich mi nahrala hrůzu už podruhé a u mě už zůstane lovecraftovou jedničkou navždy.

03.11.2021

Tolkienův atlas Tolkienův atlas David Day

Seřazené informace o bytostech/místech hezky popořadě, tak jak je to v příbězích. Rozhodně poutavější než Tolkienův bestiář, který je sice komplexní, ale není tak čtivý.

20.10.2021 4 z 5

Tolkienovi hrdinové Tolkienovi hrdinové David Day

Rozhodně mnohem lepší než bitvy a i obrázky se mi líbily víc..hodně mě překvapilo vysvětlování jednotlivých jmen - z jakých slov vznikly a jak moc to ovlivňovalo postavu a její charakter. Super:-)

17.10.2021 4 z 5

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Třetí díl jsem četla s odstupem, nicméně i tak mě zajímalo jak to bude s Raven a to jsem se také dozvěděla a Williamem. Za mě celkem zajímavý konec :-)

01.06.2021 3 z 5

Život a umění Emy Destinnové Život a umění Emy Destinnové Bohumil Plevka

Na mě trochu tužší čtení. Kniha je rozdělna do několika obodobí života Destinnové (jak osobní tak profesní). Na můj vkus by se mi líbil asi spíš nějaký více příběhový děj, protože údajů o vystoupeních a rolích bylo na mě asi přespříliš. Nicméně úryvky z dopisů, doplnění poznámkami a obrázky Emy či plakátů o vystoupení byly super.
Jak napsal Čapek o její smrti - opravdu jsme jí měli věnovat více pozornosti (nejen tak že se koukneme na dvoutisícovku).
Na nějaké příští zastávce na třeboňsku se ráda vrátím k jejímu památníku mezi duby.
A teda taky (její oblíbené) rybaření už mi nepřipadá tak moc chlapské :-)

01.06.2021 4 z 5

Nečekaní hosté Nečekaní hosté Aniela Cholewińska-Szkolik

Stejně nadšená jako z jedničky, jen už mi trochu vadí zdrobněliny - zvířátka, holčička, atd. ale rozumím je to pro píďata ;-))

10.03.2020 4 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Zase, začátek se tak nějak táhnul. Mezi hlavními hrdiny už není tolik napětí jako v předšlých dílech...ale zase ke konci to stojí za to. Serii spíše nepořídím, ale přečtu další díly ze světa Amandy :-)

05.03.2019 4 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Tak jako trochu pomalejší rozjezd, ale pak se to četlo samo. Kdykoliv byla volná chvíle kniha šla tam kam já..vážně začínám přemýšlet o zakoupení této trilogie..po posledním díle se rozmyslím jestli se pustit i do dalších knih z toho světa ;-)

27.02.2019 4 z 5

Srpnová neděle Srpnová neděle František Hrubín

Jak se jeden den může taaaak natáhnout...V dramatu se rozebírají vztahy a to jak se lidé plácají v životě, nicméně ne moc čtivě :-( těžko říct zda by představení bylo lepší, ale já bych na něj určitě nešla..

20.02.2019 2 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Hlavní hrdinka mi fakt sedla! Miluje knihy a není to žádná hezounka, takže stejně jako já :-)

15.02.2019 4 z 5

Velký mytický crossover Velký mytický crossover Bill Willingham

Příběh nic moc, ale objevení se postav Žánrů - pecka!!! a Wolfi ve svých postavách mě taky dost pobavi...a doufám, že Jack už se tam vracet nebude a Růža se dá dohromady, protože to co je s ní teď je fakt bída:-(

30.01.2019 3 z 5

Tomb Raider: Archivy S.3 Tomb Raider: Archivy S.3 James Bonny

Jako na jedničku to nemá, ale příběhy jsou pořád napínavé..nikdy mě asi neomrzí ženská co umí nakopat někomu zadet a u toho ještě najde nějaký ten "poklad"...ale teda ta poslední komixová povídka - wtf?...

28.01.2019 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Chápu, že čarodějnic, upírů, vlkodlaků už je v knihách spousta, ale trollové co jsou podobní lidem, je na mě trochu moc...Naštěstí se to čte se ti prakticky samo:-), a nejsou tam žádné překvapivé zápletky či rozuzlení..Ale samozřejmě je to napínavé, takže honem do knihovny pro další díly..

27.01.2019 4 z 5

Ódinn. Mýtus, oběť, iniciace Ódinn. Mýtus, oběť, iniciace Jan Kozák

Stejně jako k jiným odborným knihám i k této se hodí mít předešlou znalost severské mytologie, legend atp (alespoň základní)....Nicméně i když nejsem expert v oboru, tak mi kniha přinesla spoustu nových poznatků, souvislostí a bodobností v severském náboženství a přiblížila mi tak otazníky, které jsem před čtením měla. Pokud někoho hlouběji zajímají vztahy bohů, co proč a jak se stalo a chce k tomu i třešinku na dortu, doporučuji :-)

23.08.2018 4 z 5

Sága o Hervaře – komentář Sága o Hervaře – komentář Jan Kozák

Knihu jsem rozečetla a zvládla to tak na 60 stranu. Pokud nemáte předešlé znalosti tak tuto knihu ještě odložte a přečtěte si nejdříve vikingské ságy, pak pro vás tato kniha bude jistě přínosem hlubšího poznání.

14.06.2018

Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew William Shakespeare

Viděla jsem film s Elizabet Taylor, který jsem si zamilovala a když ve čenářské výzvě bylo dílo před 1950, tak byla volba jasná a samozřejmě to stálo za to:-)

06.03.2018 4 z 5

Malý Vinnetou Malý Vinnetou Karel Franta

Přečteno nespočetněkrát. Nejoblíbenější příběh je Papoušek Ruda zasahuje!

01.03.2018 5 z 5

Sága z Valhally Sága z Valhally Johanne Hildebrandt

Pěkné zakončení trilogie. Hlavní postavy mi budou chybět, ale jen do té doby než po knížkách sáhnu znovu, což bude určitě brzy a pravidělně!:-)

21.08.2017 5 z 5