annes annes komentáře u knih

Vítr ve vrbách aneb Žabákova dobrodružství Vítr ve vrbách aneb Žabákova dobrodružství Kenneth Grahame

Jako hezký, ale žádný wow, spíše ta kresba byla nádhedná, asi přečtu i ty Myší hlídky :-))
Co se týče příběhu - zkrátka pro děti s myšlenkami pro starší (opravdu 9+ jak se píše na obalu, mladším se to musí vysvětlit - jaké je zrovna ponaučení z toho atd.). Naprosto skvělý popis přírody, jako vážně! Krásné obraty na každé stránce :-) Hlavní hrdinové - pánové Krtek, Krysa, (Vydra,) Žabák a Jezevec, ne tak úplně typičtí pro dětské příběhy, mi celkem přirostli k srdci a souhlasím s tím, že by stejně jako králíček Petr měly být součástí příběhů se zvířecímí hlavními hrdiny, které by děti měly znát. Tyto tedy spíše straší kluci než holky :-) i když holky, co mají rády dobrodružství taky ;-))

18.02.2020 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

No vzhledem k tomu uzavřenému konci - co jako bude dál? Já to jdu určitě zjistit otevřením dalšího dílu ;-)

20.11.2019 4 z 5

Jeden temný trón Jeden temný trón Kendare Blake

Mezi díly jsem měla trochu časovou mezeru, takže mi chvilku trvalo zorientovat se. Uvítala bych i nějaký obsah... To co se mi líbilo u jedničky - že je popisováno stejné období z pohledu různých míst - u Arsinoe, u Mirabelly a u Kathariny - mi tentokrát zase vadilo. Na hodně stranách, málo děje (pár týdnů jestli vůbec?) a další díl je v nedholednu... Uvidím jestli pak budu pokračovat ve čtení až vyjde...

07.11.2019 4 z 5

Zajíček Ušáček Zajíček Ušáček Rene Cloke

Tuto knihu má babička asi jako jednu z deseti dětských knih, které vlastní. Určitě si dokážete představit kolikrát jsem ji přečetla :-). Zajíček Ušáček je pro mě synonymum k zajíčku filutovi a tak tomu bude do konce mých dní.

27.09.2019 5 z 5

Max Helsing a třináctá kletba Max Helsing a třináctá kletba Curtis Jobling

Strana 60 a stále nic :-/ Námět mě velmi upoutal i stránky s příšerkami a popisky. ALE to jaksi zdlouhavopopisně zvláštní. Čtivost je pro u mě zatím skoro na bodu mrazu. Knihu odkládám a uvidíme jestli se někdy zase vrátím..

27.09.2019

Čarodějova nevěsta 8 Čarodějova nevěsta 8 Kore Yamazaki

Jako Čise je trochu blázínek dle toho konce, ale uvidíme snad to dobře dopadne :-)

13.09.2019 4 z 5

Umění dýchat: Tajemství uvědomělého života Umění dýchat: Tajemství uvědomělého života Danny Penman

Líbivá obálka a zajímavý název mě upoutaly k zapůjčení knihy. Jedná se spíše o krátké texty k zamyšlení a návod jak se sklidnit u dýchání. Velmi pěkně graficky zpracováno :-)

10.09.2019 3 z 5

Stopy zvířat z celého světa ve skutečné velikosti Stopy zvířat z celého světa ve skutečné velikosti John Townsend

Miluju stopy :-) takže tohle jsem si nemohla nechat ujít. Na můj vkus trochu stručné, ale velmi mile a barevně provedené. Přehlednost, málo textu to vše zaručí, že zaujme i nečtenářské dětičky, co potřebují trochu vzdělat ohledně zvířátek ;-)

28.08.2019 4 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Tenhle díl mi dal zabrat..četla jsem mezitím dost knih do čtenářské výzvy a tak jsem tuhle odkládala častěji než bych chtěla..znovu se začíst bylo dost náročné ale poslední stránky se opět četly sami..rozuzlení na konci bylo skoro až přespříliš...jde se na další díl než si to zase rozmyslím ;-)

22.08.2019 4 z 5

Azyl Azyl Marjorie Liu

Skvělí! Tenhle svět je tak "drsný", že je až okouzlující. Doufám, že pokračování bude dřív než stihnu zapomenout všechnu tu historii a informace o zemi z přednášek Tam-tama :-)

23.07.2019 5 z 5

Cornwallský deník Cornwallský deník Dáša Nová

Velmi útlá knížečka popisující zájezd do Cornwallu, co všechno je tam k vidění a jak si to užívá spisovatelka :-) Jako inspiraci na cestu perfektní! Doufám, že bude další tentokrát z toho Skotska jak zmiňuje autorka na konci knihy :-)

22.07.2019 4 z 5

Vílí pohádky na dobrou noc Vílí pohádky na dobrou noc Karen Wallace

Pohádky jako takové nic moc, ale to poselství je super na zamyšlení. Použito na táboře pro holky 8-13 a v pohodě.-)

22.07.2019 3 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Ta ilustrace!!!

25.06.2019 4 z 5

Artur a zlaté lano Artur a zlaté lano Joe Todd-Stanton

Krásná kresba, opravdu skvělá! Velmi jednoduchý příběh pro malé dobrodruhy. Jednohubka ;-)

30.05.2019 3 z 5

Tri temné koruny Tri temné koruny Kendare Blake

Kde sakra další díl? Takhle to utnout... Pěkně rozehrané téma, skvělá mapa a přehledné rozdělení dějových linek! Skvělé!.. Po celkovém přečtení serie (snad to bude brzy), možná přehodotím na více hvězdiče, teď je to tak čtyři a půl, tak uvidíme, jestli další díly pomůžou :-)

08.04.2019 4 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Ten začátek se dosti vlekl, škoda že autorka více nerozvinula pasáž cesty Ósy a kultura hor nebyla více do hloubky:-) a Orové mohli klidně přibýt až v průběhu a ne aby tam bylo dlouhé nesmyslné čekání...Nápad min. na 4 hvězdy a smysl umění hvězd byl super!, ovšem na provedení to chce ještě trochu zapracovat, Liso. Ale fandím ti a snad se trochu vypíšeš :-)

29.03.2019 3 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Stejně jako jednička se to čte tak nějak samo..V příběhu Jace a Clary víte že něco nehraje a už už si myslíte, že se vám vaše teorie potvrdí a ono nic... a ten konec - co nejdřív chcete otevřít další díl a taky že jo :-)

14.02.2019 4 z 5

Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Zdeněk Šmíd

Kdo nemá rád zdlouhavé vyprávění, je kniha právě pro něj. Bez zbytečného protahování s trochou humoru si v této knihze přečtete vše o nejen severských bozích a jak to mezi nimi bylo, ale i o Volslunzích a Sigurdovi s Brynhyld.
+ obsahuje odkazy na knihy ze kterých autor čerpal "fakta"

02.01.2019 3 z 5

Tomb Raider: Archivy S.2 Tomb Raider: Archivy S.2 Dan Jurgens

Dvojka má opravdu méně poutavé příběhy než jednička, ale kresba a provedení jí stále vysloužilo stejný počet hvězdiček.

08.10.2018 5 z 5

Čarodějova nevěsta 4 Čarodějova nevěsta 4 Kore Yamazaki

Konečně něco málo navíc o Eliasovi, ale chtělo by to rychle další díly.

05.10.2018 5 z 5