Anim1984 Anim1984 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jiz od prvnich stranek me napadlo prirovnani k Blair Witch. Nebudu hodnotit nakolik se zaklada na pravde nebo ne. Kazdopadne jsem byla vtazena do deje a chvilemi jsem se opravdu bala. To se mi u knihy uz dlouho nestalo.

27.11.2017 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla kvůli stylu psaní a hlavně chybějícím uvozovkám při řeči. Pak se ale příběh četl skoro sám. Knížku jsem si v hlavě četla hlasem paní Bernáškové :)
Co mě hodně překvapilo, tak všechny ty sprosťárny, protože na mě herečka působí spíš jako slušňačka :)

30.11.2022 3 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Vánoční slaďárna s předvídatelným dějem, ale přesně takové chci občas číst. Kniha určitě navodí vánoční atmosféru a dobře se čte, jen u toho člověk nesmí až tolik přemýšlet. Rozhodně ne u druhého příběhu ale i tak se mi knížka líbila

31.12.2022 3 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Poutave a prehledne napsana kniha o jedne z nejvyznamejsich udalosti nasich dejin. V cloveku toho po precteni zanecha spoustu k premysleni.

11.01.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Na knihach od Keplera mi vadi jedna vec. A to ta, ze skonci v nevhodny okamzik. Uz ted me stve, ze musim cekat tak dlouho na dalsi dil. Lovec kraliku je opet velmi poutave napsany. Dej je napinavy a na rozuzleni si clovek opravdu pocka skoro az k samotnemu konci. Da se rict, ze je to celkem nepredvidatelne.

14.03.2017 5 z 5

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

Cas od casu se k tehle knizce vracim. Kdyz potrebuju oddechovku, zavzpominat na mlada leta... Tahle serie se Lanczove opravdu povedla. Je to takove ciste, nevinne cteni :) dnes to uz asi 14 lete holky neoceni a nepochopi. Ale kazdopadne bych dospivajivim slecnam knizku doporucila.

16.07.2019 4 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Kniha se mi cetla hrozne tezko a to nejen kvuli obsahu, ale i kvuli stylu psani. Dost jsem se v tom ztracela a prislo mi, ze autorma preskakuje z jedne veci na druhou. Bohuzel se tedy zaradila mezi tech par knih, ktere jsem nedocetla.

09.07.2019 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Napínavé a čtivé jako vždy. Q ten konec mě tedy dostal. To jsem nečekala.

15.12.2018 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Knihou jsem se prokousavala docela tezko. Docetla jsem ji jenom kvuli tomu, ze me zajimalo jak to vlastne je. Dej se, dle meho, rozjel az na nekolika poslednich strankach.

29.05.2017 1 z 5

Takova oddechovka. Nevedela jsem presne co od knihy ocekavat, protoze jsem zatim necetla ani jednu knihu od autoru. Nektere 'problemy' jsem poznavala a nektere mi prisly az moc pribarvene. Ale obzvlast v druhe polovine se naslo nekolik momentu, kdy jsem se opravdu pobavila a zasmala :)

17.01.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Na tuhle knizku jsem se celkem tesila, protoze jsem na ni cetla vetsinou pozitivni reakce. Nicmene pro me je velkym zklamanim a s nejvetsi pravdepodobnosti se zaradi mezi nekolik malo knih, ktere nedoctu. Dej me vubec nechytl, prolinani pritomnosti a minulosti mi prijde matouci. Nekdy se mi stava, ze si zezacatku musim zvyknout na autoruv styl psani, ale tady jsem si nezvykla ani u tretiho pribehu a knihu jsem zatim odlozila.

14.10.2016 odpad!

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Nenadchne, neurazí. Přijde mi to jako taková splácanina kulinářského cestopisu s 50 odstíny, která v poslední části přechází v nekonečné babrání se v jedné a té samé věci.

16.07.2020 3 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Knihu jsem cetla ze zvedavosti, protoze jsem predtim videla serial. Bohuzel, ten je o dost lepsi. Jak jiz bylo zmineno, Hannah se jen snazi vse hazet na ostatni a hleda duvody pro sebevrazdu i tam, kde vlastne nejsou. Ano, ma problemy. Ale nektere si zpusobila ona sama, vedome. Tim mi byla docela nesympaticka.

01.07.2017 2 z 5

Zločin jako profese Zločin jako profese Janek Kroupa

Zajimave tema, ale dle meho nazoru je kniha misty napsana docela nudne. Nektere vety a odstavce jsem musela cist nekolikrat, protoze jsem ztracela pozornost, a nekterymi strankami jsem se prokousavala stezi. Skoda.

22.05.2017 2 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Az tak do posledni tretiny me knizka moc nechytla. Porad jsem ji odkladala. Ale je pravda, ze 'konec' jsem opravdu necekala. Prekvapivy, jako ostatne u vsech knih od Deavera. Ale za me patri tahle k tem slabsim. Na druhou stranu ocenuji napad to trochu zmenit a zacit od konce.

22.01.2017 3 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Kniha se cetla dobre a nektere veci byly docela zajimave, ale spisovatelka se celkem opakovala. Nezapomnela cas od casu zminit, jak jsou vsichni prekvapeni, co tam zenska jako ona vubec dela. Jak kdyby do vezeni nepatrila uz jenom kvuli svemu puvodu a proto, ze ma karieru. Navic mi prislo, ze ze sebe delala obet, ktera je trestana skoro nepravem. To mi dojem z knihy trochu pokazilo.

04.11.2016 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Je to neco uplne jineho, nez na co jsme od Kelperu zvykli. Ale to neznamena, ze by to bylo spatne. Chvilku mi sice trvalo nez jsem se do ni zacetla, ale pak jsem ji nemohla odlozit. Nektere momenty mi sice prisly az moc drsne, ale to je tak nejak u tech severanu normalni. Jinak se mi kniha libila a ucite si prectu i dalsi casti.

05.10.2016 4 z 5