anid anid komentáře u knih

World of Warcraft: Kronika 1 World of Warcraft: Kronika 1 Chris Metzen

Nejsem takový ten obrovský fanoušek WOWka co má subcription snad od vanilly a hrál i "starý" hry i tak musím že je to dobrá kniha. Upřímně když jsme tohle četla, opravdu jsme měla pocit, že čtu opravdu kroniku. Děj je hezky jednoduchý, osekán o ty matoucí části a plot hole. Občas by to chtělo trochu rozvést, co přesně se stalo. Např Válka prastrých je docela hodně osekaná, na to jak obsáhlá je. Řekla bych že tato kronika je spíš aby si člověk uvědomil, kdy se co stalo a upozornil na určité momenty, které si pak může vyhledat. Kniha je doplněna o krásné ilustrace a mapy, které ještě více napomáhají k tomu, aby se člověk snadno v příběhu orientoval.

03.04.2019 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Ani moc nevím, co si o téhle knize mám myslet. Všechny knihy od této autorky jsou náladovky - buď nepřečtu nic nebo přečtu všechno najednou. Vzhledem k tomuto faktu jsem jí "četla" půl toku.
Napětí bylo, příběh se mi líbí, progress postav tam byl (i když mi stále vadí změna Doriana, ale holt po tom čím si prošel se to dá čekat). Myslím, že někomu by mohlo vadit, že v této fázi všichni hlavní hrdinové jsou prostě nějakým způsobem "broken". Všichni si zažili fakt hnusné věci. Na vyšší příčky v oblíbenosti postav se rozhodně stále prodírá Manon a krásně bojuje s Rowanem.
Velký downgrade je ....... mislostná část. Byla tam výplň(která mi tolik nevadí) ale většinu výplně tvořil "milostný život" nebo spíš sexuální hrátky. Nic proti tomu nemám, ale pokud bych si chtěla číst zrovna o tomhle šáhnu pro Dvůr růží nikoliv pro sklěněný dvůr (více méně jsem z nějakého důvodu dostala Game of thrones vibes....)
Další věc je to, že trochu splývají serie autorky. Na záčátku byl jasný rozdíl jak v psaní, tak v celkovém žánru. No hrany se trochu začínají romazávat.
Jinak stále kvalitní počteníčko.

04.10.2018 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Dokonalé fantasy.
Líbí se mi různorodost postav. Dále pak také vývoj hlavní postavy (i když se občas z nějakého důvodu občas zase vrací na začátek svého vývoje). Svět je pěkně propracovaný a děj poutavý. Celkově je kniha dobře psaná
Jedna z mála věcí co bych je vytkla, že záporaci byli prostě pure evil.....

06.02.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha má zajímavý začátek a do pocitů Lii se dá snadno vžít. Tím ale napětí v 1. polovině knihy končí. Pak to spíše připomíná romantický příběh (ale pěkně psaný). Navíc tolik omílaný milostní trojúhelník je zde jiný, což u mě má plus. Moc hezky se mi líbilo jak autorka nabízí čtenáři si vytvořit vlastní spekulace o tom, kdo je kdo(já osobně jsem svůj tip nakonec tak 2x měnila) Druhá část knihy se mi zalíbila více. Hezky se četla a měla zajímavý zvrat. Hrdinka rozhodně nebyla dokonalá a některé věci prožívala trochu moc.
Celkově doporučuji, jenom k fatasy tomu to moc nemělo. Spíš do romantiky bych to zařadila

17.10.2017 4 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Knihu jsem četla s tím, že potřebuji něco číst jinak se unudím k smrti, ale nakonec se mi dost líbila. Kniha je na začátku psána v druhé osobě, jako první 3 stránky v pohodě, ale pak se to stalo utrpení a já listovala dopředu, zda to bude normální. Naštěstí ano. Kniha je čtivá, ale někdy se autorka zabírá moc do detailů. Taky mi trochu vadí fakt, že nás přímo nutí litovat hlavní postavu (což se jí u mě moc nepodařilo). Kniha se mi celkově líbila a ano doporučuji :)

28.11.2016 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Kniha znovu nezklamala, ale musím uznat místy se zhoršila. Kniha se rozdělila na vyprávění Horáce a Halta a Eavelyn a Willa, za což moc díky autorovi že jsme nepřišli o nic podstatného. Bohužel byla místa u Willa a Eavelyn, která byla zdlouhavá a nudná. Díky rozdvojení knížky jí musím nechat 5 hvězd, protože si to zaslouží

29.10.2015 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Kniha kupodivu po triumfálním prvním dílu nezklamala. Kniha se pěkně svižně četla a musela jsem se držet abych zbytečně nepřeskakovala věty, jak jsem byla nedočkavá co se bude dít dál. Jenom mě zklamala jedna část, která byla naprosto nereálná. Kniha je úžasná vřele doporučuji si ji přečíst. Jenom je tam méně humoru, ale úplně se neztratil :)
5 hvězd

23.10.2015 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Tato kniha jaky by se přímo vnutila, abych ji přečetla a trvalo dlouhou dobu než jsem se rozhodla to zkusit, ale neprohloupila jsem. Kniha mě od začátku nadchla. Měla celkem rychlé rozehřívání a hned se šlo na věc. Postavy se mi líbili, měly prostě svůj charakter ( zvláště pak Halt). Postupně jsem si oblíbila snad všechny, ale Halt prostě vede. Kniha je čtivá a když zaujme jen tak se od ní neodtrhnete. I přesto že jsem četla dost fantasy knih se mi děj nezdál ohraný, ale ano na jednom nebo dvou místě jsem zvládla děj předpovídat. Doufám že kvalita nebude klesat a už v knihovně jsem zabrala další 3 díly a čekám super počteníčko.

09.10.2015 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Znovu a znovu přemyšlím proč mě kniha nenadchla jako většinu lidí co jí četlo, ale knihu jsem viděla až PO shlédnutí filmu což je možná ten kámen úrazu.
Do poloviny byl příběh dobrý. Bohužel jsem znala již "nedostatky" a rozdíly mezi knihou a filmem. Ke konci se náramně zlepšil, ale konec. Ten mně zklamal..... Jo nejsem fanoušek otevřených konců.
Ano kniha je k zamyšlení, ale to i film. Je to 2. knížka kterou hodnotím lépe než film podle jejích motivů.

09.08.2015 3 z 5