anibeni anibeni komentáře u knih

Ztracena v dobré knize Ztracena v dobré knize Jasper Fforde

Tahle kniha mi dala trošku zabrat a to i přesto, že se mi opravdu líbila.. Ale začátek mi přišel nezáživný, pak se to ovšem dějově rozjelo tak, že jsem ani nedýchala, načež se to v půlce zastavilo a neskutečně vleklo.. Aby konec byl opět úchvatný.. Naprosto plné bodové hodnocení si tato kniha zaslouží..

20.01.2014 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Tak trochu jsem se bála do té knihy začíst, jsem cíťa a hodně věcí prostě "nedávám", ale tahle kniha byla dobře napsaná, líbil se mi styl i příběh.. Ano, poplakala jsem si, ale na druhou stranu - je něco, u čeho neřvu??? Tuhle knížku určitě doporučím i mým dětem, tak za rok...

15.01.2014 5 z 5

Kočka, která žila na vysoké noze Kočka, která žila na vysoké noze Lilian Jackson Braun

Další perfektní díl...
Popis Casablancy se mi líbil tak, že jsme tu budovu úplně živě viděla před sebou - kéž bych se do ní mohla podívat..!
Co víc dodat, snad jen to, že bych taky chtěla, abych si mohla se svojí kočkou doma zahrát scrabble..

15.01.2014 5 z 5

Kočka, která mluvila s duchy Kočka, která mluvila s duchy Lilian Jackson Braun

Tak jsem se po nějakém čase opět vrátila k pokračování ve čtení této kočičí série a kniha mne ani tentokrát nezklamala - naprosto příjemné pohodové čtení..

13.01.2014 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Tolkien je prostě Tolkien... pravda, Pán prstenů je jedinečnej, ale i tak byly Húrinovy děti pěkný čtení..

12.01.2014 5 z 5

Čechy - Šumava Čechy - Šumava František Adolf Šubert

Jako milovník Šumavy jsem tuto knihu prostě musela mít - je obrovská a má nádherné litografie..

10.01.2014 5 z 5

Přemožitelé hor Přemožitelé hor Stefano Ardito

Dechberoucí dobrodružství daleko od civilazce a vysoko v horách... Nádherné čtení, nádherné fotografie...

09.01.2014 5 z 5

Josef Sudek Josef Sudek Anna Fárová

Naprosto nádherná kniha, obrovská kniha, vůbec nejdražší, co jsem si kdy koupila... Perfektní povídání o vynikajícím českém fotografovi, nádherné fotografie....

09.01.2014 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Od knížky jsem asi čekala příliš, dle komentářů i doporučení od známých, ale buď mi nesedla a nebo nevim, každopádně mě ani nijak extra nenadchla.. je pravda, že některé pasáže byly opravdu vtipné a smála jsem se nahlas, oproti tomu tam ale také bylo dost nudných pasáží, v kterých jsme se až ztrácela..

08.01.2014 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha, která mě pohltila úplně stejně, jako hrdiny knížky jejich hra... nedokázala jsme prostě vstát a přestat číst, takže jsem včera ráno začala a v noci knížku dočetla... Hodně dobře napsaný příběh, u kterého jsme sice od půlky předvídala konec, ale kupodivu mi to vůbec nevadilo..

06.01.2014 5 z 5

Konyvran 3: Plameny Konyvran 3: Plameny Sarah Prineas

Pěkná trilogie, druhý a třetí díl se mi líbily o něco víc než ten první... Mělo to nečekaný konec... Nicméně jsem strávila krásné 2 dny čtením této trilogie..

04.01.2014 5 z 5

Konyvran 2: Stíny Konyvran 2: Stíny Sarah Prineas

Tak tento díl se mi líbil víc než první... Opravdu hezky čtivé, napínavé, ale přitom vše dává smysl... jenom to zbytečně velké písmo evokuje k tomu, že je to čtivo pouze pro děti..

04.01.2014 5 z 5

Konyvran 1: Čarodějův zloděj Konyvran 1: Čarodějův zloděj Sarah Prineas

Hezká, čtivá knížka, pěkné kresby, příjemný příběh s trochou tajemna... Na můj vkus nemusí být kniha vytištěna s tak velkými písmeny, ale budiž.. Je určena dětem a těm svým jí ráda přenechám..

03.01.2014 4 z 5

Malér Eyrová Malér Eyrová Jasper Fforde

Tak tohle pro mě byla nečekaná bomba... Vynikající námět, skvělé zpracování a příběh prostě úžasný...

30.12.2013 5 z 5

Temné hory Temné hory Patrick Carman

Kniha byla docela zajímavá, dobrodružná, měla hlavu i patu, ale nějak mě nenadchla... Nevím...

29.12.2013 3 z 5

Klíč Klíč Marianne Curley

Vynikající !!! Po dlouhé době jsem četla trilogii, která opravdu gradovala..

18.12.2013 5 z 5

Temnota Temnota Marianne Curley

Tahle kniha se mi četla o mnoho lépe než první díl, bylo to také tím, že už jsem věděla, oč jde a zvykla jsem si na styl psaní. Knížka byla hodně napínavá a těším se na díl třetí.

14.12.2013 5 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla.... ale pak jsem zas nedokázala od rozečtené knížky odejít...
Kniha má zajímavý námět, který je dost dobře zpracován..

11.12.2013 4 z 5

Černé bratrstvo Černé bratrstvo Wolfgang Hohlbein

Myslím, že je to poslední díl ze serie, co u nás vyšel. Líbil se mi o hodně víc, než ten díl předešlý. Takže musím napsat, že celá serie pro mě byla příjemným překvapením..

01.12.2013 5 z 5

Hořící moře Hořící moře Wolfgang Hohlbein

Tento díl byl náročnější na děj i pochopení, než díly předešlé..

30.11.2013 4 z 5