aNGie5 aNGie5 komentáře u knih

Mouka pro meluzínu a jiné glosy Mouka pro meluzínu a jiné glosy Petr Kukal

Skvělé humorné glosy profesoionála i člověka. Velmi zajímavý rozhovor na konci knihy. Tato kniha je pro ty, co si umí užít dobře napsaného díla, umí a chtějí se vcítit do něj a porozumět tomu, co autor píše.

14.07.2022 5 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Přestože ani v tomto dílu si čtenář není jist, kdo, proč nebo jak a je to hodně zamotané, přišlo mi to celé trochu chaotické a uspěchané, závěr knihy (nemyslím samotného případu) nějaký strojený. Prostě jsem měla pocit, že to chtěl autor tentokrát rychle dopsat. Je to samozřejmě subjektivní, ale jako velký fanoušek Bannaleca si to dovolluji napsat :)

21.03.2022 4 z 5

Vlčí stopy Vlčí stopy Tanja Askani

Kniha napsana obdivuhodným člověkem, který rozumí přírodě a hlavně vlkům a respektuje je - tomu říkám opravdová láska. Doporučuji všem, kteří cítí souznění s přírodou, či touží po něm.

18.12.2021 5 z 5

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Laskavý humor

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Moderní romantika, zajímavá a pozitivní

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Velmi "americké" povídky, nicméně některé jsou opravdu skvělé. Každopádně všechny stojí za přečtení.

23.11.2021 4 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Thriller jak má být, kdežto film mě hodně zklamal - změnili vše, co se dalo a navíc z toho udělali takovou střílečku pro děti. Ale musím pochválit pražskou scénu z filmu- ta je natočena skvěle :)

Jednoho dne v Londýně Jednoho dne v Londýně Saskia Sarginson

"Generál" má pravdu, oddechovku nečekejte, je to dramatický příběh, ale dobře napsaný, a máte na co se těšit :)

19.09.2023 5 z 5

Honba za Cézannem Honba za Cézannem Peter Mayle

Kniha dobrá po všech stránkách, užila jsem si ji.

02.07.2023 5 z 5

Bazar u puntíkaté zebry Bazar u puntíkaté zebry Raphaëlle Giordano

Kniha o řetězové reakci emocí a činů, o svobodě mysli a odvaze, o překonání rámců či zážitků brzdících tvořivost a rozvoj duše, o kráse a lásce, o nalezení sebe sama.

18.07.2022 5 z 5

Nevím nic, ale řeknu všechno Nevím nic, ale řeknu všechno Pierre Richard

Velmi zajímavé čtení, zajímavý život velkého komika a pozoruhodného člověka. Jen tam jsou nějaké chybičky, ale nikdo není dokonalý :)

15.06.2022 4 z 5

Zloději hedvábí Zloději hedvábí Dirk Husemann

Zajimavé čtení, ale trochu rychlý, nedopracovaný konec

23.11.2021 4 z 5

Sedlákův soud Sedlákův soud Martin Jensen

Skvělé čtení pro milovníky historických detektivek. Těším se na překlady dalších děl autora, ale od tohoto 3.ho románu z roku 2015 už žádné nejsou.

Křivopřísežník Křivopřísežník Martin Jensen

Skvělé čtení pro milovníky historických detektivek

Královi psi Královi psi Martin Jensen

Skvělé čtení pro milovníky historických detektivek

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Skvěle napsané završení romantického příběhu

Dohazovačky Dohazovačky Maddie Dawson

O přístupu k vlastnímu životu. Doporučuji.

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

Skvěle popsaná cesta duše ze tmy k světlu. Smyslem života je život samotný. Doporučuju.

Říkali mu Pirát Říkali mu Pirát Martin Záruba

Kniha plná emocí, při čtení které vše prožíváte spolu s autorem a uvědomíte si (nebo si potvrdíte) co je v životě důležité. K tomu zajímavé příběhy a informace o krásných vzácných psech. Stojí za to ji přečíst.