Anette99 Anette99 komentáře u knih

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Výborná kniha ukazující, kam až můžou dojít zažité konvence a bránění vztahů kvůli rozdílnému společenskému postavení. Ale přesto mi bylo líto spíše Roberty než Clyda.
Čekala jsem, že toto poměrné rozsáhlé dílo se mi bude číst vcelku špatně, ale opak byl pravdou a kniha utíkala, dokázala jsem se vždy pořádně začíst.

09.08.2019 5 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Hodně silná knížka... Ale přečetla jsem ji jednim dechem. Na jednu stranu mrazivá, na druhou ale také velice zajímavá. Koho černobylská katastrofa aspoň trochu zajímá, tak určitě dopororučuju

31.07.2019 5 z 5

Porno Porno Irvine Welsh

Trochu jsem se bála, že pokračování po takové době bude spíš slabé. Ale opak je pravdou a já jsem ráda, že jsem si knížku sehnala. Jako první díl, i tahle se četla dobře a odsejpalo to. A Renta je prostě borec :D

19.07.2019 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Tak si myslím, že tohle je zatím nejlepší díl Fabiana Riska. Opět dobře čtivá kniha, rozdělená na krátké kapitoly. Zajímavý a svižný příběh,ale ne tak překombinovaný jako v Devátém hrobu, kde jsem se občas trochu ztrácela. Pachatelé geniální, jejich motiv vcelku originální, kdy nešlo jen o pomstu, která skončí jednou vraždou. Ale vyšetřovatelé také skvělí. A líbila se mi vedlejší dějová linka s Duunjou, Theodorem, Alexandrou a její partou a také krize v rodině Riskových, to všechno příběh pěkně zpestřovalo. Konec tajemný, a naznačuje, že série bude pokračovat. Tak doufám, že ano :)

13.07.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Zatímco v prvním dílu bylo vcelku jasné, jaký motiv má vrah, tady jsem netušila kdo a proč až do samotnèho konce, byl to hodně komplikovaný případ. Ale také napínavý a zajímavý. Autor nezklamal. Jen občas jsem se v ději ztrácela, protože byl místy překombinovaný. A také mi chvilku trvalo, než mi došlo, že tohle se odehrává ještě před dobou Oběti bez tváře. Ale za chvíli mi to došlo a neměla jsem s tim potom už problém, v prvním díle o tom byly jen zmínky a já jsem ráda, že tady je to vysvětleno. A Fabian opět skvělý. Už se těším na poslední díl :)

07.07.2019 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Za dva dny zvládnuto :D kniha se četla dobře, byla rozdělená na spoustu kratších kapitol a psaná velmi dobře. Co se příběhu týče, hodně mě chytil. Fabian je sympaťák, a i když má svoje metody a ne vždy pracuje týmově, je pro ostatní velkým přínosem od prvního dne. Ale na druhé straně je geniální, a jak se zdá, nedostižitelný sériový vrah, který Fabianovi i ostatním vždy o krok uniká. Jeho pohnutky zničit celou třídu jsou možná i pochopitelné. A když už si vyšetřovatelé myslí, že ví o koho jde, celý případ se najednou stočí jiným směrem, takže vrah může vesele řádit dál.
No každopádně už se těším, až si přečtu obě následující autorovy knihy :) pro milovníky krimi doporučuji

03.07.2019 5 z 5

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Tak tohle byla jízda. Téma narkomanů a s tím spojeného prostředí mě hodně zajímá a tohle nebyla má první kniha na toto téma. Dříve jsem viděla film, který byl také bezvadný. A kniha nezklamala. Žádné přikrášlování, pouze surová realita ukazující prostředí narkomanů. Věrohodnost ještě přidává narkomanský slang, nespisovná čeština a vulgární výrazy, pro tuto skupinu tak typické. Díky těmto jazykovÿm prostředkům se mi kniha četla velmi dobře. Asi si seženu pokračování. A knihu doporučuji všem, co se o tohle téma zajímají.

01.07.2019 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Na Mrchožrouta jsem se těšila,mam tenhle typ knih ráda. Konečně jsem se k němu v týdnu dostala a jsem nadšená. Velice zajímavá zápletka, a hlavní hrdina je sympaťák i přes svoji zvláštní "zálibu". Navíc se knížka čte dobře a rychle. Doporučuju

29.06.2019 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Viděla jsem nejprve film, který se stal okamžitě mým oblíbeným. Když jsem jednou šla s kamarádkou do knihkupectví se mrknout na jednu knihu, všimla jsem si Klubu rváčů. I když jsem ten den nechtěla žádnou knížku koupit, tuhle jsem musela mít. Jestliže mi něco málo ve filmu nebylo jasné, díky knize jsem to pochopila. S filmem je skoro totožná, proto i tady dávam 5*.

02.06.2019 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tahle kniha mě naprosto dostala. Přečetla jsem ji pomalu na jeden zátah. Žádná jiná kniha ve mně nedokázala zanechat tak hluboké a rozporuplné pocity.

30.05.2019 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Od Zoly jsem četla první Nanu, a čekala jsem další skvělou knihu, realisticky ukazující život a bídu chudáku. Očekávání byla naplněna, podle mě je Zabiják ještě drsnější než Nana

27.05.2019 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

První jsem viděla film, který se mi opravdu líbil. Pak jsem zjistila, že na maturitnim seznamu máme knižní předlohu a okamžitě si ji dala na svůj seznam. Díky filmu jsem měla velká očekávání,a nebyla jsem zklamaná. Jediný rozdíl je, že ve filmu je to spíše z pohledu McMurphyho, zatímco v knize z pohledu Náčelníka,což mi ale vůbec nevadilo.

23.05.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Princip a nebezpečí totalitních režimů pozoruhodně ukázáno pomocí novodobé bajky. Kniha se mi četla velice dobře.

23.05.2019 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Ze začátku pomalejší rozjezd, hodně jmen, méně záživné pasáże. Ale postupně se to rozjelo a příběh skvělej, četlo se to dobře. Pěkně ukazuje bláto Paříže (i jinych velkych měst, všude to bylo stejný nebo podobný) v 2. polovině 19. století.

23.05.2019 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další zajímavý příběh Kim. Tentokrát do hry vstupuje i sociopatka Alex, která dokáže inspektorku dohnat až na pokraj jejích sil.

14.05.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

První díl série Případů KIm Stoneové mě ohromil. Miluju tenhle druh literatury, takže jsem náročná a čekala jsem od toho poměrně dost. Autorka nezklamala. Kim je svérázná a chytrá, zároveň má zajímavou, ale temnou minulost. Tajemství, která v prvním díle ožívají, jsou děsivá. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi krimi a psychothrillery.

14.05.2019 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Zajímavý příběh o třech úplně odlišných holkách, které ale spojuje touha stát se zdravotními sestřičkami a pomáhat ostatním.

13.05.2019 4 z 5