Anette Abeja Anette Abeja komentáře u knih

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Kniha byla úžasná. Bylo to něco podobného jako druhý díl, který jsem náhodou četla dříve než tento, ale i tak byly oba díly skvělé. Moc ráda čtu cokoliv o psech a to, když člověk může alespoň trochu nahlédnout na věc tak, jak se na ni může dívat náš čtyřnohý kamarád, je velmi zajímavé. Našla jsem si v knize pasáže, o kterých si myslím, že se přímo hodí na můj život, a možná taky díky tomu jsem s napětím očekávala, co se bude dít na každé další stránce. Všem vřele doporučuji! :)

13.02.2015 5 z 5

Můj pes jde do školy Můj pes jde do školy Chantal Cahour

Kniha je sice určena pro děti kolem 10 let, i tak se mi příběh v knížce líbil :) Je jasné, že tam nemůžou být nějaké příliš hluboké myšlenky, ale jako lehké nastínění problému při výchově vodícího psa to myslím postačilo. Asi si vyhledám ještě nějaké další knížky s podobnou tématikou, abych se o tom dozvěděla více. Myslím, že tato kniha je pro děti super dárek :)

28.01.2015 4 z 5

Kůň za dolar Kůň za dolar Lauren St John

Celkem zajímavé bylo na příběhu to, jak si hlavní hrdinka plní své sny a za žádnou cenu se jich nechce vzdát. Někteří absolutně nevěří, že by něco takového mohla dokázat, ale najde se i pár takových, kteří možná také tolik nevěří, ale i tak ji podporují. Akorát vyvrcholení této knihy bylo jasné už od začátku, což bych brala jako velký mínus. Pokud hledáte nějaký strhující příběh o koních, tak tohle asi nebude přímo to pravé, ale i tak se mi kniha celkem líbila.

27.12.2014 4 z 5

Morčata Morčata Fritz Dietrich Altmann

Prostě další skvělá kniha o morčatech :)

05.10.2014 5 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Knihu jsem možná četla kdysi na základní škole jako povinnou četbu, i když o tom dost pochybuji....teď jsem si ji chtěla přečíst a musím říct že se mi knížka vůbec nelíbila a ani mě ničím nezaujala...připadá mi to trochu divné, když tady vidím ty ostatní komentáře, ale knihu jsem po přečtení 8 kapitol (cca 40 stránek) odložila. Snad ostatní Poláčkovi knihy, které chci za nějakou dobu číst, budou lepší :)

03.10.2014 2 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Kniha byla hezká to jo, ale očekávala jsem od ní asi trochu víc. Některé povídky jsem si pamatovala už z knihy Smrt krásných srnců - ty se mi i líbily :) ale některé jsem ani nedokázala pořádně vnímat, myslím že tak 2 nebo 3 :)

01.10.2014 4 z 5

Smutný příběh o osudu dítěte z chudinské čtvrti, které opustila matka a ještě bylo zneužíváno....avšak i tak se mu dostalo lásky od učitelky, která se ho snažila pochopit a nějak mu pomoci, i když to nebylo ze začátku zrovna nejlehčí..

28.09.2014 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Úžasná kniha, na kterou jsem narazila náhodou v knihovně a jsem za to moc ráda! Po přečtení asi 1/4 knihy mi bylo jasné, že si knihu musím také koupit. Jednoduše mi nestačí tuto knihu přečíst jen jednou. :) Možná je to dáno také tím, že psy jednoduše zbožňuji, ale pokud by kniha nebyla tak nádherně napsána, určitě bych si ji tolik neoblíbila. V knize byly pasáže, kdy jsem brečela, nebo se také smála, doufala, že se příběh obrátí opět k lepšímu, nebo prostě chtěla být tím, koho zrovna obklopovali psi. Při čtení knihy jsem zjistila, že tohle je již autorův 2. díl románu o psech, ale to mi nebrání v tom, abych je přečetla v opačném pořadí! :D Tuto knihu doporučuji všem, kteří mají nějakým způsobem rádi psy a chtěli by vidět (alespoň na chvíli) život psíma očima. :)

24.09.2014 5 z 5

Po čem ženy touží Po čem ženy touží Fay Weldon

Nic moc jsem sice od knihy neočekávala, ale přesto jsem si myslela, že to bude alespoň o něco lepší :) Připadalo mi to víceméně jen jako takové plky.

19.09.2014 2 z 5

Hitlerovi nepřátelé Hitlerovi nepřátelé Torsten Pettersson

Kniha se mi celkem líbila, i když občas jsem nějaké pasáže nepochopila - například proč tam vůbec něco takového je, připadalo mi něco zbytečné. Kniha dobře ukázala, jak to u nacistů vypadalo, jak byli suroví k lidem.. Od knihy jsem neočekávala nějaký extra příběh a to se také vyplnilo. Chvílemi mi ale kniha připadala trochu nudná.

18.09.2014 3 z 5

Pitomec ve skříni aneb Manželé a milenci Pitomec ve skříni aneb Manželé a milenci Oldřich Dudek

Kniha mě ani moc nezaujala...už od první kapitoly jsem doufala, že se kniha změní nějak k lepšímu - že dál bude něco zajímavějšího :) vydržela jsem to 80 stránek a knihu odložila. Myslím, že ani žádný korektor knihu neviděl - je v ní spousta překlepů a chyb. Což moc lepšímu pocitu z knihy nepomůže. :)

10.09.2014 2 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Bezvadná kniha o životě v ghettu a přežívání Židů v bunkrech nebo skrýších a snaze vyhnout se "pracovním táborům". Ukázka toho, jak to chodilo, co byli lidé schopní udělat pro své vlastní blaho či přežití a jak celou situaci všichni ostatní kromě Židů vnímali.

04.09.2014 5 z 5

Dobrodružství potkanů Dobrodružství potkanů Bohumil Matějovský

Kniha se mi velmi líbila - možná je to i tím že jednoduše zbožňuji zvířata a k hlodavcům mám celkem blízko :)

01.09.2014 5 z 5

Důvěřuj, ale pak se moc nediv Důvěřuj, ale pak se moc nediv Zita Marinovová

Nejprve jsem se ztrácela v tom, která postava je která - kvůli způsobu psaní a proplétání postav mezi sebou. Potom jsem si ale vše v hlavě pospojovala a knihu za chvíli dočetla. V některých pasážích mi dokonce připadalo, že autorka moc nevěděla co psát a tak popisovala svou situaci na jedné z postav, ale musím říct, že se mi kniha nakonec líbila.

30.08.2014 4 z 5

Návod k použití rozvedeného muže Návod k použití rozvedeného muže Albert Salický

Kniha je spíše pro starší ročníky - pochopí "vtípky" autora. Mně osobně přišla kniha velmi nudná - přečetla jsem asi 40 stránek a knihu odložila. V této pasáži mne zaujala jediná část a to náhodou zrovna ta, která byla opsána na obalu knihy.

28.08.2014 odpad!

Tahle píseň ti změní život Tahle píseň ti změní život Leila Sales

Knížka se mi dost líbila. Nechtěla jsem ji ani odkládat a pořád jen číst dál a dál. Kniha by sice mohla být o něco delší, ale to už se bohužel nezmění. Po přečtení takovéto knihy mě ale nejvíce mrzí fakt, že autor nenapsal nějakou další a pokud napsal, tak že není nikde k sehnání :)

24.08.2014 5 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Každý, kdo má psa nebo se o nich chce třeba jen dozvědět co nejvíc informací jak jim porozumět, by si měl přečíst tuto knihu. Psi se s námi snaží komunikovat, ale pokud člověk jejich signály nevnímá, nebo jednoduše neví, co tyto signály znamenají, dochází k velkým omylům - psi jsou týráni kvůli tomu, že využívají svou "řeč", protože si člověk v danou chvíli například myslí, že ho pes neposlouchá či ignoruje. Přitom pes například raději nejdříve použije "konejšivý" signál k tomu, aby předešel rvačce s jiným psem než aby ihned bezhlavě běžel za páníčkem. O knize by se dala psát spousta věcí, ale i tak by to nenahradilo její četbu. Vřele doporučuji! :)

13.07.2014 5 z 5

Utrpení za pokladnou Utrpení za pokladnou Anna Sam

Kniha mě nadchla..člověk se při ní krásně uvolní a jen hltá další a další slova a kniha je rázem u konce :) Pro někoho se tím možná dětský sen (být pokladní) vytratí, ale alespoň ho potom nezklame realita, do níž by vstoupil :) Kniha se četla velmi dobře a to i díky humoru spisovatelky :) Jen mě mrzí, že napsala jen dvě knihy (vím, je to hlavně blogerka, ale i tak) a z toho je jen jedna k sehnání - jak už napsala "Aneleh" Také bych tedy byla ráda, pokud by na ni někdo z vás někde narazil, ať mi dá vědět, rozhodně bych si ji ráda přečetla!! :)

26.06.2014 5 z 5

Marihuana Marihuana Jiří X. Doležal

Trošku starší kniha, ale dobré základní informace a názory autora. :)

24.06.2014 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Udivuje mě fakt, že kniha se dosti lidem nelíbí. Já osobně ji četla několikrát. :) Možná je to také tím, že většina lidí čeká nějakou udivující zápletku nebo jim o knize někdo navykládal bůh ví co a potom je jasné, že očekávání od knihy je úplně jiné. Tady se dalo dopředu tak nějak očekávat co se stane a jak to dopadne. Je pravda, že některé pasáže jsou velmi zdlouhavé, ale i tak se mi kniha velmi líbí. :)

24.06.2014 5 z 5