anetka.repova Online anetka.repova komentáře u knih

Ztratil pejsek trenýrky Ztratil pejsek trenýrky Hynek Vilém

Jako básnička Ztratil pejsek trenýrky, nafouká mu do dírky, nejde zkrátka nemilovat,

je to boží, vtipné a pokud se chcete pobavit a od plic zasmát, tak vřele doporučuji.

20.01.2020 5 z 5

Neohrožené ženy: Sto padesát let boje za volnost, rovnost a sesterství Neohrožené ženy: Sto padesát let boje za volnost, rovnost a sesterství Marta Breen

Komiksové knihy moc často nečtu, ale u této jsem udělala vyjímku a nelituji toho.

Kniha vystihuje historii ženské emancipace. Jsou zde popsány činy žen, které se nebály postavit a vzepřít se proti tehdejšímu režimu a zákonům.

Velice přínosná kniha doplněna krásnými ilustracemi.

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný a velice dojemný příběh očima pejska. U příběhu jsem měla párkrát namále a na závěr jsem i tu slzu uronila.

Kniha pro každého pejskaře, doslova a do písmene je nutnost si ji pořídit. Část výtěžku z prodeje jde na opuštěné pejsky. ❤❤❤

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Mrzí mě, že se z knihy nedala poznat ta vánoční atmosféra, kterou vám slibuje obálka knihy, ale i přes občasné chyby ve větách se mi kniha líbila a hlavní hrdiny jsem si hned od začátku oblíbila.

Kniha je napsaná jednoduchým jazykem, takže se čte sama.

Neurazí ani nenadchne.

20.01.2020 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Ze začátku jsem si musela zvyknout, že v knize jsou jiní hlavní hrdinové. Stýskalo se mi po Wellsce a Gerretovi, kteří mi byli neskutečně moc sympatičtí v knize Návrh a občasná zmínka o nich v této knize mi to vynahradila. Nicméně jsem se ztotožnila i s Grace a Johnem. kteří byli tak roztomilý, občas na zabití a to především John, ale jinak jsem skvěle bavila.

Krásný, milý, vtipný příběh u kterého se člověk odreaguje a i pobaví a nezklame. Autorka navíc píše poutavě a to mám na knihách ráda.

Řadí se mezi mé hodně oblíbené knihy.

03.09.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ano, i tady opět autorka ukázala, že umí psát silné příběhy, a to vykreslení jednotlivých postav a celého děje do sebe tak nádherně zapadalo. Velmi silný zážitek u čtení jsem měla.

Mornštajnová je právem moje oblíbená spisovatelka.

Doporučuju!!!

15.08.2019 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Lituju, že jsem si knihu neprečetla už dříve.

Bože, bože, to bylo vážně skvělé a sladké a krásné. Nedokázala jsem přestat číst. Zamilovala jsem si Wellsku, jo a Gerreta jsem nesnášela a pak si ho i oblíbila.
No a u jistých pasáží jsem se i skvěle pobavila.

Skvělá kniha. Těším se na další knihy od autorky.

13.08.2019 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Na knihu mě navedla známa, která ji četla a doporučila mi ji.

Na její doporučení jsem si knihu přečetla a byla jsem mile překvapená, jak silný příběh se v knize ukrýval.

Bylo to něco jiného, než jsem zvyklá číst a dost mě příběh překvapil už po pár stránkách, kdy jsem se začetla a nevnímala jsem okolí.

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, byl to silný a krásný příběh, i když jsem se neztotožňovala s jedním činem, který hlavní hrdinka udělala, ale v závěru když nad tím přemýšlím, tak ji rozumím.
Autorka to navíc krásně zakončila, že jsem si říkala, vše je zapomenuto.

Rozhodně můžu knihu doporučit!!

07.07.2019 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Kniha mě pohltila už od první stránky, má jednoduchý text, ve kterém se skrývá mnoho silných okamžiků.

Bylo to krásné a milé zároveň a LGBT tématika mi nevadí, naopak jí mám ráda, protože miluju knihu já Simon.

Těším se na druhý díl.

02.07.2019 4 z 5

Pacifik: Peklo za oceánem Pacifik: Peklo za oceánem Hugh Ambrose

Příběhy z druhé světové války já můžu.

I když jsem viděla seriál, ze kterého mě mrazilo, byla jsem nadšená.

Kniha byla na mě docela těžká. Vzhledem ke spoustě jmen a informací, jsem se trochu v ději ztrácela. To nic nemění na tom, že jsem dala plný počet hvězdiček.
Jde spíše o to, že takové knihy moc nečtu a všechny události v knize mi nebyly známe.

Ale jinak je to moc povedené dílo, které mám ráda a ráda se ke knize vrátím.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední.

Kniha byla tak krásná, nejednalo se o klasicky preslazenou knihu o lásce. Laska tu byla, ale nenásilnou a milou formou.

Kniha se mi moc líbila, škoda jen toho konec, kdy mi přišel dost uspěchaný.

Jinak moc krásná kniha.

Zvuky přírody: Svět lesa Zvuky přírody: Svět lesa Robert Hunter

Další nádherná kniha z nakladatelství Drobek.

Zvuky přírody lesa z různých koutů světa, je překrásná kniha, doplněná jak skvělými ilustracemi, tak skvělými zvuky. Celá kniha je doplněna nenasilným textem, který knihu dotváří.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Knihu jsem si musela přečíst na skvělé doporučení mé kolegyně.

Z prvu se mi do knihy nechtělo, odrazovala mě její tloušťka. Nakonec jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Ten příběh mě uchvátil už od první stránky, hltala jsem stránku za stránkou a neskutečně moc jsem se bavila.

Ten svět, který autorka vytvořila byl dokonalý, postavy, které se v příběhu vyskytly byly boží, zaporaky jsem nesnášela a hlavní hrdinku jsem si zamilovala.

Zpracování Krásky a zvířete bylo tak krásné. Příběh se mi natolik zalíbil, že jsem v to ani nedoufala.

Ještě teď jsem unesena z celého příběhu a těším se na pokračování.

Aničko, děkuju. ????

22.06.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nečekala jsem, že mě kniha chytí už od první stránky. Byl to překrásny příběh a moje první setkání s autorkou, rozhodně ne poslední. To bylo tak krásné, milé, smutné a hlavně silné. Autorka má talent zaujmout a vtáhnout čtenáře do děje. Já soucitila s hlavní hrdinou, bylo mi ji místy líto a místy jsem ji zase obdivovala za to všechno, co zvládla a jak to zvládla. Knihy se řadí mezi mé hodně oblíbené.

09.06.2019 5 z 5

Brumov-Bylnice - proměny města na fotografiích Brumov-Bylnice - proměny města na fotografiích Pavel Mašláň

Kniha o mém rodném městě. Nic lepšího jsem si nemohla přečíst. Děkuji autorovi, za tak krásnou knihu, která mi přiblížila historii mého rodného města. Ke knize se budu ráda vracet. Je to skvost.

17.05.2019 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Příjemně jsem se u knihy odreagovala, za mě průměr asi nic co ve mě zůstane dlouho po dočtení. Něco mi na tom prostě chybělo.

25.04.2019 3 z 5

Malý princ (převyprávění) Malý princ (převyprávění) Agnes de Lestrade

Malého prince všichni znáte, toto je navíc vydání s překrásnými ilustracemi. Jednou pořídím do knihovny.

25.04.2019 5 z 5

Moje první kniha o přírodě Moje první kniha o přírodě Camilla de la Bédoyére

Krásná kniha o přírodě, která názorně dětem ukáže co všechno se děje v přírodě.

25.04.2019 4 z 5

Zvuky přírody: Svět ptáků Zvuky přírody: Svět ptáků Robert Hunter

Tak překrásná kniha a ty zvuky, je to kouzelné a věřím, že to zaujme děti už od první stránky.

25.04.2019 4 z 5

O malíři O malíři Pavel Čech

Další kniha a další utvrzení, že autor zkrátka umí a jeho knihy nejde nemilovat. Krásné ilustrace a krásný příběh.

Další moje srdeční záležitost.

24.04.2019 5 z 5