Andynka Andynka komentáře u knih

Cesta do neznáma Cesta do neznáma Theodora Stonewall

Po přečtení prvního dílu, jsem se byla zvědavá, jak to dopadne s druhým dílem. Jestli se děj už konečně rozjede. A celkově, co z celého příběhu bude. Ale po přečtení jsem velmi zklamaná. Jestli jsem si stěžovala, že v prvním díle se nic nedělo. Tak tady se už vůbec nic nedělo. Chvílemi to bylo matoucí. Stále se opakovali stejné problémy. Vlastně bych řekla, že celá kniha byla jen o vztahu Zakhara a Danila.
Po mém zklamání z knihy, jsem si řekla, že možná v knize nejde ani tak moc o příběh, jako o pocity a psychické stavy hlavní postavy. Protože tím se příběh zabývá především.
Každopádně i tak se pustím do dalšího dílu. I přes mé zklamání... Je to totiž úplně jiné fantasy, než jsem zvyklá. A mě opravdu zajímá, kam až to autoři dotáhnou. :)

27.09.2022 2 z 5

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Když jsem zjistila, že ta kniha je od autora co psal Stopy hrůzy, hned jsem se do knihy pouštěla s větším nadšením. Protože Stoly hrůzy provazeli moji pubertu. A tak tomu mělo být i s touhle knihou. Kdybych si ji přečetla v době, kdy jsem ujížděla na SH, tak bych i z téhle knihy byla naprosto nadšená. Příběh byl dost ujetý. Ale i tak mě to docela bavilo. Moc mě to bavilo až do doby, než se příběh chýlil ke konci... pak mi to čtení úplně pokazilo a přála jsem si , aby to už skončilo. Ale v celku to hodnotím kladně. Rozhodně za mě čtení pro mladší generaci. Ale já s tím úplně problém nemám. A hned jsem si sehnala druhý díl, abych se do něj mohla pustit .

27.09.2022 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Můj první dojem z knihy je , že je kniha docela nudná a utahaná. Podle ohlasů jsem čekala naprostou jízdu, ale to se nedostavilo.
Neříkám, že je kniha celkově špatná. Dokonce se i těším na další díl. Ale nemohla jsem se vůbec začíst. A to trvalo až do konce. Kniha mě moc nechytla a přitom má tak velký potenciál. Protože celkově ten příběh je skvělý. Jen mě nevyhovuje styl psaní. Tak doufám, že se někdy dokopu ke druhému dílu.

05.09.2022 3 z 5

Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Bublinky v šampaňském a smetanové karamelky Nathalie Roy

Ani druhý díl nezklamal.
Celá kniha se toho kolem toho, jak se snaží Charlotte zapadnout do rozjetého života Maxe. Celé to její trápení je moc dobře popsané, že jsem se dokázala plně vžít do pocitů Charlotte.
Řekla bych, že v tomhle díle Charlotte dospívá a ztrácí samu sebe. Ale věřím, že v posledním díle ještě ukáže, co se v ní skrývá!

05.09.2022 4 z 5

Poslední pokušení Poslední pokušení Val McDermid

Konečně ! Konečně, jsem té sérii přišla na chuť a opravdu mě baví. Děj se odehrává v jiné zemi, tak nenásilně se proplétá s další zemí.... A ukazují celkem slušnou spolupráci policie. Za mě to celkem dávalo hlavu a patu. A moc se mi líbilo, že zde opravdu hodně riskovali a šlo tu vážně o život. Za mě jedno velké dobré. Ale možná je to jen tím, že jsem si na to konečně zvykla. A ta násilná romantická linka ( protáčím očima ) se dá už lépe ignorovat.

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

Kniha, která mě opravdu překvapila, ale neoslnila.
Když jsem se do knihy pustila , zdála se mi naprosto dětinská a už jsem ji chtěla i doložit. Nakonec jsem se hecla a u druhé poloviny knihy, jsem ji vlastně nedokázala odložit. Myslím si , že dokáže překvapit i vás. Já jsem podle toho šíleného začátku, opravdu nečekala, že mě to nakonec chytne. Je tedy pravda, že kdybych si přečetla anotaci, tak bych už tušila, co se v knize stane a zkazilo by mi to kompletně celou knihu . Takže doporučuji si knihu přečíst, pokud nemáte, co číst. Ale jděte do ní naslepo, tak jako já.

03.09.2022 3 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Zase jeden s perquelů, u kterého víte co stane dopředu, protože jste to již četli v předchozích dílech.
Jako takhle... tyhle knížky jsou tak jednoduché čtení, že to vždycky víte. Ale zde nemusíte ani moc zapojovat fantazii.
Jinak i tak to bylo krásně romantické, nakonec bylo celkem sympatické, že většinu postav již znáte. A jak to bývá u všech knih, i tady mi byla každá postava velmi sympatická.

Superman: Ničitel úsvitu Superman: Ničitel úsvitu Matt la Peña

Superman nepatří mezi mé favority , co se týče superhrdinů. Ale v této knize byl tak dobře vybarven, jako milý chlapec, který se snaží pochopit, co se to sním děje, kde se vzali schopnosti... Snaží se lépe poznat sám sebe.
Po přečtení jsem byla kupodivu velmi spokojená. Kniha se velmi dobře četla a Superman mi byl poprvé v životě velmi sympatický.

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Při čtení knihy se mi chtělo řvát.
Proč je to tak strašně napsaný ? Proč je to jen jeden souvislý text bez odstavců, zvýrazněné pohovoru a podobně? Ale tak okey, řekla jsem si, že tomu dám šanci. Přeci jen je to o drogách, tak to třeba bude dávat svůj smysl.
Bohužel. Bylo to pro mě útrpné, nezáživné čtení. Z knihy jsem si nic nevzala.... bylo to tak nezajímavě psaný.... a ten text to úplně zabil.
Řekla bych, že na ten text si po půlce knihy zvyknete. Ale už vám to zkazí zážitek, protože se pořád soustředíte, aby vám nic neuteklo. A nejhorší na tom je, že vám toho klidně může utéct hodně.
No za mě prostě ne. Jsem ráda, že jsem měla možnost si knihu přečíst díky společného čtení s dobrovským. Ale knize určitě dělat místečko v knihovně dělat nebudu.

23.08.2022 2 z 5

Ve špatné rodině Ve špatné rodině Tarryn Fisher

Knihu jsem se rozhodla číst ve společném čtení. A byla jsem se čtením o pár dní pozadu. Tedy jsem měla možnost slyšet na ní ohlasy, než jsem se do knihy vůbec pustila. A ty ohlasy nebyly vůbec dobré. Hodně lidí ji ani nedocetlo. Bylo zklamanych....
Upřímně, mě už se do ní taky nechtělo pouštět.
Ale vyzva je výzva. A ještě, že jsem se hecla. Mě kniha naopak moc bavila. Nejvíc jsem si oblíbila ty myšlenkové pochody Winnie a jejího manžela.
I když příběh nebyl až tak napínavý. Tak mě i tak bavil. To postupné odhalování. Největším napětím pro mě byla určitě psychoterapeutka Juno.
Vážně jsem si čtení užila. Rychle to čtení plynulo.
Kniha poukázuje na to, že každý jsme tak trochu blázen.

09.08.2022 4 z 5

Cayenský pepř a javorový pudink Cayenský pepř a javorový pudink Nathalie Roy

Skvělá, vtipná oddechovka. Hlavní postava je chaoticka, tvrdohlava, milující , ale její problém je nízká sebedůvěra .
A jelikož takovouhle osobu znám i já osobně. Řekla bych snad, že se jí autourka nechala i inspirovat. :-D Tak jsem se opravdu dokázala i vcítit do jejích pocitů.
Za mě to je hrozně fajn oddechové čtení, které je celkem vtipně napsané. A já už se moc těším na další díly.

09.08.2022 4 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Po delší odmlce jsem se konečně vrátila zpět k téhle skvělé sérii.
A ani tento díl mě nezklamal. Opět se odehrává v jiném prostředí, což je prostě skvělé osvěžení po tolika prectenych knihách ze světa Bridgertonu a Rokesbyu. Tyhle prequely mám moc ráda. Jsou tu nové postavy, tedy máte zase co noveho objevovat. A zvlásť v tomhle díle, jsou to moc sympatické postavy se správným smyslem pro humor.
Takže jako vždy, já jsem moc spokojená.

09.08.2022 5 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty Theodora Stonewall

Kniha o čaroději, který nezačal svůj život krásně a už vůbec ho nečeká krásná budoucnost. Nebo možná je v něm víc, než si všichni myslí ? Těžko říct... tu možnost posoudit to , budu mít až s dalším dílem.
Jediné, co zatím vím jistě je, že anotace a předmluva této knihy nelže . Autoři rovnou upozorňují, že je to příběh temný a krvavý.

Do knihy jsem šla celkem na slepo. Až tak moc temné příběhy příliš často nevyhledávám. A nikdy jsem nečetla ani nic, co by vzdáleně připomínal ten to .
Ta deprese, která z příběhu na vás sálá , není úplně příjemná a o to víc se kniha těžce čte.
Ale zároveň zrovna ta depresivní atmosféra vás nutí číst dál. Protože snad každý chce vědět zda se to světlo objeví, nebo to opravdu bude mít tak drastický konec (já se přikláním k tomu drastickému).
Každopádně tenhle díl bych řekla , že vás do příběhu jen zasvětí a dost záleží na pokračování, abych mohla soudit zda to stálo za to číst a nebo ne. Ten to díle se spíš věnuje hlavní postavě, která se pere s minulostí. Protože minulost číhá na každém rohu. Tedy víc než akce, zde bylo víc myšlenkových úvah a podobně. A mě víc té akce chybělo. Tak snad se dočkám .

26.07.2022 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Další super příběh od B.A.Paris.
Perfektně zamotany. Čtivě napsaný. A i když se dá uhádnout dopředu, kdo je vrah. Tak vam to stejnak bude srotovat hlavou celou knihu, jestli se náhodou nepletete.
Nejvíc mě asi na příběhu baví ta realita, že to není extra přitažené za hlavu. Vše je vysvětleno, vše do sebe krásně zapadá. Takže za mě celkem vydařený thriller.

26.07.2022 4 z 5

Dům v ulici Naděje Dům v ulici Naděje Menna van Praag

Krásný, pohádkový příběh.
Příběh o kouzelném domě, který pomáhá ženám znovu začít žít.
A upřímně, občas bych si i já přála barák navštívit, aby mě nakopnul. Ne, že bych nevěděla, jak žít. Ale některá životní rozhodnutí jsou docela těžká. Taková ta silná podpora nezávislé strany, by se hodila. :-)
Opravdu je moc hezky napsaný. Smutný, dojemný, kouzelný . Tyhle 3 slova ho nejvíc vystihují.

26.07.2022 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kdokoliv v mém okolí četl tuto knihu, řekl že je nejhorší z knih , co napsala Radka Třeštíková.
Já jsem od ní četla pouze Veselí a z toho jsem byla nadšená. Ale kniha Osm pojednává o úplně jiném příběhu, ze kterého jsem byla taky nadšená !
Takže za mě i druhá kniha od Třeštíkové zabodovala !
Moc se mi líbilo, jak se pomalinku odkrývá ten příběh, že všichni vypadají, jako padouši. A nakonec mě nejvíc dostávají ty vztahy zde. Ty zde jsou dobře propracovaný.
Takže za mě jedno velké jo! Knihy jsem nechtěla ani odložit, moc jsem chtěla vědět, co se z toho příběhu vyklube. A rozhodně mě konec nezklamal.

13.07.2022 4 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Kniha mě velmi bavila. Tyhle příběhy, které vás vyloženě osloví... protože, co si budem, každý příběh s dítětem se člověka dotkne.
A tenhle o zmizení dcery určitě. Vůbec si nedokážu představit tu situaci, kdyby se stala mě. Ale na mě to působilo hodně reálně.
A jediné , co mi při čtení vadilo je skutečnost, která se opravdu stala a to je zmizení Maddie McCann z hotelu, kde byla rodina na dovolené. Přišlo mi to hodně podobné a tak trochu to ztrácelo na originalitě.
Ale i tak jsem to četla celé se zatajeným dechem. Konec mě tedy zas tak moc nepřekvapil. Myslím, že se na to docela dlouho v příběhu i poukazuje.
Naopak jsem si trochu víc představila situaci rodiči Maddie McCann , jak to asi prožívali oni. A přemýšlela jsem, jestli Maddie taky někde je a je šťastná. :)

13.07.2022 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Konečně se dostávám k napínavému dílu téhle nudné série.
Ten to díl mě opravdu bavil. Bylo to zamotané, napínavé, dramatické.
Nemohu ho hodnotit více než 3 hvězdičkami, protože znám mnohem lepší detektivky. Ale když porovnám s předchozími díly , je rozhodně nejlepší.
Každopádně se i zde pořád motáme kolem Strikovi minulosti. Bože! A že to je už ohrané ! Ale dejme tomu, že v tomhle díle je to celkem potřeba.
Jako jsou úseky, které bych mohla snad i recitovat nazpaměť, jak se opakují stále dokola, v každé knize.

13.07.2022 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Autorka prostě umí psát tak, že vás kniha baví od začátku do konce. A to i v místech, které jsou celkem o ničem a nebo se vám některé věci opakují stále dokola.
Docela jsem se bála pustit zpět do tohohle světa víl. A o to víc z pohledu Nesty, kterou jsem nikdy moc nemusela.
Ale jsem ráda, že se pro to autorka rozhodla, protože to bylo skvělé! Celá ta proměna postav ( ne , není to spoiler, nebojte)... byla tak nenápadná, že mi skoro nedošlo, jak se vše stalo. Zase jsem se dozvěděla nové věci, jako tradice, historie a podobně. Dokonce se mi na chvilku chtělo i slzu uronit, ale tu jsem zmákla zatlačit.
Jako jo.... já jsem si tenhle návrat do Nočního dvora opravdu moc užila. A těším se na další knihu.
A i když jsou to takové bichle! Tak já jsem za to při čtení ráda... alespoň mohu v tomhle kouzelném světě pobýt o chlup déle ! :)

20.06.2022 5 z 5

Drát v srdci Drát v srdci Val McDermid

Uf, přesně jak jsem doufala. Po prvním dílu, který mě až tak neoslovil... je druhý o chlup lepší.
I když já si vždy dopředu čtu reakce lidí na knihu. A tma se píše , že je drsná a podobně. Ale to asi lidi prostě nečetli Cartera, nebo co se týká stupňování napětí... tak takovy Fitzek to zvládá rozhodně lépe.
Ale i tak tuhle oddechovou sérii už asi doctu.
Tenhle díl měl rozehrane rovnou 2 případy. Což byla za mě škoda, protože se v knize kvůli tomu nevěnovali pořádně ani jednomu případu. Je tam hlavní případ, na kterém se pomalu pracuje v utajení. A vedlejší, který by si podle me klidně zasloužil o chlup víc prostoru. Nebo mohl být úplně vynechan. A nerozptylovat čtenáře. Konec nám vlastně napovídá, že hlavní případ, ještě tak úplně neskončil. Ale mému holčičímu já nedá to, jak dopadne Hill a Jordanová. :D
A tak trochu mě zajímá, jak to bude , či nebude gradovat.

10.06.2022 3 z 5