Analady Analady komentáře u knih

Domov Domov Toni Morrison

Bylo to pro mě docela náročné čtení. Kniha má hloubku, ale znovu bych ji číst nechtěla.

29.09.2017 3 z 5

Nahý Buddha: Jednoduché vysvětlení "nového" starého náboženství Nahý Buddha: Jednoduché vysvětlení "nového" starého náboženství Adrienne Howley

Moje první setkání s buddhismem. Kniha se mi líbila a toto učení mě velmi oslovilo.

29.09.2017 4 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Taková béčková kniha. Nemastná, neslaná. Příliš mě nechytla. Byla psána celkem čtivě, ale ke konci jsem už hodně přeskakovala. Dočetla jsem ji jen proto, že mě zajímalo, kdo je vrah.

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Podle anotace se mi kniha líbila, ale nenaplnila mé očekávání.

Ruku na srdce, náhody neexistují Ruku na srdce, náhody neexistují Petr Rajchert

Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale vůbec jsem se do ní nedokázala začíst. Děj ani postavy mě nijak nezaujaly, knihu jsem nedočetla.

Hrníček z lásky Hrníček z lásky Táňa Kubátová

Milá, romantická knížka.

29.09.2017 3 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Vtipná knížka popisující život ve Francii očima cizince.

25.09.2017 4 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Smutné příběhy žen, které jsou bezmocné v boji proti zvykům a zákonům muslimských zemí, kde muž práva má a žena ne.

Nikdy neříkej, že se bojíš Nikdy neříkej, že se bojíš Giuseppe Catozzella

Krásná, ale smutná kniha. Prožívala jsem s hlavní hrdinkou její touhu a lásku ke běhu a životu do posledního dechu.

Láska Láska Zdeňka Jordánová

Moje druhá knížka od autorky. Četla se stejně dobře jako kniha Spratek, ten se mi líbil přeci jen o malinko víc. Knížky jsou v šikovném, malém formátu. Ráda se k nim vrátím.

25.09.2017 4 z 5

Spratek Spratek Zdeňka Jordánová

Ne se vším v této knize se ztotožňuji, ale když člověka něco neosloví, tak se to dá lehce přejít. Celkově se mi kniha moc líbila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Je velice čtivě a jednoduše napsaná. Doporučuji.

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Kniha se celkem dobře četla. Setkání se se Životem je zajímavý nápad, ze kterého se dalo vytěžit víc. Nejsilnější myšlenkou z celé knihy pro mě bylo to, jak se během života zaplétáme do svých malých lží, které mají zakrýt naši pohodlnost a nedostatky, místo toho abychom žili život tak, abychom se neměli za co stydět.

25.09.2017 3 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Zajímavá kniha o životě ortodoxních Židů.

24.09.2017 3 z 5

Měl to být hezký život Měl to být hezký život Andrea Coddington

Hezký, romantický příběh, kde budete prožívat velkou lásku i velkou bolest. Možná si i popláčete.

Soužití k zabití Soužití k zabití Miroslav Plzák

Kniha o vztazích psaná formou dopisů. Líbila se mi.

24.09.2017 5 z 5

Mistrem sám sobě Mistrem sám sobě Don Miguel Ruiz jr.

Po přečtení Pěti stupňů připoutanosti jsem byla ráda, že jsem narazila na další knížku od tohoto autora. A po jejím přečtení jsem ještě radši. Je jednou z nejlepších knih osobního rozvoje, které jsem četla. Pomůže vám stát se lepším člověkem a žít život lépe a radostněji. Kdybych mohla, tak dám 10 hvězdiček, protože 5 je málo.

Sára. Kniha třetí Sára. Kniha třetí Esther Hicks

Přečetla jsem všechny díly Sáry a tento třetí se mi líbil ze všech nejvíc. Kniha mě rozhodně pozitivně naladila. Šalamoun je skvělý.

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Bohužel se nemůžu přidat k záplavě nadšených komentářů. Na tuto knížku jsem se moc těšila. A to je možná ten problém. Ne, že by mě vyloženě zklamala, ale čekala jsem víc.

24.09.2017 3 z 5

Kdo zabil malého prince? Kdo zabil malého prince? Michel Bussi

Zaujal mě název, ale ne toliko samotný příběh. Zvláštní kniha.

07.05.2024 2 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

Knihu jsem objevila v knihovně mezi vrácenými knihami. Zaujala mě názvem a obálkou a vlastně jsem ani nevěděla o čem je. Když jsem to doma zjistila a viděla to nízké hodnocení, tak se mi ani nechtěla číst. Nakonec jsem si řekla, že to zkusím a uvidím. Bylo to náročné čtení. Docela mě trýznily popisy myšlení okolo jídla. Když někdo trpí utkvělou představou, že nesmí jíst, protože by pak přibral, musí to být nesmírně náročné a bolestivé jak pro něj, tak pro jeho nejbližší. I přes náročné téma je to velice čtivá kniha. První polovinu jsem hltala, druhá polovina byla ještě troškou náročnější o osud Toma. I slzička ukápla.

Snad se autorka nenechá odradit a bude psát dál. Já se na její další knihu moc těším.

14.12.2023 4 z 5