Ruku na srdce, náhody neexistují

Ruku na srdce, náhody neexistují https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262505/mid_ruku-na-srdce-nahody-neexistuji-262505.jpg 4 43 14

Nehodláte se smířit s životními stereotypy? Přitahuje vás dobrodružství? Rádi se pohybujete na ostří nože? Chcete se vždy rozhodovat sami za sebe? Pak si vychutnejte svěží romanticko-dobrodružný thriller, ve kterém budete moci s reklamním kreativcem Tomášem sdílet řadu vyhrocených situací a vše vsadit na jednu kartu. Autor je poutavý vypravěč a ve své generační výpovědi přináší neotřelé postřehy, které vnášejí do života inspiraci.... celý text

HeleHo.
18.04.2023 2 z 5

Nic pro mě, docela zbytečná kravina. Některé situace nelogické, příběh velmi plochý a někdy až trapný.

Sitting-Bull
20.08.2021 3 z 5

Taková příjemně plynoucí oddechovka. Nenadchne, ale ani neurazí. :-)

Ales.BD
16.02.2021 2 z 5

Od všeho trochu, nic pořádně. Nepřehledné časové skoky, splývání postav (kdy jde o kreativce a kdy o korporátního psychopata?), nefunkční mysticismus bez následků, volné konce, které nikam nevedou, nadbytečné postavy a nelogické chování postav, násilné zvraty, nevyrovnané tempo. Celkově mimo realitu, jako když jednou za 5 minut přepínáte televizi. Pár dobrých postřehů ze života, ale jinak bohužel zklamání.

vemrazik
14.12.2020 2 z 5

Já vážně neposoudím, jestli opravdu takhle funguje mužský svět/mozek/pohled na svět, ale snad ne.

Annelies
17.06.2020 2 z 5

Osobně doufám, že podobným stylem, jako postavy z knihy nikdo neuvažuje. Odporné, slizké, plytké, povrchní, nevyspělé, trapné. Trapné především. Další Hartl a Viewegh na scéně. Děkuji, nechci. Přece jen dám dvě hvězdy za pár vtipných okamžiků, výš bych ale nemohla.

Analady
29.09.2017 2 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale vůbec jsem se do ní nedokázala začíst. Děj ani postavy mě nijak nezaujaly, knihu jsem nedočetla.

lenisko
09.05.2017 2 z 5

Příběh je zábavný, smutný, dramatický, jen ne uvěřitelný.. Zkrátka taková pohádka, která se dobře a rychle čte, ale to je tak vše.. Nelze však popřít, že autora psaní náramně bavilo. Takových nápadů, zvratů, překvapení jsem ještě v knize neviděla. Ještě pár takových knih a třeba opravdu nakonec vznikne nějaký knižní skvost. To bych si moc přála.

kob
25.01.2017 3 z 5

Přečetla jsem celkem se zájmem, ale přistihla jsem se, že jsem si po měsíci nemohla vzpomenout, o čem vlastně byla, což se mi u dobrých příběhů v knihách ani ve filmech nestává.

jarka7698
23.07.2016

Naivní a neuvěřitelný děj spíš taková pohádka, ale když to přešlo do klišé politiky, to bylo vážně špatný.
Vadilo mi jak dospělé ženy oslovují hlavního hrdinu "Tomášku".
Vím, že napsat knihu dá práci, proto nechci být příliš kritická, ale mě se kniha nelíbila.

zupri
25.05.2016 4 z 5

Take doporucuji. Napinave a moc hezky psane. "Pochutnala jsem se." Dekuji!!!

Celadenka
16.02.2016

Napínavý příběh, od kterého se nedá odtrhnout, protože jste zvědaví, jak vše dopadne. Doporučuji i kvůli ilustracím pana Srnce.

zubr
16.02.2016

Jsou knihy, které člověka baví a které ne. Od Náhod, které neexistují se odtrhnout nedá. Tahle kniha se čte jedním dechem. A ty krásné ilustrace. Díky moc a jen tak dále pane Rajcherte.

Lucecitka
04.01.2016

Nemohla jsem se do knihy zprvu vůbec začíst, byla pro mě dost zmatená, ztrácela jsem se v ní, až u čtvrté kapitoly jsem pochopila, že jde o prolínání dvou příběhů, resp. dvou životních etap hlavní postavy (v lichých kapitolách je popisováno jedno období, v sudých kapitolách to druhé), poté už jsem se od knihy nemohla odlepit, měla jsem ji přečtenou během dvou dnů ;)

knihovniceS
24.09.2015 5 z 5

Čtu v noci,ale to dlouho nevydržím. Dnes místo abych něco dělala na zahradě, sedím na lavičce , vyhřívám si staré kosti a čtu, a čtu .... lidičky je to napínavé. Kniha je poutavě napsaná a zaujme čtenáře svým spádem.

Česko, Česká republika thrillery osudy lidí české romány

Autorovy knížky

Petr Rajchert
česká, 1968
2015  71%Ruku na srdce, náhody neexistují

Kniha Ruku na srdce, náhody neexistují je v