Anajkaa39 Anajkaa39 komentáře u knih

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

tuto knihu jsem četla k maturitě další z mnoha knih čtených pro tuto příležitost :D Film natočený podle této knihy jsem viděla také a můžu říct, že film i kniha jsou dobré, ale nejlepší podle mě je přečíst knihu a pak zhlédnout film :D

28.04.2024 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

povídky malostranské jsem četla jako jednu z knih k maturitě a možná se k nim vrátím :D

31.03.2024

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Tuto Čapkovu divadelní hru jsem si přečetla a myslela jsem si na ní chvilku do seznamu četby k maturitě, ale nakonec zvítězila Bílá nemoc, ale Věc Makropulos je také parádní Čapkovo dílo

09.03.2024 4 z 5

Tuto knihu jsem nejdříve prolistovala, poté jsem si ji pozorně přečetla a jsou v ní zajímavé informace o ženských osobnostech

03.02.2024 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Pro mě tato kniha byla povinnou četbou k maturitě a dokonce jsem si ji vytáhla u maturity, ale zvládla jsem to kniha se mi četla dobře místy jsem se i zasmála takže humor této hře neschází. Viděla jsem pouze divadelní zpracování film jsem ještě neviděla

03.02.2024 3 z 5

Alois Rašín: Dramatický život českého politika Alois Rašín: Dramatický život českého politika Jana Čechurová

další kniha o Aloisi Rašínovi co jsem četla čte se docela dobře knihu doporučuji hlavně pro milovníky historie a první republiky

27.01.2024 5 z 5

Všechno je dar Všechno je dar Natalie A. Rollko

Knihu jsem dostala jako dárek a je skvělá, protože mám ráda šlechtické rody tak jsem se opět něco zajímavého dozvěděla

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Super knižní detektivní série jak dokonalé stopy tak dokonalá kořist jsou super.

Slib Slib Sharon J. Bolton

tuto knihu jsem přečetla jedním dechem skvěle psaná vřele doporučuji

Památky Čech, Moravy a Slezska Památky Čech, Moravy a Slezska Pavel Juřík

parádní kniha dostala jsem ji od kamarádky k narozeninám.

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Když jsem se dozvěděla, že vyjde tato kniha nebo respektive deník tohoto zajímavého herce s příjemným hlasem byla jsem překvapena co všechno se o jeho životě dozvím byl to úžasný člověk a herec kdo má rád tohoto herce a ne jen jeho postavu z Harryho Pottera bude se postupně za čítávat stejně jako já

Genesis Genesis Chris Carter

nemohla jsem se dočkat dalšího případu detektiva Roberta Huntera opět mě autor nezklamal super čtení měl to spád velmi rychle se mi Cartrovi knihy čtou

19.06.2023

Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Modrá krev: Po stopách českých šlechtických rodů Alena Činčerová

Tuto knihu vřele doporučuji mám ráda tento seriál o české aristokracii, a zároveň jsem ráda že vyšel i knižně doufám, že vyjdou i další díly

19.06.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

musím říct super pokračování této série mám moc ráda takový tip detektivek prostě když se mi nějaká série detektivek líbí nemůžu přestat číst další díly

19.06.2023 5 z 5

Budovatelé státu Budovatelé státu Jiří Pernes

Tato kniha mě velmi zaujala, protože mám ráda historii i dobu první republiky je to zajímavé dozvědět se ještě něco víc a osobnostech, kteří utvářeli Československo

21.03.2023 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

další kniha, která mě zaujala hned po pár stránkách je fakt zajímavá

29.05.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Jsou knihy, které mají více dílů a nezaujmou vás ihned ale to není případ této série je super druhý díl o kousek lepší než první

15.01.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Výborná kniha skvěle sestavené fejetony super

25.09.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Mizející dívky velmi zajímavá detektivka ze začátku mi trvalo než jsme se pořádně začetla, ale potom už jsem se nemohla dočkat jak to celé dopadne, mohu doporučit a chystám se na pokračování.

26.06.2021 4 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

zajímavá kniha z doby druhé světové války ve Francii, ale chvilku mi trvalo než jsem se pořádně začetla

29.01.2021 4 z 5