amysa amysa komentáře u knih

Děvče z maloměsta Děvče z maloměsta La Vyrle Spencer

Další přečtený příběh od této autorky mě přesvědčil o tom, že se mi její styl psaní líbí. Tato knížka mi navíc hezky zpříjemnila zcela neplánovaný pobyt v posteli a já se moc ráda ponořila do příběhu countryové zpěvačky Tess, která se po letech vrací do svého rodného města, aby se postarala o svou maminku, nastupující do nemocnice na operaci. Tess zde dostihnou nejen vzpomínky na své dětství a studentská léta, ale setká se znovu se svou rodinou, sousedy, spolužáky a uvědomí si, že při své práci, kterou má hodně ráda a nechce se jí vzdát, postrádá především lásku.... Líbivý příběh, který vás pohltí a nepustí, dokud nedočtete až do konce. Vůbec jsem se nenudila a těším se na další hezké příběhy od této spisovatelky.

24.01.2014 4 z 5

Odpuštění Odpuštění La Vyrle Spencer

Je to moje druhá přečtená knížka od této autorky a musím říci, že její čtivý styl psaní mě baví. Příběh odehrávající se v 19. století ve městě zlatokopů se mi líbil a přečetla jsem jej jedním dechem během dvou dnů. Dle mého se vůbec nejedná o žádný sladkobolný románek, protože kromě očekávaného happyendu narazíte i na vážnější téma (nejen současnosti), ale hlavně na osobní bolest člověka, která ho bohužel poznamená a může negativně ovlivnit na celý život. Nechci prozrazovat víc, myslím si, že za přečtení určitě stojí, jen bych možná malinko vytkla lehce natahovaný konec. Autorku si řadím do oblíbených a jsem zvědavá na její další knihy.

19.01.2014 4 z 5

Osud je rodu ženského Osud je rodu ženského Petra Vernerová

Knížku jsem přečetla rychle, zase až takové utrpení to nebylo, ale tak nějak jsem asi čekala víc... Saša mi tím svým sebestředným sobectvím lezla pěkně na nervy, Irena zase byla spíš taková matka Tereza a další linie příběhu jsou tak nějak snadno předvídatelné.... Ale jo, jako dívčí románek to není až tak úplně špatný, ale zase vůbec nic nového, co by se nedělo i v normálním reálném životě...

18.01.2014 2 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Včera večer jsem knížku dočetla a nelituji svého času, Joanne psát umí. Jen jsem tedy dlouho nečetla tak smutnou a tak hodně depresivní knížku. Tolik osudů a není tam snad nic, co by dopadlo dobře - tedy možná pár střípků, ale to je prostě málo, já pořád tak doufala a cítila naději... Ke knížce se už vracet nebudu, ale i tak mi napomohla ujasnit si, co je vlastně v tom našem životě důležité. A těším se určitě na autorčinu detektivku Volání kukačky!

17.01.2014 3 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Pro mě velmi milé překvapení! Dala jsem S. Kinselle ještě šanci a rozhodně nelituji:-) Hezký příběh, který přečtete jedním dechem a nudit se nebudete - tedy pokud jste tak hodně zvědaví jako já:-) a bude vás zajímat, jak to s tou Lexi vlastně nakonec bylo? Musím říct, že jsem jí celou dobu hodně fandila! Přeji hezký čtenářský zážitek a pokud máte chuť přečíst si příjemnou oddechovku na dlouhé zimní večery, dovolenou a nebo jen tak na zahnání nějakého splínu, tak rozhodně nešlápnete vedle.

11.01.2014 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Nádherný, silný příběh!!! Naprosto nečekaná perla od neznámé autorky, které budu fandit a hlídat si, jestli od ní zase něco vyjde... Právě jsem knížku dočetla, osušila slzy a nějak mi došla slova... To si prostě musíte přečíst:-) Dávám nejlepší možné hodnocení, doporučuji všem a věřte, že nebudete vůbec litovat, že jste po této knížce sáhli. Ta moje zaujme čestné místo v naší knihovně, protože si to opravdu zaslouží a moc ráda se k ní zase někdy vrátím...

07.01.2014 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Poslední dopis od tvé lásky jsem právě dočetla a musím říci, že tento žánr to je přesně můj styl:-) Knížka mi velmi sedla a jsem prostě a jednoduše nadšená! Někomu se to možná může zdát jako další knížka z řady tuctové romantiky, ale mě se příběh velmi líbil a knížku jsem si užila a přečetla jí doslova jedním dechem... Nejedná se jen o prostý a sladký příběh dvou zamilovaných lidí, jsou zde i další linie příběhu, nechybí zde střídání minulosti se současností a jak to tak bývá, nakonec se obě roviny v současnosti propojí. Ale to nic neprozrazuji, jen se ještě zmíním, že než dojdete na úplný konec příběhu, zažijete ještě pár překvapení, zvratů, míjení, trošku smutku i zklamání, určitě i hodně lásky, zamilovanosti, nevěry a také i malinko napětí... No prostě celou velkou směsici citů a pocitů a tak to má v dobře napsané knížce být! Přečetla jsem už druhou knížku Jojo Moyesové a řadím si ji mezi oblíbené autory:-) Doufám, že se jí bude dařit i nadále a moc se na její další knižní počiny těším! Knížce dávám nejvyšší ocenění, opět se k ní ráda vrátím a doporučuji, určitě stojí za přečtení!!!

04.01.2014 5 z 5

Strážkyně majáku Strážkyně majáku Diane Chamberlain

Knížka se mi líbila, moc hezký příběh, zkrátka mi sedla a četla jsem ji ve správný čas... Už jsem vyzkoušela i jiné knížky autorky a líbí se mi, jak píše, stojí za přečtení:-) Chystám se i na další knížky z této majákové série Kiss River:-)

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

K. Petrusovou mám moc ráda, všechny její dosud vydané knihy mám doma a vůbec nelituji. Tuhle jednohubku jsem slupla za jedno dopoledne, knížka se mi líbila, i když byl děj prostě předvídatelný, ale toho jejího Marvina já prostě miluju:-) Markétu bych občas nakopala někam, ale možná je to i tím, že jí toho Marvina asi trošku závidím, no:-)
Katko jen tak dál, už se těším na jaro a na Plyšáka!!!

31.12.2013 4 z 5

Vražda domácí kočky Vražda domácí kočky Karel Štorkán

Čte se dobře, není to žádný krvák, zpočátku je celkem hodně podezřelých, ale pachatele jsem celkem brzy sama odhalila:-) Milostný příběh obou vyšetřovatelů mi vůbec nevadil, spíš naopak, mám ráda když se v příběhu mísí láska i napětí...

31.12.2013 3 z 5

Knížka mě velmi mile překvapila a nemohla jsem se od ní odtrhnout, i když přiznávám, že zpočátku jsem byla spíš lehce vyděšená, jaká je ta ženština vulgární a prostě mi to tak nějak nesedělo a vadilo.... Vydržela jsem a odměnou mi byl nakonec tak milý, vtipný, hezký a silný příběh, který má dokonce i napínavé a vcelku překvapivé rozuzlení! Zkrátka knížka má vše, co já osobně čtu nejraději a mohu doporučit všem, kdo čte podobný žánr, Helenin příběh stojí za přečtení!!!

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přidávám se k řadě nadšených čtenářek, knížka se mi velmi líbila a nikdy na ní nezapomenu a to třeba i proto, že to byla moje úplně první knížka přečtená ve čtečce:-). Na autorčinu novinku Poslední dopis... jsem před vánoci netrpělivě čekala a moc se těším, až si jí co nejdříve přečtu...
A ještě k Než jsem tě poznala - je to opravdu moc hezká knížka a doporučuji ji přečíst všem a ještě jsem opravdu nenarazila na nikoho, komu by se nelíbila a nebo koho by nějakým způsobem nezasáhla... A i když víte, tušíte, jak to dopadne, stejně doufáte, že se to zvrátí... A i když se to nepodaří, stejně ve vás knížka nezanechá žádný pocit prázdnoty a zmaru, ale právě naopak, cítíte z ní životní sílu, odhodlání a optimismus... Je to prostě hodně silný a i velmi vtipný, hezký, milý příběh!!!
Dávám maximální počet hvězdiček a pevně doufám, že si autorka udrží stejnou úroveň i ve svých dalších dílech:-)

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Tato knížka byla úplně moje první, kterou jsem si od Sandry přečetla a musím říct, že se mi líbila natolik, že si mě autorka, jako čtenářku, hned získala. Než doplňuji toto hodnocení, už jsem jejích knížek přečetla daleko víc a pořád se mi líbí! Jinak, co se týče komentáře k této, vůbec jsem netušila, co od knížky mám čekat a postupem času jsem byla v průběhu velmi příjemně překvapená, jak pěkně se dá skloubit láska a napětí a přitom to není žádný sladký blábol. Detektivky čtu moc ráda, tady jsem byla nucena číst stále dál a dál a pořád jsem byla udržována v napětí, kdo že je tím zločincem.... Od počátku jsem ty podezřelé měnila a toho pravého zločince jsem hned napoprvé taky neodhalila:-)

Nejvíce se mi líbila knížka Závist a pak bylo pěkné i Nejhlubší tajemství, určitě doporučuji zkusit!!!

Zlaté náměstí Zlaté náměstí Cathy Kelly

Knížku jsem začala číst na doporučení a vůbec nelituji:-) Pomohla mi překonat chmurné chvilky kolem rodinných starostí a určitě se k ní moc ráda vrátím. Rovnou jsem si jí totiž koupila, takže můžu nahlédnout kdykoliv:-) Nejvíce jsem asi fandila hrdinkám Rae a Connie a jsem opravdu ráda, že se nakonec konal happyend:-) Je to první knížka od této autorky, četla se mi příjemně, rychle a určitě zkusím i jiné její kousky... Doporučuji všem romantickým duším, myslím, že si tam každá najde to své... třeba i nějaký ten recept:-)

Posvátné místo Posvátné místo Barbara Wood

Zajímavé čtení a jsem ráda, že jsem jí dočetla. Nakonec je to moc hezký příběh. Zpočátku jsem se moc nemohla začíst a ty další historické linie mne spíš rušily od děje, ale vyplatí se vydržet a nakonec se ta minulost se současností hezky propojí...

20.05.2013