amejzlík amejzlík komentáře u knih

S.O.S. - Skutečné příběhy ze života partnerů, rodičů a dětí a řešení jejich problémů S.O.S. - Skutečné příběhy ze života partnerů, rodičů a dětí a řešení jejich problémů Lidmila Pekařová

Knížku jsem přečetla v rámci psychologie na SŠ. Zde paní Pekařová řeší konkrétní rodinné problémy. Její postup při výchově se mi líbí. Je logický. Viděla jsem i přednášky na DVD. Umí podat rady velmi energicky a vtipně. K maturitě a při výchově vlastních děti se mi to určitě bude hodit.

26.08.2021

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

(SPOILER) Do knihy jsem s žádným očekáváním nešla. Líbila se mi na ni recenze v časopisu Pevnost a tak jsem se rozhodla, že si jí pořídím a přečtu. Dobře jsem udělala! Líbila se mi originální myšlenka, že Hvozd bojuje proti vesničanům. Nakonec přece jen za tím stála jedna postava ale, to se dalo předpokládat. Jediná věc co mi vadila byla milostná linka. Nechápu, proč mají autorky YA fantasy vždycky potřebu hlavní hrdiny spárovat.

06.07.2021 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

(SPOILER) Chtěla jsem vědět co bude s Lou dál tak jsem si půjčila další díl. Nemělo to tu jiskru jako první kniha. Vztah se záchranářem byl takový slabý. Připadalo mi že, se pořádně spojili až v závěru knihy. Když jsem zjistila, že to končí otevřeně nadšená jsem nebyla. Tyto typy knih čtu poměrně nerada. Nudí mě tam ty duševní monology postav typu ,,Miluju ho? Ne.., Já vlastně nevím. Znamenám něco já pro něj?...”atd.

Vztah s Willovou dcerou taky nic moc, to jak se k Luise chovala téměř celou knížku mně strašně lezlo na nervy. Její psychologii sice chápu. Cítila se být odstrčená a nikým nechtěná, ale nemusela se chovat jako netaktní, pubertální fracek. Problémy, jež si tímto chováním přivodila mě vůbec nezajímaly a trochu jsem je Lily přála. Bylo mi líto spíše Lou, která je tak hodná že, je řešila, i když to vlastně ani nebyla její dcera. Takže celkový dojem z knihy: Nic moc.

13.11.2020 2 z 5

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Když se k nějaké oblíbené sérii vrátíte po dvou letech, je to jako kdyby jste byli hrozně dlouho na cestách a pak se najednou ocitli zase doma. Vím, že už nejsem dítě, ale tahle série je napsaná prostě dobře. A je třeba si někdy dopřát nějakou tu ,,oddechovku pro mladší čtenáře.” No je pravda, že u pár stran jsem se trochu nudila ale, to bylo zanedbatelné množství. Poslední tři kapitoly jsem četla téměř bez dechu a velice mne mrzí, že jsem nebyla prozíravá a nekoupila si poslední díl série... Jsem velmi zvědavá jak bude vypadat cesta Cornera a Alex k záchraně pohádkového světa. Něco mi říká, že si poslední díl také velmi užiji...

07.11.2020 5 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Od této knihy jsem očekávala romantický příběh zasazený do patřičného období. Dostala jsem spíše milostné drama hrdinky kterou miloval muž, jehož hned na začátku pohrdavě odmítla. Mohla s ním mít nádherný život. Řídila se ovšem svým srdcem a to ji zavedlo na takové scestí, že si to ti, jež nečetli nedovedou ani představit. Nechci prozrazovat děj a tak jen řeknu, že bych si pro hlavní postavy příběhu představovala romantičtější konec.
Mám nutkání srovnávat tento příběh s knihami J. Austeinové protože, mi připadají prostředím i dějem velmi podobné a musím říci, že jsem s nimi byla daleko spokojenější. Asi to bude tím, že tuto knihu napsal muž a ti na tu romantiku moc nejsou. (Jak kteří, samozřejmě.)

13.04.2020 2 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Velmi vydařená pohádka. Nápad propojení pohádkového světa s tím dnešním virtuálním, byl skvělý. Mám moc ráda Kovyho humor a ani v této knize o něj nebyla nouze. Byla jsem nadmíru spokojená.

28.12.2019 5 z 5

Ohlas písní českých Ohlas písní českých František Ladislav Čelakovský

Povinná četba. Sbírka lidových básni ,v nichž je většina laděná lehce eroticky. Nijak mne to nenadchlo a asi bych se ke knize už nevrátila.

08.12.2019 2 z 5

Kmotra na e-mailu Kmotra na e-mailu Marie Svatošová

Nesmírně hezká kniha vysvětlující co pro nás všechno znamená a dělá Bůh. Velmi mne mrzí že ji mám jen půjčenou. Snad se mi podaří ji někde sehnat. Je to jedna z knih v níž jsou jednoduše vysvětleny některé myšlenky z Bible. Taky bych chtěla mít tak ochotnou a hodnou kmotřičku, která by mi tak ochotně vysvětlila úryvky v Bibli a dala by mi příklady příslušných životních situací k nimž se úryvek hodí.

09.03.2019 5 z 5

Harry Potter – Sbírka hůlek Harry Potter – Sbírka hůlek Monique Peterson

Jakožto velký fanoušek kouzelnického světa jsem si tuhle knihu prostě musela koupit. Myslela jsem si však že, se o světě a hůlkách dozvím více. Přitom jsem dostala pouze informace které, už jako opravdu veliký příznivec bezprostředně znám. Na to za jakou byla kniha cenu, to bylo bohužel opravdu velmi slabé. Ale alespoň ji mám doma a budu si moci alespoň trochu připomenout postavy.

Pokud se však chcete dozvědět více o filmech a kouzelnickém světě, doporučuji spíše knihu Harry Potter Filmová kouzla. Nebo, si přečíst přímo sérii HP.

08.02.2019 2 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Konec další úžasné cesty na kterou jsem se vydala spolu s Liou. Knížku se mi až nechtělo dočíst protože, jsem se musela vzdát dalšího světa jež mne okouzlil.
Autorka geniálně vyřešila problém milostného trojúheníku. Jediná věc se kterou jsem nebyla až tak úplně spokojená byla válka. Popsat boj nebývá až tak jednoduché a já měla pocit že autorce se to až tak úpně nepovedlo. Střídání vyprávění jednotlivých postav v průběhu boje mi moc nevyhovovalo.

29.12.2018 4 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Tohle je naprosto úžasná dětská série. Autor u každé knihy nasadí laťku o něco výš. Příběh je napínavý a dvojčata už jsou o něco starší a také chtřejší. Móóc se těším na pokračování...

24.08.2018 5 z 5

Boží kniha od Pastoral Brothers Boží kniha od Pastoral Brothers Karel Müller

U knih s tématem víry se snažím hledat různé názory autorů bez ohledu na to, z jaké církve jsou. Snažím se si z textů vzít to, co mne může obohatit. Karel s Jakubem mají pohledy na věci víry a svět kolem sebe celkem rozumné. Samozřejmě mi něco sedělo více, něco ne. Zjistila jsem, že jsem spíš více konzervativní. Párkrát mne během čtení udivilo do jak těžkých témat jsou ochotni a schopni se s odvahou a Boží pomocí pustit. Klobouk dolů.

23.09.2023 3 z 5

Encyklopedie Jiřího Suchého, svazek 5 - Písničky Mi - Po Encyklopedie Jiřího Suchého, svazek 5 - Písničky Mi - Po Jiří Suchý

I pátou knihu Suchého tvorby jsem si velice užila. Hity ze semaforské Kytice: Miláčku, nebo Suchého Polednice jsou skvělé. Oči sněhem zaváté, či Pěšky jít nám je souzený. Mohla bych jmenovat i spoustu jiných známých písní. Překvapila mne například písnička Ulrychových z pohádky O statečném kováři. Hravost a nápaditost, kterou Jiří Suchý oplývá mi kouzlí úsměv na rtech.

26.07.2023 5 z 5

Průchod hvězdy Průchod hvězdy František Hrubín

Od Františka Hrubína jsem očekávala něco víc, protože jsem se na něj nesmírně těšila. Zaujalo mne pár jeho překladů v jedné sbírce francouzské poezie. Konkrétně v této knize mne oslovily tři básně: Předčasně, Úplněk a In memoriam. Snad v dalších sbírkách najdu ještě lepší a tohle byla pouze předehra.

24.07.2023 3 z 5

Ohnice Ohnice Jiří Orten (p)

Moc pěkná sbírka. Nejvíce se mi líbí básně: Touha, Báseň léta a Křtitel. První dvě zmíněné už jsem někdy slyšela a vyvolávaly ve mně zvláštní pocit, který nedokážu popsat…třetí báseň - Křtitel ve mně vzbudila veliký smutek a melancholii, neznala jsem ji ale, mohu ji označit za jednu z nejkrásnějších, co jsem kdy četla…

01.03.2023 4 z 5

Přátelství žen Přátelství žen Dee Brestin

Tahle kniha mě hrozně moc překvapila. Neměla jsem od ní žádná velká očekávání. Líbilo se mi, jak autorka popisovala nejen ženské vztahy. Je neskutečné, kolik má přítelkyň a jak hezky o nich dokáže hovořit. Z knížky jsem místy cítila i velkou bolest, když se zmiňovala o smrti manžela. Líbily se mi i citáty z Bible a jiných knih. Autorčina víra je opravdu velká. Mnoho jsem si z knihy odnesla.

01.02.2022 4 z 5

Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Ursula K. Le Guin

Knížku mi doporučila moje velmi dobrá přítelkyně a milovnice fantasy literatury. Skoro se všemi názory autorky jsem souhlasila. Nejméně se mi líbil esej na téma ,,Proč zvířata v knížkách mluví.” Pokud knihu přečtete máte pádné argumenty do boje s odpůrci fantasy a pokud vydržíte až do konce výměny názorů, máte slušnou šanci dotyčného porazit…

08.08.2021 4 z 5

Dá-li pánbůh zdraví, i hříchy budou Dá-li pánbůh zdraví, i hříchy budou Halina Pawlowská

Humorné čtení. Halinu Pawlowskou mám ráda pro její inteligenci a smysl pro legraci. Knížku jsem si užila.

24.06.2021 3 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Právě jsem knihu dočetla a jsem z ní trochu v rozpacích...Některé věci byly originální. Například pouta postav se zvířaty byla zajímavá a shromažďování nějakých temných sil taktéž. Na druhou stranu jsem často takzvaně ,,vypínala’’ a nevnímala co vlastně čtu, což se mi většinou neděje. Možná to bylo tím, že autorka hodně opakovala věci, které už zmínila. Nevím, zda se budu pouštět do druhého dílu. Zatím ho doma nemám a série mne neuchvátila natolik, abych si ho v nejbližší době pořídila.

09.02.2021 3 z 5

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Knihu jsem četla v rámci předmětu psychologie. Doporučila mi ji paní učitelka. Jsou to praktické rady jak vychovat z dítěte slušného dospělého člověka, který se umí postarat sám o sebe i o vlastní rodinu. Líbily se mi příklady z autorčiny poradny. Pokud tuto knihu budu někdy v budoucnu číst znovu tak to bude určitě před tím, než se mi narodí vlastní dítě. Avšak výchova dítěte je přirozenou věcí a vyčíst z knih se nedá... jak říká i sama autorka ,,o výchově se nemluví výchova se dělá” a není to jen teorie ale i praxe. Tak doufám v to, že až jednou budu mít vlastní děti podaří se mi z nich vychovat slušné a poctivé lidi nejen díky této knize.

23.10.2020