alzbeta2843 alzbeta2843 komentáře u knih

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Stačilo mi, aby som si prečítala ukážku a už som si musela knihu zaobstarať a hneď sa do nej pustiť. Knihu som si samozrejme okamžite zamilovala. Kto by nemiloval temného a zadúmčivého leva a nebojácnu a krásnu Tru. Práve postava Tru mi bola veľmi sympatická. Nebola naivná ani nesmelá, ale bola veľmi odvážna a dokázala povedať nie. Tým sa mi príbeh veľmi páčil a postava Liama bola tiež veľkým prekvapením, hlavne záver knihy, ktorý ma šokoval.

05.05.2024 5 z 5

Matt Matt Lauren Layne

Prvý diel ma veľmi bavil a prekvapil a tak som sa tešila i na pokračovanie. Nakoľko mám rada v príbehoch motív od nenávisti k láske tak som sa tešila i pokračovanie v sérií. Postava Sabriny mi sadla už v provom diele, kedy som si vravela, tak to je riadna žena. A mala som pravdu. V druhom diele sa vysvetlilo, prečo je taká cynická, ironická, ale lojálna a ja som tento príbeh hltala slovo po slove. Rozhodne sa už neviem dočkať posledného dielu v podaní Kennedyho.

05.05.2024 5 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Kniha sa čítala rýchlo a skvele. Príbeh som hltala a postupne si postavy obľubovala viac a viac, ale i tak sa nemôžem ubrániť myšlienke, že mi tam niečo chýbalo. Asi nejaký lepší vývoj postáv. Zachránila to zápletka, ktorá ma bavila a došlo i na mierne prekvapenie, viac nebudem prezradzovať, ak vás kniha zaujíma, príbeh si prečítajte.

05.05.2024 4 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Pekný príbeh. Pre mňa zaujímavejší príbeh uzmierenia dcéry a umierajúceho otca než romantický príbeh ženy a muža. Prostredie Aljašky ma však dostalo najviac. Iste to nie je vôbec jednoduchý život, ktorí tam ľudia žijú, ale ako sa zdá sú nadmieru spokojní a veľmi šťastní. Kniha je písana veľmi príjemným štýlom a hoci mi vzťah Cally a Jonaha nesedel, tak som si knihu veľmi užila. Ale pokračovanie ich príbehu zrejme vynechám.

05.05.2024 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

(SPOILER) Kniha ma najskôr zaujala anotáciou a postupne pohltila príbehom. Môj vzťah k hlavnej hrdinke Claire bol rozpoluplný, ostatne postavy k knihe mi tiež neboli sympatické, ale to ma od knihy neodradilo a k tomuto žánru to už tak nejak sedí a aspoň vás to donutí spochybňovať úsudky kto je dobrý a kto zlý a komu veriť a komu nie. Celkovo mi však ten príbeh Claire nesedel a mnohé veci mi nedávali zmysel a bohužiaľ som nedokázala túto myšlienku opustiť ani po závere knihy. Bihužiaľ mne asi veľmi nesedia domestic thrillery a tento to len potvrdil. Príliš mnoho vecí mi tam vadilo a to rozuzlenie už ma doslova urážalo, pretože mi prišlo ako pritiahnuté za vlasy. A ten záver mi prišiel už naozaj zbytočný.

05.05.2024 3 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Tak z tejto knihy ma mrazilo ako to bolo napísané a čo všetko sa tam udialo. Hlavná postava Lukáš by si zaslúžil pozauši za jeho chovanie a bezhlavé rozhodovanie, ale ľudia občas nepremýšľajú no nie každému sa to tak vypomstí. To rozuzlenie som naozaj nečakala a bola som napnutá do poslednej chvíle a veľmi sa mi páčil samotný koniec knihy.

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Kniha o tom, kde nie sú dobré ani zlé postavy. Tak by som asi zhodnotila knihu. Kniha, ktorá je veľmi citlivá a bolestivá a ja som veľmi plakala pre jednotlivé postavy, vôbec si neviem predstaviť akú bolesť prežívali a čo museli vytrpieť, ale autorka to skvelo vystihuje a preto som súcitila s jednotlivými postavami. Nechcem spoilerovať, lebo to by naozaj knihu pokazilo ale knihu by som určite doporučila.

P.S.: Sama mám vytvorený playlist so samými veselými pesničkami :)

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Keď som začínala čítať prvý diel ani som si nevedela predstaviť ako sa bude dej vyvíjať v ďalšich dieloch a tento diel je mistrovským dielom a všetko začne zrazu zapadať a dôjde k vyjasneniu všetkého. Ja som si zápletku, príbeh i hlavných hrdinov užila a konieckoncov i mnohé vedlajšie postavy. Škoda, že som sa s nimi musela rozlúčiť a veľmi by som sa tešila na nejaký príbeh z Irovich bratov to by bola sila :)

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opäť fenomenálný Chris Carter, opäť milovaný Robert Hunter na ktorom už začínam mať závislosť. Musím si však tie diely dávkovať, lebo už sa mi zásoby zrenšujú. Opäť ma z príbehu mrazilo.

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Taká jednohubka ako i ostatné z tejto série. Mňa osobne bavil prvý diel o čosi viac, ale tu ma bavilo to hašterenie medzi postavami.

28.04.2024 3 z 5

Skutečná cesta ven Skutečná cesta ven Patrik Banga

Autobiografia, ktorá jasne ukazuje ako je xenofóbia v dnešnom svete zlá a kam vedie, sú odsúdení k neúspechu už od narodenia. Myslím a dúfam v tom, že sa situácia mení a lepší. Rozhodne doporučujem knihu pre ľudí, ktorí sa o danú tému zaujímajú a možno budú prekvapení rovnako ako ja.

26.03.2024 4 z 5

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

Tak to bola parádna jazda. Ja som mala laťku vysoko po predchádzajúcom diele, ale asi mením poradie v obľubenosti postáv. Moja obľúbená tematika je hato to love a tu som si to dokonale splnila, pretože hlavní hrdinovia si nenechali nič páčiť a oplácali si slovné útoky teda riadne. Hoci autorka nevie poriadne vykresliť zápletku tak tu mi to vôbec nevadilo, pretože kniha je založená hlavne na vzťahu hlavných hrdinov a oceňujem i rozvíjanie postáv z predchádzajúcich kníh.

Kráľovstvo Prekliatych Kráľovstvo Prekliatych Kerri Maniscalco

Zatiaľ čo prvý diel je skôr len taká ochutnávka a zasvätenie do prostredia, tak druhý diel vás rovno vtrhne do deja a kolotoča postáv. Ide o dosť akčnejší diel a vzťah medzi hlavnými postavami sa tak rapídne mení, že mi prišlo že musím dávať pozor, aby mi nič neuniklo. Túto knihu i celú sériu som si veľmi užila a bola naozaj dobrý oživením a z hľadiska iného žánru.

Rozhodne doporučujem!

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Triler skôr pre ženy a nečítal sa ľahko. Kniha je písaná z viacerých pohľadov a je hneď zrejmé kto je vrah, ale i tak je tam veľa záhad a stupňujúceho napätia. Knihu som si veľmi užila, i keď niektoré časti boli veľmi zdrvujúce.

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Hoci som k tejto knihe pristupovala ako ku knihu už predom odsúdenej na priemer, i tak som sa sklamala. Kniha má opäť rovnaký vajb ako jej predchádzajúce knihy. Je tam súrodenecká dvojka či trojka chlapov. Jeden je drsný a iný je vtipný. Tento vzorec mi neprekáža, ale mňa kniha jednoducho nudila a veľká škoda príbehu a zálpetky, ktorá mala veľký potencial.

26.03.2024 2 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opäť skvelý Chris Carter a opäť som nič neodhalila a zhltla knihu jedným dychom i keď kapitoly s Červom sa mi nečítali dobre.
A zase som sa musela prinútiť premýšlať nad myšlienkou, či zlo ozaj plodí ďalšie zlo až ma mrazilo.

26.03.2024 5 z 5

Návrat do minulosti Návrat do minulosti Tijan (p)

Druhý diel bol o mnoho lepší než prvý, ale tiež sa tu vyskytovalo dosť hluchých miest. Ale Carter je úplne božský hlavný hrdina a ja som sa do neho jednoducho zamilovala. Trochu mi tu vadilo množstvo postáv a zrejme to bol zámer autorky vytvoriť zmätok a neodhaliť kto je ten zlý a kto je menej zlý. Ale zase oceňujem rozvíjanie postáv Noaha, Teressy a Amandy a veľmi rada by som si prečítala ich jednotlivé príbehy.

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

S touto autorkou mám zvláštny vzťah. Niektoré jej knihy pratria medzi moje najoblúbené a niektoré sotva ohodnotím ako priemerne. Záleži samozrejme na nálade a príbehu. Na tento príbeh som sa veľmi tešila, lebo ide o príbeh z hudobného a veľmi divokého prostredia, kde je hlavným hrdinom Indigo milé a naivné dievča z chudobných pomerov a Alex, ktorý je drzý, divoký a stratený. A čo autorka rozhodne vie, je vykresliť hlavného hrdina ako najväčšieho hajzla, ktorého budete chcieť zabiť i vy. Práve preto ma tá kniha tak bavila, pretože Alex sa choval naozaj hrozne a nezmenil sa hneď.

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Myslím, že autor zraje ako víno a je to veľmi poznať ako sa sám vyvíja a zaujíma sa o iné veci než pred niekoľkými rokmi, konieckoncov táto kniha je toho dôkazom, pretože ide o knihu, kde sa autor zveruje i so svojimi myšlienkami, názormi a problémami. A za mňa je ide o jeho najintimnejšiu knihu, ktorá ma nútila reflektovať i svoje problémy. Myšlienka, ktorú som si odniesla z tejto knihy, je že nikdy neviete s čím sa potýka niekto vedľa vás a ako silný ten človek je.
Ja som bola z tejto knihy nadšená mimo iné i množstvom zaujimavých postáv a ich príbehov. A čerešničkou bol popis prostredia krásnej krajiny.

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Veľmi zaujímavý námet knihy, ktorý ma i konieckoncov nalákal na prečítanie, ale bola som veľmi sklamaná, nakoľko hlavný hrdina sa prezentuje ako veľký drsniak a alfasamec, ale veľmi mi vadilo, že si nevedel spojiť veľmi zrejmé veci a jednal dosť unáhlene. Asi preto mi to zvyšok knihy vadilo, a za mňa veľká škoda, že sa autorka viac nezamerala na tajomstvo a zápletku.

26.03.2024 3 z 5