AlTyxAy AlTyxAy komentáře u knih

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Podobnost s Euchridem veliká, myšlenkový kapitál taky.

05.12.2018 5 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Vozíčkáři, pan Karel a bipolární hostinský ... nádhery života. Mrzí mě jen, že přestože v Kersku byli mí prarodiče panu Hrabalovi sousedy, do kontaktu s ním přišli pouze očima a pozdravem.

02.11.2018 5 z 5

Galejník Galejník Drago Jančar

Tak to bylo něco. Jak se musel Drago cítit při psaní týhle šílenosti, to fakt nevím, ale já si přišel někde mezi Topolovou Sestrou, Králem Duchů od Tourniera a Oslicí od Cavea.

Není to jednoduchý čtení, co se stylistiky týče a už vůbec ne myšlenkou. Středověk prostě nebyl legrace a Jančar má skvělý vypravovací schopnosti. Mrzutý je, že Praha má opravdový nedostatek výtisků, takže se tahle "lahůdka" fakt těžko shání. Jak jsem si už dřív slíbil, tohle nebyl poslední Drago a slib platí...

15.10.2018 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Rusové umí...

18.07.2018 5 z 5

Chtíč chtíc nechtíc Chtíč chtíc nechtíc Drago Jančar

Lahůdka? Asi ano. Slyšel jsem i názor: "póza" - může být, ale to už nechám na vás. Tohle nebyl poslední Drago.

16.05.2018 5 z 5

Evropa a osvícenství Evropa a osvícenství Ulrich Im Hof

Ve finále výborná kniha, i když mi bylo, jako historickému nevzdělanci, hodně na obtíž přeskakování století v jednotlivých kapitolách. (Uvede-li mě Im Hof do 18. století a na další straně zpět do 16., začínám být zmatený a chytám nervy.) Ve finále to ale všechno nějak dobře zapadlo a doufám, že i vy ostatní budete mít to štěstí.

27.01.2018 5 z 5

Prokletí básníci německé poezie Prokletí básníci německé poezie * antologie

Benn a Trakl jsou top třída ( :

08.12.2017 5 z 5

François Rabelais a lidová kultura středověku a renesance François Rabelais a lidová kultura středověku a renesance Michail Michajlovič Bachtin

Díky pane!

21.11.2017 5 z 5

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Povídkovou stavbou podobné Směšným Láskám, tématikou ještě lepší. 5/5

19.11.2017 5 z 5

Francouzova milenka Francouzova milenka John Fowles

Potřetí Fowles a potřetí bomba. Skvělá práce s vypravěčem / autorem a vší historií vstupující do vyprávění. Fowles si libuje v psychologii a klamu, doporučuji spolu s Mágem...

02.10.2017 5 z 5

Městečko, kde se zastavil čas Městečko, kde se zastavil čas Bohumil Hrabal

Přepychu prostá krása.

18.09.2017 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Panejo. Mistr.

15.09.2017 5 z 5

Mág Mág John Fowles

Metadivadlo. Metalež. Metasoudy. Mág.

16.07.2017 5 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Michel se toho nebojí.

11.06.2017 5 z 5

Úžasná práce založená na historických faktech. Hlavu mám oskalpovanou ještě teď. Pokud nemáte rádi násilí, zvolte jinou knihu.

11.05.2017 5 z 5

Oáza štěstí Oáza štěstí Eugen Fink

Oáza štěstí mi přišla o něco lepší než Zahrada, nicméně docela odlehčené čtení a potrava pro mozek.

Doporučím k tomu knihu od T. Petříčkové - Apologie klouzavého pohybu.

27.04.2017 5 z 5

Snová novela / Die Traumnovelle Snová novela / Die Traumnovelle Arthur Schnitzler

Kniha skvěle dokresluje mistrův film. Na večerní počtení ideální. Parádní novela.

08.11.2016 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Doplnění svaté trojice k výstavě Brave New World v DOXu, děkuji pane Bradbury za skvělý knižní zážitek a tobě Montagu, za chuť vytrvávat :)

22.11.2015 4 z 5

Nikdo to tu nepřežije Nikdo to tu nepřežije Jerry Hopkins

Moje Bible. Vlastním ještě starší vydání v papírové vazbě s ohnivými vlasy... nedovedete si představit tu radost když mi jí má maminka donesla z knihovny, ze které mi jí nechtěli tenkrát prodat ani za 500,-- 5/5 je málo. Lizard King je nesmrtelný :)

12.07.2015 5 z 5