Nikdo to tu nepřežije

Nikdo to tu nepřežije je jedna z nemnoha knih, která se na život Jima Morrisona a skupiny The Doors dívá bez sentimentu, bez mýtického mlžení a s pochopením. Podle knihy byl napsán scénář k filmu The Doors režiséra Olivera Stonea.

2. vydání

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26359/nikdo-to-tu-neprezije-26359.jpg 4.6195

No One Here Gets Out Alive (1980)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Maťa

Johule
15.09.2017

Legendární kapela s legendárním frontmanem, o tom není pochyb. Ale na knížce samotné mi nějak nesedl styl psaní. Možná to bylo překladem, ale nedařilo se mi do ní skutečně dlouhodbě ponořit, prožít si Jima a jeho zážitky skutečně naplno. Přečtení nelituji, ale stylově by si podle mě zrovna tenhle básník zasloužil něco lepšího. (3,5/5)

ardeas
27.07.2017

Túto knihu mám v prvom vydaní z r.1992 po bratovi, ktorý na nich vyrastal, keďže je medzi nami 20ročný rozdiel, ja som tá neskoršia generácia, ktorá si hudbu vyberala a The Doors je fenomén, nech je doba akákoľvek. Veľmi dobre napísaná, Jim Morrison bol fenomén, napriek svojim vadám, veď každý máme pre a proti. Pre milovníkov ich hudby túto knihu jednoznačne odporúčam.

Alseri
23.07.2017

Zatiaľ sa nenašla kniha, ktorá by ma presvedčila o tom, že to nebol chuj :) Aj keď rozhodne talentovaný, s výnimočnou schopnosťou prekonávať svoje vlastné hranice a možnosti. Už len kvôli týmto vlastnostiam je kniha veľmi inšpiratívna a zhltla som ju na jedno posedenie. Výborne napísaná biografia, ktorá vás baví od prvej stránky po poslednú. Idem si pustiť Doors.

callahanh
05.06.2017

Hodně zajímavý náhled do života The Doors a především Jima Morissona, jehož osobnost byla hodně komplikovaná a jeho snaha vymanit se z pozice rockové legendy dopadla tragicky. Oba autoři logicky věnují nejvíc prostoru právě jemu, protože jeho osobnost je fascinující - na jedné straně citlivý básník fascinovaný smrtí a existencialismem, na druhé straně nezvladatelný a nespolehlivý člověk, který nevěděl, co se sebou a tak pil a pil, až se upil. Je natolik charismatickou postavou, že knihu utáhne celou sám a je trochu škoda, že zbylí členové i hudba samotné kapely zůstávají v pozadí a neznalý člověk se tu vlastně moc nedozví, jak se Doors dali dohromady a v čem změnili rockovou hudbu. Někdy je tu jmen až moc a těm, kteří tak úplně netuší, se v nich těžko orientuje, naštěstí se to ale neděje nějak často. Dojem trochu kazí černobílé fotografie, na nichž často není vůbec nic vidět, takže působí hodně zbytečně. Nikdo to tu nepřežije je hodně zajímavá kniha, která trošku poodhalí, že Morisson byl vlastně nešťastný člověk a ukazuje, že každá doba potřebuje své rebely. K lepší orientaci doporučuji zhlédnout i vynikající Stoneův film. 70%

jurgen6402
27.03.2017

Tohle nemá 100 procent??!

Mikekeller
06.01.2017

Krasne ctive o me srdcove zalezitosti The Doors. Nemuzu dat ale plne hodnoceni, protoze si nekolik veci autori pribarvili ci vymysleli.

3nitka
16.01.2016

Knihu som čítala na strednej škole a waw!
Poriadne ma zasiahla.

Terva
11.12.2015

Ano, kniha je to velmi dobrá. Jim Morrison a skupina The Doors je, bez keců, velmi magická. Ale, ruku na srdce, nebyl ten člověk trochu magor? Možná, že kdyby žil déle, nepřežil by to. Ten člověk byl z jiného světa a ten náš svět ho vůbec nechápal. ......................... Ptá se, Nyní oblečená, a opuštěná Španělská dívka, když začne krvácet. Ona říká, že její mezník je katolické nebe, že má prastarý indický kříž kolem krku. Její hruď je tvrdá a hnědá, ležící na obarvených katastrofálních listech a s krvácející pannou jsme mohli naplánovat vraždu. Nebo zahájit náboženství.

AlTyxAy
12.07.2015

Moje Bible. Vlastním ještě starší vydání v papírové vazbě s ohnivými vlasy... nedovedete si představit tu radost když mi jí má maminka donesla z knihovny, ze které mi jí nechtěli tenkrát prodat ani za 500,-- 5/5 je málo. Lizard King je nesmrtelný :)

bibi.r
19.05.2014

Byl to blázen, byl to blázen... Ale to charisma....
Co na to víc říct?

Ladys
17.04.2014

Pořád si říkám, jestli byl Morrison takovej grázl pokřivenej, nebo takovej výjimečnej týpek. Vážně nevím. Ale jedno je jisté. Po The Doors zůstala zajímavá hudba, Morrison byl zajímavej týpek a autoři dali dohromady zajímavou knihu. Mistr Mojo Risin..... Mistr Mojo Risin... Risin! Risin!

martina.riz
16.01.2014

Skvělý a milovaný Jim. Každý den se na něho koukám, dcera ho má na zdi. Myslím, že byl génius.

Mayanea
05.01.2014

Děti, nezapomeňte, že speed zabíjí a když ho narvete kachně do krku, tak bude plavat dokolečka. Kupte si radši trávu nebo koks.
Ale hlavně se po mně neopičte. Jen já měl patent na svobodu.

Občas jsem měla pocit, že mu rozumím. Ale byl to jen pocit.

edith79
15.10.2013

Už jen proto, že The Doors jsou pro mě prostě kult jsem tuhle knížku nemohla nechat bez povšimnutí. A nikdy jsem nelitovala času znovu se do ní zahloubat, mám ji moc ráda. Škoda, že Mr. Mojo Risin´ pořád mlčí.

Klamm
13.06.2013

Nejlepší kniha o The Doors. To co vychází dnes, je jen snaha ještě vymlátit z persony Morrisona nemožné.
100%

Syndrom
28.05.2013

Velice faktické, psáno s cynickou láskou zkušených rockových novinářů, objektivní a i s dobrými náznaky prózy v podobě mikrohistorek. V hudebním průmyslu je Morrison nesmírně unikátní případ, stejně jako v moderní historii kultury. Trochu chybný překlad skladeb.

Hedwik
22.05.2013

Doporucuji knihu cist pri pustenych The Doors, umocnuje to zazitek na druhou.

Natalis
28.08.2012

V knížce je sice spoustu překlepů, ale koho zajímají překlepy, když se jedná o The Doors. Vždycky jsem milovala staré, možná trochu "hippízácke" kapely a zpěváky. Tahle knížka rozhodně patří mezi moje oblíbené o tom v nejmenším nepochybuji, mám ráda zvláštní osobnosti a Jim jí rozhodně byl. Doporučuji přečíst každému, kdo o The Doors a Jimovi Morrisonovi aspoň něco zaslechl.

MissBlack
15.08.2012

Jim byl neskutečná osobnost, šokující a milovaná. Mám Jima hodně ráda, oceňuju, že kašlal na lidi, co si myslí a jel si vždycky to svoje.
Mnohokrát jsem se u knihy smála, jindy kroutila hlavou, co všechno ten blázen nezkusil. Pro mě rozhodně skvělé čtení!

Ikkju
10.11.2011

"Kdo je to ten Morrison? Ta holka říkala že jsem mu podobnej" "Tak to byla pěkně sjetá" x) Kde jsou ty doby kdy bylo čtení tohohle kousku absolutní povinností ...

Frakira
27.09.2011

Jim je moje srdeční záležitost...tohle jsem četla ještě na základce, a to jsem tenkrát fakt neřešila nějaký překlepy atd...šlo hlavně o obsah, o ty pocity...joo, to byly časy :)

Vocina
20.06.2011

Super kniha,jedna z mých oblíbených o mém nejoblíbenějším zpěvákovi.

Arlique
02.01.2011

v knize je spoustu překlepů, chyb a patvarů... =/