Alpasstyle Alpasstyle komentáře u knih

Bídníci Bídníci Victor Hugo

Autor velmi dobře ztvárnil osobnost postav a to až do hodně velkých detailů, na to, že jich měl v románech hodně. Příběh mě zaujal, je poučný a určitě se ke čtení těchto knih zase jednou vrátím. Co na to víc říct, než jen, že jsou to úžasné knihy, nad kterými člověk neztrácí čas, protože se taky opravdu i dobře čtou? :-)
Jen musím doplnit menší dodatek. Film stejnojmenného názvu z roku 2012 se mi moc nelíbí, protože je v několika částech úplně jiný než kniha. Například se na začátku nedozvíme, proč ho z hostince vyhodili ani, že byl potrhán psem. Je to méně důležité, ale také spousta hlavních pasáží chybí. Určitě bych nezvolila ztvárnění Bídníků pouze na jeden film.

23.10.2015 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Dílo mě zaujalo, Saturnin je neobyčejná osobnost díla. Doporučuji ji přečíst k maturitě, dílo není zdlouhavé a nevíme jak se vyvrbí další situace, na kterou při čtení čekáme.. :-)

28.09.2015 5 z 5

Svědkyně zítřka Svědkyně zítřka Mike Ashley

Na díle mě upoutal zajímavý obal knihy, avšak obsah mě vůbec nezklamal. Skvělé poučné čtení, díky kterému jsem se dozvěděla pár nových věcí. Příběhy žen, které se zajímaly o vědu jsou úžasné. A to jsem se tolik bála, jestli nebude dobrá jen ta obálka :-D

12.09.2015 5 z 5

Sám sobě psychologem Sám sobě psychologem Tomáš Novák

Skvěle vypracovaná knížka, celkem mi pomohla...Sem tam si ji otevřu znovu a znovu..

06.09.2015 5 z 5

Anglické duchařské historky Anglické duchařské historky Richard Dalby

Super odpočinkové čtení na večer... :-D

06.09.2015 4 z 5

Tak mluví tělo Tak mluví tělo Krejčíř Miroslav

Kniha obsahuje spoustu zajímavých informací, ale četla jsem i lepší.. Proto dávám 3 hvězdičky s hodnocením jako "dobrá" kniha..

06.09.2015 3 z 5

Rady andělů na každý den Rady andělů na každý den Doreen Virtue

Knihu jsem dostala jako dárek k Vánocům.. A co Vám na ni řeknu? Byl to Potěšující dárek, doporučuji :-)

06.09.2015 5 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Jak film, tak ani kniha u mě nemají úspěch..Nesympatický a chvílemi i nechutný příběh o zkažené dívce... Každý je jiný a má jiný názor na knihu, každopádně NE, nepřečtu si ji znovu...

06.09.2015 odpad!

Pozitivní myšlení - Jak změnit svůj přístup a dívat se na život optimisticky Pozitivní myšlení - Jak změnit svůj přístup a dívat se na život optimisticky Sue Hadfield

Skvělá kniha, doporučuji všem, kteří chtějí změnit svůj negativní přístup na pozitivnější..Vše je o tom, že chce člověk změnu a prvním krokem je si tuhle knížku koupit a něco přímo pro nový přístup dělat.. :-)

05.09.2015 5 z 5

Hry s hudbou a techniky muzikoterapie Hry s hudbou a techniky muzikoterapie Zdeněk Šimanovský

Skvělá kniha pro muzikoterapii, hry s hudbou aj. Kniha obsahuje mnoho skvělých nápadů, jak si hrát s hudbou a skupinou dětí, seniorů či jinou skupinou. Doporučuji ji mít, jestli ji potřebujete do školy, do práce pro hraní s dětmi nebo jen tak domů.

Encyklopedie pro dívky Encyklopedie pro dívky Sonia Feertchak

Když jsem byla menší, tu knihu jsem milovala.. Všem dívkám do čtrnácti let vřele doporučuji.

05.09.2015 5 z 5

Vývojová psychologie. Dětství a dospívání Vývojová psychologie. Dětství a dospívání Marie Vágnerová

Skvělá kniha, obsahuje velké spektrum informací o dané tématice, doporučuji.

Žert Žert Milan Kundera

Četla jsem ji, díky povinné četbě.. Ano, píšu DÍKY, protože mě kniha velmi zaujala. Autor píše svým stylem, trochu jsem se sice ztrácela, kvůli retrospektivní kompozici, ale i tak jsem se nenechala odradit.. :-) Příběh byl poučný, knihu bych si klidně ráda přečetla znovu.

Povídky Povídky Edgar Allan Poe

Nevím jak dílo přesně popsat, prostě- skvělé,originální počtení .. Všem, kdo neví, co k maturitě, DOPORUČUJI!....Všem, kteří rádi čtou povídky, DOPORUČUJI!... Prostě ji VŠEM Doporučuji!!

Levhart Levhart Jo Nesbø

Musím přiznat, že jsem četla Levharta jako první knížku od Jo Nesba, kniha mě velmi nadchla. Byla to moje první detektivka a nevěděla jsem absolutně, do čeho jdu. Opravdu super příběh, u kterého jsem měla i husí kůži. Těším se, až budu mít zase tu čest přečíst si další z knih.. :-)

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Mohlo to být o něco lepší, promyšlenější, ale i tak se mi kniha moc líbila. Byla jsem hodně zvědavá, jak se mají všechny příběhy proplést do sebe. Myslím si, že autorka měla hodně dobrý nápad, a proto dílo ohodnotím 4 hvězdičkami. :-)

05.09.2015 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Dílo mám uvedeno jako povinnou četbu k maturitě, moc se mi líbilo, a proto jsem si ji i vybrala.. Všem ji k maturitě doporučuji, co nevědí, které si mají vybrat , ale také všem ostatním, kteří rádi čtou komedie.. Bylo to poučné a super čtení.

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Skvělé počtení, autorka nezklamala ani u třetího dílu. Kniha mě hned upoutala, stejně jako předchozí knihy trilogie. Sice je trošku naivnější, ale člověk aspoň může uniknout hrůzám z reálného života do "pohádky" ... Určitě se k ním vrátím zase zpět a přečtu si je všechny od začátku :-)

Tajemství štěstí Tajemství štěstí Marci Shimoff

Výborná poučná kniha. Sice některé pasáže nebyly příliš čtivé, ale i tak jí doporučuji všem, co chtějí vést šťastnější život a neví jak začít :)

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Skvělé dílo o technickém pokroku, který by mohl nastat a ohrozit svět. Moc se mi líbí styl Čapkova psaní.. Dílo bylo poučné, upoutalo mě ihned, doporučuji.. :-)

05.09.2015 4 z 5