Alpasstyle Alpasstyle komentáře u knih

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Kniha mě moc neohromila, ale máme jí k povinné četbě k maturitě. Není nejhorší knihou, to rozhodně ne, ale raději si z poezie 19. století sáhnu po Kytici od Karla Jaromíra Erbena.

01.09.2015 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Originální, velkolepá kniha, která mě ihned upoutala. Ráda sleduji filmy a čtu knihy s touto tématikou, zajímá mě to, neboť je to čím dál více aktuálnější téma. Musím přiznat, že jsem si pobrečela jak u filmu, tak i u knihy. I když se mi filmové zpracování líbilo o něco více, nemůžu o knize říct, že je špatná, ačkoliv to si ani nemyslím.. Myslím, že se to panu Johnu Greenovi moc povedlo, děkuji za skvělé čtení :-)

Panenka z ebenového dřeva Panenka z ebenového dřeva Ivona Březinová

Skvělá knížka, kterou jsem četla za mého dětství. Stále stojí v mé knihovničce :-)

Síla očního kontaktu Síla očního kontaktu Michael Ellsberg

Knížka byla velmi impozantní a poučná. Autor velmi dobře vystihl jak je důležitý oční kontakt a jakým způsobem můžeme na očním kontaktu zapracovat, což bylo opravdu zajímavé. Knihu hodnotím jak nejlépe mohu, moc se mi líbila..

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Hodně dobré dílo.. Příběhy Malého prince byly okouzlující, z každé planetky vyplývá ponaučení. I když už mám dětská léta za sebou, tak bych si knihu otevřela a četla ji znovu. :-D Je ale pravda, že na věku u téhle knihy vůbec nezáleží, neboť je psána tak, aby ji děti pochopily, ale vypráví se v ní o dospělých a jejích vlastnostech, a proto je dobré si ji přečíst kdykoliv, kdy máte na ni chuť. :-)

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Kniha mě vůbec nezaujala, i když byla velmi tenká a krátká, přesto jsem ji po pár stránkách odložila stranou. Není mi sympatický styl psaní, ale ani příběh mě nedohnal k tomu ji dočíst. Viděla jsem film, ale taky to není nic, na co bych se chtěla koukat znovu a znovu.

28.08.2015 1 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Tahle kniha se mi výborně četla do půlky, ale pak už jsem ji měla velký problém dočíst..V některých situacích se dalo očekávat co se stane, až mě to potom trochu zklamalo.(např. jak Coupeau byl na střeše a vypadalo, že spadne, Zola to tak popisoval, že jsem čekala, že opravdu spadne, a tak se i stalo..) Každopádně mě příběh velmi zasáhl. Určitě je dobré si knihu přečíst a něco si z ní vzít..

28.08.2015 3 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Já jsem začala číst trilogii "Božský .." tímhle dílem a musím říct, že mě příběh opravdu nadchl..Musela jsem ho dočíst co nejdřív to šlo, bylo to čtení na jeden nádech..Doporučuji.. :-)

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Skvělé jednoduché, veršované balady, jaké jsem kdy četla. Dílo není vůbec složité na čtení. Porozuměla jsem všemu, aniž bych nad tím musela dlouho bádat. Určitě ji doporučuji přečíst všem.