alnovka82 Online alnovka82 komentáře u knih

Zaostřeno na tebe Zaostřeno na tebe Amy Lea

Do půlky mě to bavilo, moc. Ale do druhé jsem se nemohla začíst, chvíli jsem si myslela že knihu odložim nedočtenou. Asi jsem měla velké očekávání.
Děj nijaký, Crystal mi byla vyloženě nesympatická a Scott mi připadal, jako takový ,,plyšák" bez názoru a vůle. A hlavní zápletka v závěru - hodně přitažené za vlasy.

26.05.2024 2 z 5

Dcera bohů Dcera bohů Michaela Marešová

(SPOILER) Nemůžu se rozhodnout, jak hodnotit. Knihu jsem přečetla jedním dechem za necelé dva dny, nemohla jsem se odtrhnout a ani se neodvažovala odhadnout, jak to dopadne. Podobné knihy mám ráda, ale tady byl král opravdu antihrdina. Kniha je plná sexuálních scén, ale vadilo mi, že krom asi dvou se vždy jedná o znásilnění. Prostě jsem si nedokázala představit, že s takovým člověkem by Sigrid mohlo čekat ,,šťastně až do smrti ".
Příběh stojí za přečtení, ale určitě není pro citlivější povahy. Takže pokud se chystáte číst, je třeba s tím počítat.
Dávám 4* za čtivost a netradiční námět.

26.05.2024 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Knihu jsem objevila před několika lety a často se k ní vracím. Některé příběhy jsem četla už mnohokrát (Ayama a trnitá les), jinými jsem se prokousala jednou a víckrát se k nim nevrátím (Princ Vojáček). Kniha je překrásně grafický zpracovaná a rozhodně jsem ji musela mít ve své knihovně.

03.05.2024 5 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Zůstávám fanouškem prvního dílu, ale tenhle je v těsném závěsu. Travis byl miláček už od prvního dílu, nelze si ho neoblíbit. Harper mi v Letních nocích moc sympatická nebyla, tady jsem si vcelku oblíbila i ji. Celá série je taková odpočinková, pro pobavení, žádné hluboké čtení, ale moc se mi líbila.

18.04.2024 4 z 5

Zkouška neviny Zkouška neviny Agatha Christie

Viděla jsem dvě filmová zpracování tohoto autorčina díla, která měla rozdílné pachatele a byla jsem zvědavá, jak to bylo původně napsáno. Proto jsem sáhla po této knize. Zvolila jsem audioknihu a v podání pana Procházky se to poslouchalo velice dobře. Příběh jako takový mě ale chvílemi nebavil. Bylo tam příliš mnoho pocitů všech postav a minimum děje a faktů.

01.04.2024 3 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Tohle bylo jak na houpačce, chvílemi mě to hrozně bavilo a chvílemi jsem měla chuť to odložit a už se k tomu nevracet. Noah mi byl sympatický, Charlee mi přišla taková nemastná neslaná. A ten konec byl hodně praštěnej. Přesto se mi to celkem líbilo a rozhodně to bylo o dost lepší než předchozí díl.

07.03.2024 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Dlouho jsem se u knihy nezasmála, tak jako tady. Bylo to pubertální a předvídatelné, ale přesto se mi to strašně líbilo a miluju to. Z celé série se mi tenhle díl líbí nejvíc.

07.03.2024 5 z 5

Kazišuk Kazišuk Kateřina Chaloupková

Takové odpočinkové čtení na jeden večer, pro nenáročné. Do půlky jsem se skvěle bavila, od půlky jsem se celkem nudila a hlavně nechápala Hope, že už ho dávno neposlala do háje. Závěr mi přišel překotný a zbrklý, jako kdyby to autorku přestalo bavit a chtěla aby byl rychle konec, ale hlavně aby to mělo happyend.

06.03.2024 2 z 5

Vzostup kráľovnej Vzostup kráľovnej Rina Kent

Super. Miluju serii o Aidnovi a tahle mě nadchla stejně. Možná i o kousek víc, právě proto, že má pouze dva díly a příběh není křečovitě natahovaný. Dávám plný počet hvězd.

25.12.2023 5 z 5

Navždy buď mou vévodkyní Navždy buď mou vévodkyní Amalie Howard

Kniha mě zaujala obálkou a anotací, ale když jsem jí začala číst, přišel úplně jiný příběh, než jsem čekala. A i přes počáteční zklamání jsem ji dala šanci. Dočetla jsem, celkem mě bavila, ale v porovnání s jinými stejného žánru je opravdu s bídou průměrná.

26.05.2024 2 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Lydia Strong

Po přečtení anotace a zběžném nakouknutí, mě čtení ani moc nelákalo. Knize jsem dala šanci asi po roce, co jsem ji měla doma. Už jsem si zvykla, že autorčin styl se mi prostě líbí a je pro mě sazkou na jistotu. Příběh hodnotím o kousek horší než ostatní autorčiny knihy, ale i přesto se mi moc libil.
Na hlavních hrdinech mi na každém něco vadilo, nejsympatičtější mi byl Clavin a bylo mi ho dost líto.

26.05.2024 4 z 5

Nevděčný Nevděčný Penelope Ward

Kniha je čtivá, ale vcelku předvídatelná. Takové - nenadchne, neurazí.
Troy byl vcelku sympaťák, ale Aspyn mi dost vadila, to její pitvání se v minulosti, která se jí ani netýkala - ach jo. A závěr to zabil úplně. Takže 2* a s jistotou vím, že k této knize se už nevrátím.

03.05.2024 2 z 5

Clariel Clariel Garth Nix

Sérii Staré království miluji, ale tehle díl mě opravdu nebavil, opakovane jsem ho odkladala a zase se k němu vracela. Příběh mi přišel nudný, teprve poslední třetina knihy mě jaks taks chytla. Nakonec jsem ji dočetla, ale určitě už se k ní nevrátím.

12.03.2024 1 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Po prvním dílu, byl tenhle pro mě velkým zklamáním. Hlavní hrdiny jsem si nedokázala oblíbit. Většinu knihy jsem se nudila.

07.03.2024 2 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Asi byla chyba, že jsem nejdřív viděla film a teprve pak objevila knihu. Protože zatímco film patří k mým oblíbeným, tak kniha mě fakt nebavila. Další díly určitě číst nebudu.

24.02.2024

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Pro mě má tato série od čtvrtého dílu sestupnou tendenci. Tohle mě vůbec nebavilo. Přesto, stejně jako ostatní knihy RB, je velmi čtivá.

19.02.2024 2 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Tohle bylo zklamání. Díl jsem poslouchala jako audiokniku, jinak bych ji určitě odložila. Mě třeba hrozně nebavilo, jak se zde dokončoval příběh z prvního dílu a případ z tohoto byl pouze na pozadí. Druhá část knihy je o něco lepší, ale celkově je to dost slabé a nudné.

07.01.2024 2 z 5

Vláda kráľa Vláda kráľa Rina Kent

Kniha se čte sama, příběh je super. Kdo už něco četl od této autorky, tak si umí představit, co čekat. Jediná výtka je, že mě to celkem hodně připomínalo knihu Nemilosrdný král, to mi celkový dojem trochu rušilo, ale i tak dávám plný počet *.

25.12.2023