Allla9 Allla9 komentáře u knih

Racek Racek Richard David Bach

Kniha o poznávání svobody a o touze po volnosti.

18.09.2023 5 z 5

Živá, mrtvá a stříbrná voda Živá, mrtvá a stříbrná voda Olga Romanova

Mnoho zajímavého a poučného o vodě.

Nikdo není daleko Nikdo není daleko Richard David Bach

Krásně ilustrovaná knížečka. A těch zajímavých myšlenek.
- Když chceme být s někým, koho milujeme, nejsme už vlastně s ním?

Odpustila jsem Odpustila jsem Immaculée Ilibagiza

Autorka popisuje svůj nelehký život. Přežila v roce 1994 genocidu ve Rwandě. Rodiče i sourozenci byli zabiti. Přesto Immaculée nezanevřela na své nepřátele a dokázala jim odpustit. Ve všem jejím konání ji pomáhala víra v Boha. Říkali o ní, to je ta, co se stále modlí. Vždy ke všemu přistupovala pozitivně a věřila, že vše dobře dopadne. Dojemné čtení.

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Kniha se mi líbila. A poslední část knihy byla strhující. Nešla odložit, dokud jsem nedočetla.

14.09.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Temný, drsný příběh, který vás vtáhne do děje natolik, že zapomínáte vnímat okolí. Dle ukončení knihy by mohlo následovat pokrčování dalším dílem. Nenechala bych si ho ujít.

12.09.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Kniha plná romantiky, naděje a lásky. S napětím jsem sledovala osudy jednotlivých nevěst, které jely za svými manžely, jež téměř neznaly.

04.09.2023 5 z 5

Tichá bolesť Tichá bolesť Táňa Keleová-Vasilková

Souhlasím se všemi, kdo knihu chválí. I za mě naprostá spokojenost. Zatím se mi líbila každá kniha od této autorky.

26.08.2023 5 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Mistr hororu a neuvěřitelných zápletek opět nezklamal. Přiznávám, že jsem se místy bála.

21.08.2023

Všichni lžou Všichni lžou Camilla Grebe

Někdy je těžké si přiznat pravdu o lidech, které máme rádi. Přehlížíme a omlouváme drobné, ale i ty nejhorší prohřešky. Pravdu pochopíme, až když je většinou pozdě.

15.08.2023 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Příběh mě na dlouho utkvěl v hlavě. Střetává se zde láska ke krušnohorské přírodě s důsledky I. a II. světové války. Prožívala jsem s Ritou každý den s napětím, co nového přinese.

09.08.2023 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Hodnotím humor v knize. Třešně v rumu lze přepsat jako komunista na Kubě. Tato knížka o cestě dědečka a vnučky na Kubu mě s touto zemí seznámila daleko více a přesněji než cestopisné dokumenty o této zemi. Netřeba dodávat, že zábavných příhod je zde velké množství.

04.08.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Velké nadšení a naprostá spokojenost - to ve mě převládá po přečtení tohoto románu. Byla jsem zklamaná, když jsem dočetla, ale jaké bylo mé překvapení, že je druhý díl. Moc se na něj těším. Pan Javůrek ve mě našel nového obdivovatele a příznivce.

01.08.2023 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Vůbec jsem netušila, kam mě kniha zavede. Takový děj jsem nečekala. Lze si zde vzít i ponaučení - važme si svého života.

26.07.2023 4 z 5

Stvůry a blíženci Stvůry a blíženci Francis Paul Wilson

Celkem zajímavé téma s dobrou zápletkou. Neobvyklé, poutavé a napínavé.

23.07.2023 4 z 5

Diagnostika karmy 4 - Láska a žárlivost Diagnostika karmy 4 - Láska a žárlivost Sergej Nikolajevič Lazarev

Lazarev se zde zabývá hlavně láskou a žárlivostí. Kniha je doplněna mnohá příběhy na toto téma.

21.07.2023 5 z 5

Diagnostika karmy 3 - Pozemské štěstí Diagnostika karmy 3 - Pozemské štěstí Sergej Nikolajevič Lazarev

Tentokrát na téma žárlivost, smilstvo, rakovina, peníze... . Kniha určitě stojí za přečtení.

16.07.2023 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Připojuji se všem kladně hodnotícím čtenářům. Opět skvěle.

14.07.2023 5 z 5

Diagnostika karmy 2 - Schopnosti a šťastný osud Diagnostika karmy 2 - Schopnosti a šťastný osud Sergej Nikolajevič Lazarev

Mé další setkání s Lazaravem. Opět silná kniha o lásce, odpouštění a léčení.

08.07.2023 5 z 5

Diagnostika karmy 1 - Systém, který léčí Diagnostika karmy 1 - Systém, který léčí Sergej Nikolajevič Lazarev

Nebylo to pro mě jednoduché čtení. Mnohé jsem nepochopila až do hloubky, ale kniha mi dala mnoho nového. Seznámila jsem se s dosahem karmy a hodně jsem se poučila.

06.07.2023 5 z 5