Alinke Alinke komentáře u knih

Záměna Záměna Sandra Brown

(SPOILER) mám ráda tuto spisovatelku a proto jsem byla lehce zklamaná touto knížkou. Celkové pojetí mi přišlo málo pravděpodobné a hodně ulítlé, slibovala jsem si od knížky více

12.01.2024 2 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

(SPOILER) absolutně úchvatná kniha, myslela jsem si, že "Zapomenutou zahradu" nemá šanci žádná kniha překonat, ale tahle to dokázala. Děj se jevil jako předvídatelný, ale ten konec mě fakt dostal, byl naprosto..no prostě mi z něj spadla brada a vůbec jsem to nečekala. A také poučení, nedat na to jak věci vypadají, vše může být jinak

12.01.2024 5 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

no tedy, to bylo něco, to se Paní spisovatelce opravdu moc povedlo. Kniha mě opravdu zaujala svým opravdovým dějem. Věřila jsem každé slovo, které jsem přečetla, postavy krásně vykreslené, dějová linka končí neočekávaně a opravdu překvapivě. Jediné co mi trochu malinko vadilo bylo to, že hlavní představitelka Ella byla popsaná tak trochu jako neporazitelná hrdinka, ale nevadilo to, musela jsem dát plný počet hvězdiček. Jednou za dva roky přečtu knihu, která mi uvízne v srdci a tahle bude patřit mě ně.

01.09.2023 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

byla jsem zklamaná, takové poklidné čtení, chybělo mi tam napětí, ale líbilo se mi stmelení kolektivu a jejich vlastnosti.

25.08.2023 2 z 5

Dvojník Dvojník Danielle Steel

je mi to líto, ale mojí oblíbené spisovatelce se to tentokrát nepovedlo, přišlo mi jako by to nepsala ona, nebo ji nakladatel tlačit k další knize a nevěděla co psát. Scifi mi nevadí, ale tohle bylo špatně

17.08.2023 odpad!

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

knihy od této spisovatelky a jejích hrdinů prostě miluju, ala tato kniha, obzvláště začátek byl prostě děs. Zmatenost, roztříštěnost, těžko jsem se orientovala v ději, ale jsem ráda, že konec za to stál, velké zklamání

17.08.2023 1 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

kniha mě nebavila, stále jsem čekala nějaký zvrat, ale 80% knížky byla o tom, jak ti dva souloží, navíc mi vadila i předvídatelná dějová linka, pro mě škoda času.

01.07.2023 1 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

hodnocení 76% odpovídá. Kniha je čtivá, předvídatelná a mě osobně se na ni líbilo, že jsem ji mohla kdykoliv odložit, aniž bych byla v napětí, jak se bude děj vyvíjet, prostě příjemné oddechové čtení na dovolenou

12.06.2023 3 z 5

Sultánova žena Sultánova žena Jane Johnson (p)

pozoruhodná kniha, čtivá, poutavá a dobře sestavená. Bylo zajímavé proniknout do tajů života sultanátu v 18. století. Bohužel do plného počtu hvězdiček mě odradil děj ve Francii, kdy si nemyslím, že Ludvík 14. by osobně řešil problémy svých levobočků a vnuků a už vůbec někam kvůli tomu chodil v přestrojení. Škoda, jinak kniha byla velmi dobrá a i věruhodná

07.06.2023 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

zajímavý námět, dobře vystihnuté charaktery postav, děj logicky na sebe navazující. Nijak oslňující, ale dobře se to četlo a určitě tématicky zajímavé doporučuji ke čtení

29.05.2023 3 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

kniha mě nějak zvlášť neoslnila, četla jsem lepší, ale byla celkem čtivá, dobře vykreslené postavy i děj. Dobrá kniha

29.05.2023 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

za mě tedy zklamání. Napínavost, námět, vývoj děje, vše z toho je dobře napsané, jen to jaksi hodně "předimenzované", kdyby by kniha o 100 stránek kratší a spisovatel spoustu dobrých zvratů v této knížce použil v jiné, byl by to nepochybně bestseller. Škoda.

08.05.2023 3 z 5

Poslední šance Poslední šance Dick Francis (p)

Sid Halley je chytrý, uznávaný, nebojácný a houževnatý žokej. Bohužel jako žokejovi se mu přihodilo to, že byl zraněný a musel skončit s tím, co nejvíce ve svém životě miloval a to byla práce s koňmi. Nicméně "přesedlal" na detektiva právě v oblasti dostihů a koní a odhaloval darebáky, kteří se chtěli přiživit na tomto ušlechtilém sportu a to mnohdy za cenu zdraví a života. Krásně napsané, tak jak to umí právě tento spisovatel. Zatím každé jeho knize jsem dala plný počet hvězdiček

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

nádherný příběh o lásce, zodpovědnosti, smrti, bolesti a krásného přátelství. Čtivé od začátku do konce.

Bič Bič Dick Francis (p)

u tohoto spisovatel nelze než dát plný počet hvězdiček. Další díl příběhu zmrzačeného a nezlomného bývalého žokeje, který se dal na dráhu detektiva. K nelibosti nepoctivců velmi úspěšného. krásné čtení

01.05.2023 5 z 5

V nemilosti V nemilosti Dick Francis (p)

klasická krásná detektivka s úžasným popisem vše co se týká koní a jezdeckých závodů. Napínavé od začátku do konce

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

do poloviny knihy mi příběh přišel jak pro 15ti leté, klasická červená knihovna. U knihy m udrželo jen jméno spisovatelky a naštěstí pak se to krásně rozjelo. Úžasná zápletka i konec. Nádherný příběh. 4 hvězdičky jsou za tu poloviny knihy, která za moc nestála.

01.05.2023 3 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

krásná kniha, také jsem brečela. Oba jsou velcí bouráci, kteří museli toho hodně překonat a hlavně zvládli to.

11.04.2023 5 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

pro mě je tato kniha hodně velkým zklamáním. Kdybych před tím nečetla od téže spisovatelky "Aliby", tak by se mi velmi líbila, ale takto jsem měla pocit, jako bych jednu knihu četla dvakrát. Stejný scénář, stejný děj, jen jiná jména. V obou knihách se detektiv zamiloval do předpokládané vražedkyně. Smutné, že tato vynikající spisovatelka tímto způsobem pracuje, myslím, že to nemá zapotřebí.

02.04.2023

Šest let Šest let Harlan Coben

Napínavé, nepředvídatelné, zajímavá zápletka i rozuzlení. Harlan Coben patří mezi moje oblíbené spisovatele a jsem ráda, že je poměrně mladý, že můžu těšit na další zajímavé knihy. Na každé stránce to vypadala, že hlavní hrdina to nepřežije, ale vždycky z toho nějakým zajímavým způsobem vybruslil. Nebylo to kýčové, hezké čtení

23.03.2023 4 z 5