Dvojník

Dvojník https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4253/bmid_dvojnik-660ae9c4f0407.jpg 3 63 19

Stephanie se snaží po rozpadu manželství najít nového partnera. Při nepláno- vaném výletu do Paříže se seznámí se zajímavým Američanem Peterem Bakerem. Stephanie v budoucnost jejich vztahu nevěří, ale Peter ji po návratu vyhledá a jejich známost pokračuje.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Klone and I , 1998

janesy
02.09.2023 odpad!

Tak tahle kniha je nejslabší z autorčiny tvorby. Prostě děs a utrpení chtít knihu dočíst!

Alinke
17.08.2023 odpad!

je mi to líto, ale mojí oblíbené spisovatelce se to tentokrát nepovedlo, přišlo mi jako by to nepsala ona, nebo ji nakladatel tlačit k další knize a nevěděla co psát. Scifi mi nevadí, ale tohle bylo špatně

simca9342
17.03.2023 5 z 5

Mé první seznámení s autorkou před dvěmi lety dopadlo dá se říct na výbornou.
Víte jak to je - manžel opustí ženu a nechá samotnou s dětmi, aby kromě výchovy a domácích prací ještě uživala rodinu. Hrdince krátkého, ale srdcervoucího příběhu Stephanii se to stane. Ta se s tím ale vyrovná po svém. Na výletě ve městě Eiffelovky a baretů potká muže svých snů. po čase si myslí že je konec, když se ozve zvonek u dveří, který skrývá tajemství...

Knihomolka506
13.11.2021 5 z 5

Hezky ukončený pracovní týden.
Repete po několika letech a jsem ráda, touhle knihou jsem totiž před několika lety začinala nejenom s novým příběhem, ale úplně novým autorem a jeho knihami. Bylo to moc fajn, chtěla jsem si přečíst hned všechny, ale povinnosti volaly...
Na mladou maminku, ale taky ženu , která musi chodit do práce se vykašlal její manžel. Jede do ciziny, kde si začne románek s mužem. Hezký, svobodný, proč nejít do vztahu? Když se ale nečekaně objeví před jejími dveřmi, je už pozdě na dohady a rozumné uvažování.

RendyaDav
08.01.2020 3 z 5

Příjemné čtení na večer.....

veronika9761
08.09.2019 2 z 5

Moje prvni steelovka. Do doby nastupu dvojnika velmi sympaticky cteni. Pak uz teda zadna slava.

zimolka
05.05.2019 4 z 5

Trochu zvláštní děj,ale četlo se pěkně.

dqenisa
17.12.2017 4 z 5

Knizka se mi libila, a musim rict ze byla bez takovych tech pro me hloupych vet, ktere se v jinych objevuji coz me prislo super ze jsem je zde nenasla. Cetlo se to pekne a celkem rychle .

dzejn187
29.12.2016 odpad!

K tomu, jak jsem se dostala ke čtení této "knihy" mne pojí velmi zajímavý příběh. S mou drahou přítelkyní jsme se rozhodly prohodit si knihy, o kterých si myslíme, že to bude absolutní odpad. Tento literární "skvost" nedočetla ani její matka, takže Dvojník byl jasná volba již od samého začátku. Hned mi bylo jasné, že v tomto díle bude o oblíbené a inteligentní postavy nouze, což to by tolik nevadilo, kdyby se tam nezačaly objevovat přirovnání typu "měla jsem pocit, jako by mi do srdce narazilo beranidlo" a to jsme teprve na jedenácté straně vážení! Následně se autorka snažila i o nějaký děj, takže tam narvala klišé jak do sebe Lady Dee čuráků a aby to bylo něčím originální zakomponovala do milostného příběhu matky v přechodu a George Clooneyho dalšího muže! Jenže ten muž nebyl ledajaký muž, ale klon, který poznal to, že tu všude ochlupenou pizdu miluje tak, že ho bolely čidla na zátylku. U této části jsem málem uronila slzu bolestí, jak jsem si mlátila hlavou o zeď. Takže ta typka si prostě nezávazně sexuje s dvojníkem pana Božského, který je stvořen z drátů a v laboratoři ho každou chvíli rozebírají a pak si říká, jestli nemiluje právě toho klona lol. Na konci se dozvídáme, že srdce té Satanovy ženy v období menopauzy patří skutečnému člověku a ne kovošrotu.

oranzovagerbera
06.04.2015

Trosku ulet ne? Ale asi jsem trhlá,me se to libilo :-D a ke knize se jeste jednou vratím.

Marceles
11.01.2015 3 z 5

Do poloviny knížky to byl celkem fajn román o ženské ve středním věku, kterou opustil manžel. Fandila jsem jí ještě pořád, když se potkala s Peterem, seznámil se s jejími dětmi, zkrátka vstoupil do jejího života.
V polovině knížky se objevil dvojník a úroveň příběhu šla šupem dolů. Nemusím si vždycky číst jen reálné příběhy, ale tohle mi přišlo opravdu už trochu "přes čáru". Do té doby inteligentní normální postavy se začaly chovat, jako by jim přeskočilo nebo jako kdyby přeskočily do knížky z nějakého úplně jiného žánru. A konec ? Jak ze špatné povídky ve špatném časopise.
Za první část příběhu bych dala s klidem pět hvězdiček, za druhou (ve které se odehrává "to hlavní ") - nic.

1v8na
12.12.2014 3 z 5

příběh mě ze začátku trošku nudil, ale jakmile se v příběhu objevil Paul, stálo to za to. škoda, že konkrétně tento příběh nebyl zfilmovaný

kiková
30.03.2014 5 z 5

Me se strasne libila byla sice nerealna ale bezvadna:-) Po precteni jsem byla lehce vykulena ale za par dni to preslo:-)

krispinek
07.08.2013 5 z 5

romanova spisovatelka vsadila na neco trosku jineho... a dle meho nazoru se ji kniha moc povedla...nerealne,ale pekne,rychle prectene.

Rup
08.07.2013 2 z 5

Romatická sci-fi o tom, že člověk patří k lidem a roboti k robotům, ať jsou jakkoli dokonalí. Ale nedá mi to, a musím srovnávat se Stepfordskými paničkami, a nevychází mi to příznivě. Dílko je však napsáno s humorem i nadhledem, a děj ubíhá celkem svižně.

zoew
30.05.2013 2 z 5

Dost slabé a přitažené za vlasy. Zřejmě to byl autorčin pokus o něco jako náznak sci-fi, ale nepovedlo se to.

Akimmka
15.03.2013

Zatím nejslabší kniha od mé spisovatelky .

kika 13
09.02.2013 3 z 5

Pěkný román,dobře čtivý.

koko.roman
19.12.2012 4 z 5

Zajímavé čtení,pro mně k oddychu i zamyšlení.

Danielle Steel
americká, 1947