Alíček83 Alíček83 komentáře u knih

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Zajímavý příběh, temná atmosféra, napínavý. Ale ze začátku se to strašně vleklo, dozvídali jsme se pořád po kousku (k tomu omýlání pocitů Iris), co se tehdy stalo a jak to vlastně vše je. Na konci vše vysvětleno. Nejvíc mě naštvala Iris, když šla čůrat (musela jít 15 minut někam pryč, aby neviděla na Tylera) byly ve sračkách to mohla udělat hned na místě. Podle epilogu bude pokračování?..

04.05.2023 4 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Knihu jsem četla klukům (dvojčata 6 let) před spaním. Moc se jim líbila. Měli rádi ploštičky. Za mě I. část knihy nejlepší (beruška pěkná mrcha), ale kluky bavilo vše. Ve III. části, jak to fungovalo uvnitř mraveniště, na to byli zvědaví.

04.05.2023 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Tento díl se odehrává v pekle, kde jsou popsány různé hříchy. Kniha se dobře četla, hlavní pasáže byly tentokrát erotické asi víc než fantasy. Ale mě se to líbilo. Pobavily mě výrazy pahorek a chlouba. :-) Konec byl trošku moc rychlý, tam se dozvěděla několik závěrů, což nevím ani jak k něčemu došla. Předtím vše pomalé odkrývání. Nicméně už se moc těším na další díl. Celkově moc dobré.

25.04.2023 5 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Druhý díl se mi líbil víc než první. Bylo zde napětí, romantika (i když po tom, co byly na pokraji smrti na to vlítnout, bylo přehnané, nicméně se to dobře četlo), někdy až moc dlouhé omýlání citů (hrdinka se pořád nemohla vyznat sama v sobě, pořád fňukala koho vlastně chce a koho už ne), rozplétání celého příběhu bylo také zdlouhavé, ale vše se vysvětlilo a dobře dopadlo, což mám ráda.

13.04.2023 4 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Děj z prostředí ruského carství s lidmi obdařenými magickými schopnostmi je dobrý námět. Ale něco mě tam vadilo. Místy nudné vysvětlování, cestování, minulost. Bitvy byly dobré, ale někdy to úplně nebylo ono - jestli chybou v překladu. Ale co mě štvalo, tak hlavní hrdinka, která si po smrti malé holky oblíkla krásné šaty i nalíčila se, i když nemusela, protože měla masku (copak nebrečela?). Celkově všichni umřeli a ona za první díl nic nevyřešila. Tak nevím, jestli se pouštět do 2. :-(

23.03.2023 3 z 5

Čo na svetle nevidno Čo na svetle nevidno Kerstin Gier

Tahle říše fantasy se mi moc líbila. I romantická linka. Litovala jsem Matyldu kvůli její rodině. Quinn to měl v pohodě. Smála jsem se, jak zle byla vykreslená Johanka z Arku, to dodávalo šmrnc. Těším se na pokračování dobře rozjetého příběhu.

11.03.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Děj se odehrává v Budapešti, což se mi líbilo. Bylo zde napětí, místy hodně drsný děj, ale i eroticky nabitý děj těsně před explozí. Vězení bylo tedy hodně drsné. Zde jsme se seznámili s různými magickými postavami a zjistili konečně, co znamená slovo fae - které se stále opakuje už od první kapitoly. A to sice že nejde jen o víly, ale všechny magické postavy (démoni, měniči, skřítci a další divná stvoření). Závěr byl hodně překvapivý, těším se na pokračování, kde se snad dozvíme, co je vlastně zač Brexley.

21.02.2023 5 z 5

Tři bratři Tři bratři Zdeněk Svěrák

Četla jsem synům (dvojčata 6 let) před spaním. Snažila se i zpívat podle melodie, kterou jsem si pamatovala, když jsem si nepamtovala byla to má vlastní :-) A to se klukům právě líbilo. I to, že si to lehce pamatovali (někdy to viděli, ale slíbila jsem, že si to po přečtení zase pustíme).

10.02.2023 5 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Do tohoto příběhu jsem se nějak nemohla dostat. Všechno bylo takové divné. Spousta jmen, chaotický děj, nepochopila jsem různé názvy stínové magie. Takový sešup od Kruťáka. Na konci konečně přišlo rozuzlení, který bylo vysvětlené, mělo spád, bylo napínavé, tam už jsem byla spokojená. Uvidím, jestli si přečtu pokračování.

10.02.2023 3 z 5

Období čarodějů Období čarodějů Rachel Griffin

Jednoduchý krátký příběh, zajímavá myšlenka čarodějů s ročními obdobími. Nicméně hlavní hrdinka Clara byla na zabití, na začátku dost neschopná, emočně nabořená, utápějící se v sebelítosti. Její pocity byly rozebírány stále dokola celou knihou. Pořád o tom, že svoji magii nesnáší, že tím zabíjí svoje lidi. Postupně se zlepšuje a závěr samozřejmě dopadl dle očekávání, z neschopné nádhery se stane zachránkyně a je vše sluncem zalité, jakož i její osobní život. Romantická linka mě taky moc nebavila, ale věřím, že mladé holky budou nadšené.

24.01.2023 3 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Četla jsem šestiletým dvojčatům (klukům) před spaním, hrozně se jim to líbilo. A samozřejmě kniha mého dětství. Krásné obrázky od Heleny Zmatlíkové si taky rádi prohlíželi. Líbilo se nám, že byly krátké kapitoly, co se pěkně četli, nebo pro ty děti, že se v pohádkách hodně opakovalo, takže to kluci už říkali dopředu a tím jsem věděla, že dávají pozor. :-) Nejvíc se mi líbila Babiččina pohádka - tu jsem si pamatovala i z dětství, kluci byli paf z toho, že Martínek v 5 letech chodil sám nakupovat a prodali mu pivo do džbánu :-D A také se jim líbila O jabloňce a Kam se schoval nůž.

20.01.2023 5 z 5

Stříbrný stonek Stříbrný stonek Crystal Smith

Předchozí díly jsem četla před rokem a půl, což většinou u ostatních knížek nevadí, hned mi postavy naskočí. Ale tady jsem byla marná. Vůbec jsem se nechytala. O to horší bylo, když se měnila minulost s přítomností, skákání z postavy na postavu do různých časů. V půlce jsem to chtěla vzdát, ale nakonec jsem vydržela do konce. Na konci už bylo vše propletené, vysvětlené, každá postava a její dějová linka. Líbilo se mi napětí, překvapivý děj, i krutost příběhu.

20.01.2023 3 z 5

Skrýš v lese Skrýš v lese Maureen Johnson

Dobrá zápletka, kde se odhalil vrah, který kdysi vraždil. Co mě naštvalo, jak může dohonit 60letá babka dva 17tileté. Ale jinak to bylo napínávé, překvapivé, vraha jsem nevěděla.

27.12.2022 4 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Líbil se mi námět duchů, jejich kategorizace, posednutí, i jak hlavní hrdinka pracovala s mrtvolama. Děj byl napínavý, nejlepší byly bitvy a vztah hrdinky a přízraku. Ale kvůli závěru jsme musela ubrat jednu hvězdičku. Ten mě přišel slabý, předchozí bitvy byli lepší, ale těším se na pokračování, když to tak nijak skončilo.

08.12.2022 4 z 5

Dědečku, vyprávěj o Česku Dědečku, vyprávěj o Česku Ladislav Špaček

Četla jsem dceři před spaním, stejně jako předchozí knihy Dědečku, vyprávěj. Bylo zde hodně dějin, což nevím, jestli úplně pobrala. Ale líbilo se nám místa ukazovat na mapě, zvlášt ta, na kterých jsme byli také.

02.12.2022 5 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Příběh o 3 sestrách čarodějnicích v Novém Salemu by byl zajímavý, ale bylo to fakt hrozně zdlouhavé, táhlé, opakující se fráze o cestách a slovech. Líbily se mi pohádky - i když hodně feministické (sestry Grimmovi :-)) a pověsti i kouzla, když to bylo napínavé (zlo a stíny, upalování). Ale stačilo méně stránek (400 místo 600). A epilog jsem nepochopila - měla fyzické tělo, když mohla chovat Evu?

24.11.2022 3 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

Třetí díl jsem do půlky četla spíše s donucením, protože se nedělo nic, ale aspon jsem si připomenula postavy (1. a 2. díl jsem četla skoro před rokem). V půlce jsem byla naprosto nadšená - jak romantická, tak dějová linka naprosto boží. Pak mě zase vše rozčilovalo, jak to šlo pomalu. Závěr trochu rychlý, čekala jsem, že bude víc ztrát, takhle je to zbytečně pohádkové. Jako by mělo být pokračování kvůli Syhlu. Ale dobře napsaná kniha.

09.11.2022 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Bylo to místy drastické - to co Jeleně udělali, hlavně Reyad, jsem prožívala se slzami v očích a moc jí přála, aby se ze všeho dostala. To jak se naučila hned poznávat jedy, bylo jako kdyby to měla v krvi. Dále se mi líbilo, že jsou v ději kouzelníci, magie. Myslím si, že Valekova odolnost je také známkou magie. Valek mě někdy děsně štval, příjemnější mi byli Ari s Jankem. Kniha se mi líbila, těším se na pokračování.

21.10.2022 5 z 5

Barva draků Barva draků R.A. Salvatore (p)

Děj se ze začátku hrozně táhl. Všechno se pořád omýlalo. A pak závěr na pár stránkách, prostě najednou to všechno skončilo. Záporná postava, která byla stále několik kroků před nimi skončila definitivně. Prostě divný.

10.10.2022 3 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Četla jsem dceři (2. třída) před spaní (půl roku :-)). Moc se jí to líbilo. Nejlepší kapitola, u které jsem se nasmáli byla o tom, jak byl Mikeš ve škole. Tu doporučuji dávat do čítanek a podobně.

20.09.2022 4 z 5