Ales.BD Ales.BD komentáře u knih

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Vzhledem k tématu soužití židů, křesťanů a muslimů podivně aktuální, protože tzv. média nás momentálně straší jakousi islamizací Evropy. Místo strachu je vždy lepší připomenout si historii. Jinak je stará legenda mistrně zpracována. Jen toho tvrdohlavého lpění na náboženských pravidlech, zvycích a pověrách je s pokračujícím příběhem možná trochu moc.

24.09.2018 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

O jednadvacetileté panenské popelce a bohatém princi s bičíkem. Nejhorší kniha, jakou jsem četl, se započítáním jízdního řádu a vyhlášky o silničním provozu.

18.09.2018 odpad!

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Myslím, že čtenáři v této knize nacházejí mnohem víc, než do ní autor vložil. To ale nijak nesnižuje její hodnotu. "Pochvaly a výtky jsou jen dalším způsobem manipulace."

18.09.2018 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Lehký nadprůměr. Detailní popisy sexuálních aktů, zvyšující se genialita a jasnozřivost hlavního odpůrce, čím dál překombinovanější děj. Působí to, jako by autor nevěděl, co s tím dál. Osobně mi vadí, když detektiv místo aby vyšetřoval zločiny, pere se s jakýmsi svým Moriartym šmrncnutým Hannibalem Lecterem. V této knize se v podstatě nic jiného neděje.

18.09.2018 4 z 5

Zákrok Zákrok Robin Cook

Kniha, co nestojí za zapamatování. Zajímavá je snad jen provedená rešerše o alternativní medicíně a důvodech, proč nachází své pacienty. Náboženská zápletka je nudná, mudrování o tom, koho bůh stvořil a jak, hloupé. Kdyby autor před koncem konečně nezatlačil na pilu, nedotáhl by to u mě ani na ty dvě hvězdy.

10.09.2018 2 z 5

Jak prohrát maraton Jak prohrát maraton Joel Cohen

Nečekaně osvěžující. A vůbec nemusíte být sportovní nadšenec. Velmi povedená je audioverze v podání Davida Novotného.

02.09.2018 4 z 5

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Odnikud nikam. O hrozných strastech nesympatické ženy bohatého právníka, která nic nedělá a denně musí řešit světodějné problémy: do kterého obchodu, restaurace, či muzea zajít, co si vzít na sebe na večírek, komu poslat přání k Vánocům, jak jednat s chůvou a s pradlenou, kam odložit děti. Také jak zamaskovat nevěru, smířit se s tím, že manžel chce sex a jak se vyrovnat s příšernými následky dětství v bohaté rodině, kam jednou ročně jezdí na návštěvu chudí příbuzní. Úsměvného nic. Udivuje snad jen její rozsah. Jak autorka dokázala dát dohromady tolik zbytečných slov a ještě zapomenout dopsat konec.

02.09.2018 1 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Skvělá kniha plná zajímavých informací. Má o to větší cenu, že autor žije kousek za německou hranicí, takže je platná i pro naši situaci. Doporučuji přečíst 2x s krátkým časovým odstupem. S pozdějšími poznatky je začátek zajímavější. Povedená je i audioverze kterou načetl Aleš Procházka. Kniha samozřejmě není pro ty, kteří se nezajímají o přírodu a zvlášť stromy a lesy.

02.09.2018 5 z 5