Alena_S Alena_S komentáře u knih

Gymnázium příšer Gymnázium příšer Antonín Tesař

Vějíře, pardon :)

21.01.2014 5 z 5

Gymnázium příšer Gymnázium příšer Antonín Tesař

Na povídky jako takové normálně nejsem, ale tohle bylo jiné kafe! Taky pro mě první zkušenost s českou mangou, a dnes doufám, že se mi podaří sehnat Věříje ;)

21.01.2014 5 z 5

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Nancy Gideon

Ze začátku už příběh sklouzl do stálého omílání třeskutě komplikovaného vztahu, ale poslední třetina to dokonale vyvážila!

15.01.2014 4 z 5

Pod vlivem úplňku Pod vlivem úplňku Nancy Gideon

Příběh už je o dost lepší a napínavější; jen hlavnímu hrdinovi se divím, že to má vůbec zapotřebí...

13.01.2014 4 z 5

Čistá krev Čistá krev Nancy Gideon

Začátek vypadá velmi plnoplánově, jen jako symbolický úvod k možným postelovým scénám, postupem času, když se objeví i příběh, už ale stojí za to knihu neodložit, už jen kvůli jeho ještě lepšímu pokračování

13.01.2014 3 z 5

Z deníčku neobyčejné patnáctky Z deníčku neobyčejné patnáctky Sandra Lanczová

Konec oproti zbytku knihy pořádný šok- dodnes doufám, že jen otevřený..

15.12.2013 4 z 5

Oko zla Oko zla Jim Butcher

Po třetím dílu, který zbytku série nasadil laťku tak vysoko, že mě ty ostatní díly bavily jen zpoloviny, jsem si tenhle konečně opravdu užila!
Děj konečně probíhal jinak, než že se hrdina dvě třetiny knihy zahrabává do dalších a dalších problémů (aby se z nich všech najednou "jako kouzlem" opět dostal během několika kapitol), a přibyly nové zápletky, takže se určitě bude i dál na co těšit.

09.12.2013 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Zatím se to dobře rozvíjí, ale (po přečtení sérií o Rachel Morgan a Mercedes Thompson atd.) nemůžu si pomoct a mám dojem, že už to tady bylo...

14.11.2013 4 z 5

Krvavá horečka Krvavá horečka Karen Marie Moning

Příslib rozvinutí děje naznačený prvním dílem nezklamal - série se začíná stávat opravdu zajímavou, originální a tajemnou.

A kdo je už konečně Barrons, hernajs?! :)

Zaslíbení Zaslíbení Alexandra Adornetto

Panejo, to byly nervy!! Perfektní a napínavé

Záhrobie Záhrobie Alexandra Adornetto

Je znát, že už to není pohádka, že už jde do tuhého.
A je to pekelně (doslova) strhující čtení!

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

V tomto žánru docela originální zápletky. Zjevně se děj teprve rozjíždí (doufám !!), takže zkusím ještě díl a uvidí se :)

21.10.2013 4 z 5

Zítra se bude zabíjet Zítra se bude zabíjet Daniel Polansky

Další porce výborného čtení! Hlavní hrdina je šikula, který se neváhá pouštět do velkých věcí a ke všem - včetně těch, byť by byly nad jeho síly - si zachovává ten neodolatelně laxní přístup :)
Příběhu sice chvilku trvá, než se začne opravdu rozvíjet, ale pak už čtenář musí dávat pozor, aby s ním udržel tempo.

25.09.2013 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Panečku... co k tomu říct? ...Jsi jednička, Amy!!

23.09.2013 5 z 5

Bez mučení se přiznám k naprostému nedostatku pochopení pro postavy kniihy, s výjimkou statečné paní Jukiko, která jediná si po celou dobu zachovává příčetnost.
- Šimamoto... Dojemně znovunalezená drahá osoba z dětství nebo "démon-pokušitel", jehož jediným účelem je blbnout hlavnímu hrdinovi hlavu, kdykoli našel ve svém životě nějakou rovnováhu?

Autor na druhou stranu nezklamal, samotné čtení je stejně výtečné a unikátní jako u ostatních jeho knih.

17.09.2013 4 z 5

Sethův hněv Sethův hněv Sabine Wassermann

Tohle čtení byla pastva pro oči! Přistupovala jsem ke knize trochu s nedůvěrou, ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout!

06.09.2013 5 z 5

Jana, Alan a já Jana, Alan a já Jan Suchl

Moc milý příběh pro mladší generaci!

06.09.2013 4 z 5

Láska a tma Láska a tma Mika Waltari

Kniha má mnoh silných myšlenek; bohužel se ztrácejí v chaosu zbytku neutříděných myšlenek hrdiny, který se zdá být celý život přesvědčen, že trpí jako pes; přitom jsou to spíš ženy kolem něj, které zanechává raněné a ve zmatku, jen s tím, že "já-jsem-ti-to-říkal!"...

06.09.2013 3 z 5

Temnejšia stránka Temnejšia stránka Cody McFadyen

Skvělé čtení stejně jako první díl (slovenskou verzi jsem nesehnala, pomohla německá :) ); řešená témata člověka nutí k zamyšlení a na mnoha místech i k tomu, vážit si toho, co má.

04.09.2013 5 z 5

Pro hrst amuletů Pro hrst amuletů Kim Harrison

Výborná kniha, jako ty předtím - nemá to lehký, holka! :)

04.09.2013 5 z 5