Zítra se bude zabíjet

Kdysi byl hrdinou Velké války, pak agentem obávaného Černého domu. Teď je významnou oporou zločineckého podsvětí Dolního města. Říká se mu Správce. Domnívá se, že válka je pro něj dávnou minulostí, jenže pak dostane předvolání od někoho, koho tehdy znával, a to vrátí zpátky spoustu nepříjemných, nepohodlných a bolestných vzpomínek. Dcera generála Montgomeryho zmizela, když se pokoušela zjistit, kdo zabil jejího bratra. Její otec ji chce najít dřív, než páchnoucím ulicím padne za oběť i ona. Temný příběh z prohnilého světa je po Léčbě ostrou břitvou (Knižní klub, 2012), další neméně pozoruhodnou fantasy noir detektivkou z pera Daniela Polanského....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174580/zitra-se-bude-zabijet-174580.jpg 3.653

Dolní město 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

Tomorrow the Killing, 2012

Kniha Zítra se bude zabíjet

Veronika33
17.02.2020

Tak tento diel bol o mnoho lepší ako prvý, príbeh bol zaujímavejší,ale hlavne menej chaotickejší. Nevadilo mi už toľko skákanie v deji. Čo však bolo rušivé: aby sa v deji nastal nejaký progres Správce umelo vytváral konflikty medzi jednotlivými "frakciami".Neviem niečo tomu chýba,zatiaľ asi nebudem veľký fanúšik tohto autora. Slabší priemer.

Gerdik
22.10.2017

Opět dobře napsaná kniha plná intrik, vypilovaných postav a opět nečekaným koncem. Opět výborné flashbacky z minulosti. Můžu všem doporučit.

Mark.
13.04.2017

Mám z dané série stále smíšené pocity. Není to tak, že bych knihu nedočetla, ba nechtěla dočíst, ale stále jsem nepropadla mým obvyklým nočním, kdy knihu nejsem schopná knihu odložit. Tady nemám problém odložit knihu v kapitole. A co hůř, odložila jsem už i v polovině věty. V některých úsecích bych si ani nevšimla, kdybych přeskočila pár stran. S ohledem na celou knihu je Správce pořád hodně dobrá postava. Z názvu jsem čekala extrémní zápletku, který se mi propíše do snů, ale kde nic, tu nic. Připadá mi, že autor si mne nedokázal vtáhnout do děje.

Aredhelka
02.08.2016

Druhý díl Dolního města bohužel vůbec nedosahuje kvalit dílu prvního. Co mají obě dvě knihy společné je opravdu velmi nudná část, přes kterou se velmi těžce překousává. V prvním díle se to však dalo překousat mnohem lépe, druhý díl je méně tajemný, mystický a mnohem méně zajímavý. Pořád ovšem patří tato kniha mezi ty lepší, akoro až skvělé :)

alfinha2321
16.03.2015

První díl byl podle mého názoru lepší, tenhle už trochu ztrácel dech.

Lenka.Vílka
13.11.2014

Nezklamalo-stejne jako prvni dil ;)

Alena_S
25.09.2013

Další porce výborného čtení! Hlavní hrdina je šikula, který se neváhá pouštět do velkých věcí a ke všem - včetně těch, byť by byly nad jeho síly - si zachovává ten neodolatelně laxní přístup :)
Příběhu sice chvilku trvá, než se začne opravdu rozvíjet, ale pak už čtenář musí dávat pozor, aby s ním udržel tempo.