Sethův hněv

Sethův hněv https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13488/sethuv-hnev-13488.jpg 4 19 4

Historický román z Egypta. Historický román ze 14. stol. př. n. l. ze starověkého Egypta z období 18. dynastie. Mladý nadaný lékař Hory přichází díky přízni jedné z faraonových dcer ke dvoru samotného Achnatona, vládce, který zavedl uctívání jediného boha, boha Slunce Atona. V té době se začínají dít u dvora záhadné rituální vraždy panovníkových oblíbených manželek, které jak se zdá jsou obětovány zapovězenému bohu zla Séthovi. Proti své vůli se Hory ocitá sám v centru záhadných událostí. Dobře napsaný historický román, plný mystiky, tajemství, intrik a vášní potěší příznivce historie starověkého Egypta.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , NS Svoboda

Der Zorn des Seth , 2003

Luigi1
08.09.2023 4 z 5

Moc pěkně napsané o Egyptě

Kerberos
05.07.2017 4 z 5

Historické romány z Egypta čtu ráda,ale tohle byla spíš detektivka,dobře se četla.

zuzana4291
13.04.2016 3 z 5

Dost mi trvalo se do knihy pořádně začíst, kniha byla jako na houpačce. Chvilku jsem se nemohla od knihy odtrhnout a chvilku to byla děsná nuda.

Alena_S
06.09.2013 5 z 5

Tohle čtení byla pastva pro oči! Přistupovala jsem ke knize trochu s nedůvěrou, ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout!

Sabine Wassermann
německá, 1965 - 2017