Alena_S Alena_S komentáře u knih

Hrad Hrad Jennifer Egan

S touhle knížkou to bylo smutné loučení, když skončila. Strávila jsem s ní moc pěkné chvíle. Jde o strukturu příběhu v příběhu (a po příběhu), ale oboje to spíš rozšiřuje, než že by se rušily navzájem, a i když mi žádná z postav nepřirostla k srdci, překvapivě to celku na atmosféře vyprávění neubírá. Určitě doporučuju aspoň zkusit. :)

28.01.2016 5 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Opravdu moc pěkná pointa na konci. To jste nečekali. Vážně. :-)

Hon Hon Andrew Fukuda

Klobouk dolů v jedné věci: Ještě žádný autor neudělal ze svých upírů tak odporné a naprosto debilní a bezúčelné tvory. Debilní myslím fakt jako diagnózu. Ani Stokerův Dracula z dob, kdy upíři ještě nebyli v mnoha knížkách na mazlení, si s dovolením aspoň nedrbal zápěstí ani nic jiného, když se chtěl zasmát.

Kořist Kořist Andrew Fukuda

Ještě napínavější než první část, a oceňuju víc lidí a míň... toho, co si říkalo lidi.

Axolotl Roadkill Axolotl Roadkill Helene Hegemann

Co. To. Bylo.

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

Na to, co to je za šílený příběh, a že postavy jsou, slovy Tří sester, soubor kreténů, nakonec knížka překvapivě potěší oko, to vyprávění se prostě musí zažít. Ale chce to pak pár dní na vzpamatování. ;-)
Jen mám obavu, že už vždycky budu brečet smíchy, když uslyším slovo "pucování" - Kdo se na četbu teprve chystá, těšte se; scéna z díkůvzdání sice obsahuje jeden hodně k jídlu nevhodný popis, ale celkově nemá chybu :D

11.01.2016 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Nevím jak ohodnotit: Film byl učesanější a smysluplnější díky okleštění neuvěřitelných Forrestových dobrodružství jen na ty "nejuvěřitelnější", i samotný Forrest tam je větší sympaťák ve srovnání s knižním "No co, jsem přece idijot". I přesto je to výborné čtení, má to vtip a spád - stojí to za to, ať už film znáte/máte rádi, nebo ne - a navíc má kniha jedno OBŘÍ plus: Je tam míň Jenny. :D

Dotek bouře Dotek bouře Laurell K. Hamilton

Ještě že má princezna tak málo problémů, které nejde řešit sexem, ty ji chudinku vždycky znejistí :D

Jednou za Modrý měsíc Jednou za Modrý měsíc Simon R. Green

Staří oblíbenci a nové zápletky, (nejen) Lesní království (moje oblíbené) má pořád co nabídnout :)

Naše skvělá firma Naše skvělá firma Miroslav Oupic

Námět je humorný, i když nejvíc ho asi ocení příznivci absurdity - a představu, že to takhle může někde opravdu chodit, zase ocení milovníci hororu.. :)

23.12.2015

Jak udělat kariéru: Praktická příručka kancelářské krysy Jak udělat kariéru: Praktická příručka kancelářské krysy Petr Černý

K dělání kariéry tahle knížečka není, jde spíš o to, "Na co se připravit, než začnete dělat kariéru", ale kancelářské prostředí autor vystihuje nemilosrdně a perfektně (i když se zabývá spíš světem velkých firem). Zdá se, že účelem je prostě se u čtení pobavit, a tak dávám souhrnně pět hvězd za sebe i ostatní čtenáře v mém okolí, které jsem slyšela se při čtení hlasitě chechtat :)

27.10.2015 5 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Zkrátka, ten, kdo očekává přídavek klasických Murakamiho příběhů, nebude zklamán,a kdo se naopak obává, že budou většinou ve stejném zažitém duchu... taky nebude zklamán. :-) Zajímavé náměty v nových povídkách ale rozhodně jsou a je to moc pěkné čtení! Jenom kdyby s jeho hrdiny, a nejen v téhle knize, pořád tak necvičily ženské, jak pohodově by se jim mohlo žít... :-)

27.10.2015 4 z 5

Truhla ze Zálivu smrti Truhla ze Zálivu smrti Svatopluk Doseděl

I když se to hezky četlo a u Dosedělových příběhů se krásně bojí, pořád vzpomínám na Bestseller, kde měl příběh daleko víc prostoru - do těch krátkých se člověk sotva začte a už je konec..! :)

26.10.2015

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Pěkný malý oddechový horor, i přes hodně pomalý rozjezd se díky atmosféře čte skoro sám :)

20.10.2015 4 z 5

Temná krev Temná krev Laurell K. Hamilton

Autorka musela mít při psaní hodně poťouchlou náladu, protože u tohohle dílu jsem se po dlouhé době na mnoha místech nad Anitinýma hláškami zasmála :) Dějově opět žádný velký posun, ale je to oddechový, čtivý díl (který konečně není jen o... no víte čem) a až mě mrzelo, když s blížícím se koncem razantně zvážněl - holt Anita si nenechá ujít příležitost ukázat okolí, jak život není krásný :D
Ještě tak Richard kdyby konečně přestal prstíčkem hrabat a jednou dotáhnul něco do konce!

20.10.2015 5 z 5

Čtyřnozí miláčci Čtyřnozí miláčci Richard Sobotka

Je to milá, hezky napsaná sbírka povídek - jenom je potřeba mít aspoň trochu blízko k myslivosti, jinak si ji možná neužijete, i když pejsků tam je spousta :)

28.09.2015 4 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Zajímavý pojetí Krásky a zvířete v moderní době a dobře se to četlo

28.09.2015 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Vzpomínáte si na komedii Muž z Acapulca, kdy autor začal nesnášet svého literárního hrdinu a dělal z něj pak v knize soustavně troubu? Tak takový dojem jsem bohužel měla z velké části příběhu. Jinak tu už asi všechno bylo řečeno. Pocity smíšené.

23.06.2015

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Když se po přečtení podívám na obálku, nevím, jestli za své víc mluví titul (Zabíjení, no co dodat) nebo vyobrazení hlavního hrdiny (fuj). Přesto autorovi hvězdičku dám, protože psát fakt umí a díky tomu z toho zabíjení přece jen občas vykoukne děj, a ještě jednu za úžasný nápad jménem Splatterhouse (trafikám by rozhodně slušel) a další za dobře natřesené Pyreneje :-)

23.06.2015 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Bylo toho málo a konec nijak povzbudivý, ale užila jsem si ji stejně :)

30.05.2015 5 z 5