Aldaa Aldaa komentáře u knih

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Skvělá knížka, skvělá série, skvělý autor :)
Upřímně řečeno knihu jsem si půjčil když mi bylo osm let a od té doby jsem četl jenom hraničářova učně. Je to série mého dětství, už jen proto že se dobře a plynule čte, málo zvratů a skvělé postavy.
5/5

06.03.2022 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

(SPOILER) No, někdo psal že tato knížka je odpad, já si o takových lidech myslim že nemají všech pět pohromadě jelikož tahle knížka je jedním slovem SUPER, skvěle promyšlený příběh, mam rad knížky, ve kterých hrdina vyrustá a to se povedlo v první knížce, což ocenuju, ten konec byl trošku smutný hlavně mě naštval Barkus který byl vlastně od skoušky v divočině mrtvý a po celou tu dobu to byl jenom duch, to mě hodně zklamalo ale jinak je knížka super. :D

07.01.2022

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

(SPOILER) Skvělé zakončení skvělé knížky, dost mě překvapily některé věci jako to že En je z Krychlebů, a to že Tonda měl tu drzost se vrátit, taky nechápu proč Jirka Tondovi odpustil když mu vrazil kudlu do zad. Možná má někdo jiný názor ale ja mám takovýhle názor já. A jelikož už jsem před Prašinou četl tak bilion různých knih už od začátku jsem věděl že mezi Jirkou a En něco bude.

14.11.2021

Zmizení Edwina Lindy Zmizení Edwina Lindy David Jan Žák

Super knížka, hezky se čte, nemálo zvratů a napínavý závěr, všechno co od knihy chci a to se mi dostalo od této super knihy. Ale musím uznat, 2 kniha byla lepší.
5/5

24.03.2022

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

(SPOILER) Tahle knížka byla nářez! skvělé zakončení mé nejoblíbenější série. Nedávám ale plný počet hvězd hned z několika důvodů-za prvé- hrozný překlad, občas jsem nemohl pochopit jak někdo může přehlídnout takovéhle chyby- za druhé, moc mé mrzí že Dahrena zemřela, myslím že s Vélinem by byli lepší páreček než Vélin a Šerin, také to že se mi znechutila jedna postava kterou jsem měl ještě ve druhé knížce rád a to je Lyrna, příjde mi naprosto arogantí a necitlivá, vůbec to není ta Lyrna kterou si pamatuju z minulých dvou dílů, to je vše jinak byla knížka skvělá a hned se vrhám na další sérii a to je Čepel Krkavce:)

09.02.2022 4 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

(SPOILER) Někdo říkal že ho tahle knížka zklamala, upřímně není to nejlepší díl ale toto je věc kterou chci říct všem, kdo už tuto a další knihu nechtějí číst: Pokračování je SUPER popisování, kam je baron uvěznil, co všechno dělaly aby se odtamtud dostali, všechno je to super, všechno se povedlo, Will a Madie prince zachránili ( v dalším díle) taky se tam objeví Halt s Horácem, ale upřímně sem si nemyslel že Králův bratr je zrádce, ale to je jenom další z mnoha zvratů. Chci tím říct že nestrácejte naději, další kniha to zachrání:)

12.01.2022

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

(SPOILER) Zase skvělá knížka, Ricka mám rád protože píše zábavný příběh ze současné doby a antického Řecka, tuto sérii miluji a je to knížka mého dětství, ostatně VŠECHNY série od Ricka miluji a všechny jsem přečetl, Percy Jackson byla moje první. No ale trošku mě ( abych navázal ke knize ) mrzí že Percy nechtěl být bohem ale zase by to znamenalo všechny opustit, takže chápu.

14.11.2021 5 z 5

Rytíři vypůjčené temnoty Rytíři vypůjčené temnoty Dave Rudden

(SPOILER) Super knížka, plná zvratů a bojů proti temnotě! Nejvíc mě asi dostala věta ¨Denizene, já nejsem tvoje teta, já jsem tvoje matka¨. To jsem musel hodinu přestat číst abych se vzpamatoval:D. Dávám plný počet hvězd :)

04.03.2022 5 z 5

Neronova pevnost Neronova pevnost Rick Riordan

(SPOILER) Zase skvělé zakončení další skvělé knížky, s Apollonem a s Meg byla takhle série nejvíc ta, u které jsem se málem počůral smíchy . Každopádně to skončilo dobře, Apollón je zas bůh, a už není tak namyšlený jak první dva díly, ( můj názor ) a Meg je konečně vysvobozená z Neronova týrání a je konečně volná, podle mě to Rick zakončil skvělé. ( PS: Mrzí mě že další knihy které napsal se už nepřekládají do češtiny )

14.11.2021 5 z 5

Já, Finis Já, Finis Václav Dvořák

Kniha je temná, poutavá a rozhodně pro mě! Začátek byl trošku nudný, jelikož jsem neměl tušení, kde Finis ( Petr ) byl. Ale postupně to do sebe začalo zapadat. A jak tady někdo psal, a já s tím souhlasím, že na konci do sebe všechno zapadlo, ale dalo vám to možnost pro představivost, co bylo dál.... Takže jak bych knížku ohodnotil? Velký nadprůměr:)

16.11.2022

Návštěvy se nežerou Návštěvy se nežerou Radka Heřmanová

Velice velice vtipná knížka, jak už bylo řečeno mockrát ( ale je to pravda ) oddychovka

24.03.2022

Super kniha, třeba na dovolenou je to ideální. Promyšlený příběh, dobré postavy a nemálo zvratů. 5/5

02.08.2022 5 z 5

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

Jsem upřímně sklamaný:(. Nechapů.... první série byla dobrá velice ale tato knížka je zklamání, nudné, jednotvárné nedostal jsem se ani na 200 stránek, opakuji nudné, nechápu jestli je problém u mě nebo u Rayna protože všechny ostatní knížky byli skvělé, je mi smutno každopádně nedoporučuju.

18.05.2022 odpad!