alcahanca alcahanca komentáře u knih

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Milá, laskavá knížka s překrásnými ilustracemi. Škoda, že dcera je už náctiletá, ráda bych si ji přečetla s ní. ;-)

26.03.2021 5 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Strašně silná kniha, co se musí dávkovat. Ty dopisy Carmen pro Lunu, to mě hodně dostalo. Hlavní postava Stijna byla pro mě hodně rozporuplná, občas jsem ho nechápala, občas mu rozuměla. Nesoudím, nikdo z nás neví, jak by se zachoval, dokud neprožije. Syrová, ale krásná kniha.

17.10.2019 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

(SPOILER) Hlavní hrdinka podvede svého přítele se svou životní láskou, ale nemá odvahu mu to říct, na každé druhé stránce o sobě říká, že je mrcha, ale nic s tím neudělá. Místo toho žárlí na svého milence, že se baví a líbá s jinou, aby jí naštval. No nevím, zda je tohle chování 26ti letých dospělých lidí. Trudy mě neskutečně štvala svou nerozhodností, Jake zase tím, že znovu spadl do drog. Tu jejich lásku jsem jim nějak nevěřila. Uvidíme, co druhý díl. Za mě jen 3 ***.

07.09.2021 3 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Tři hvězdy za chlápka na obalu, jinak průměr, spíš young adult, ale četlo se to rychle a svůj účel to splnilo - odpočinkové čtení na dovolenou.

11.08.2021 3 z 5

Povídky o lásce Povídky o lásce Michal Viewegh

Kostka osudu a Vzkříšení se mi líbilo nejvíc. Ostatní povídky dobrý průměr. Existuje mnoho podob lásky, pokud to chcete zjistit, přečtěte si tuto knihu.

03.03.2019 3 z 5

Můj první cestopis a za mě dobrý! Je to vtipné a dobře se to čte. Asi zkusím od Ladislava "Mašiny" další. :-)

19.02.2019 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Hezká dětská knížka a neméně hezký film s Johnny Deppem v roli pana Willyho Wonky.

27.01.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky - úžasná kniha o ženách a jejich osudech, myšlenkách a všem, co se žen týká...Pro mě pohlazení na duši, krásné čtení. Má oblíbená autorka opět nezklamala. Díky za skvělý čtenářský zážitek.

03.05.2016 5 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Hezká oddechovka... Moje první knížka od Lenky Lanczové. Zaujalo mě téma s naslouchátkem a neuzavřený konec. Je hodně nepravděpodobné, že by 20ti letý proutník, co studuje druhým rokem vysokou, zůstal s 15ti letou dívčinou, začínající studovat střední školu. Ale i tak o tom můžeme, dámy, snít ;-).

20.11.2023 4 z 5

Půlnoční rituál Půlnoční rituál Laura Walden

Knížka mi ležela 8 let v knihovně bez povšimnutí. Kdybych věděla, že se od ní nebudu moct odtrhnout a číst jí v každé volné chvíli, už by byla dávno přečtená :-). Vícegenerační ságy miluju, tohle bylo podle mého gusta. Prolínání minulosti s přítomností se mi také líbilo. Doporučuji a určitě zkusím další knihy autorky.

01.06.2019 5 z 5

Tatínku, ta se ti povedla Tatínku, ta se ti povedla Zdeněk Svěrák

Krásná, laskavá knížka. Vyprávěné pohádky jsou stejně nejlepší ;-)

26.10.2017 5 z 5

Válka žen Válka žen Alexandre Dumas, st.

Já toho Dumase prostě miluju :-) Nejen u jeho známějších knih jako Hrabě Monte Cristo a Tři mušketýři, ale i u této méně známé knihy dokazuje autor, jakým je skvělým vypravěčem. A o to víc, že hrdinkami tohoto románu jsou především ženy, které vládnou a rozhodují dokonce i o úspěchu či neúspěchu bojů v období Frondy.

15.04.2022 5 z 5

1977 - Jaké to tenkrát bylo aneb Co se stalo v roce, kdy jste se narodili 1977 - Jaké to tenkrát bylo aneb Co se stalo v roce, kdy jste se narodili kolektiv autorů

Zajímavé čtení o tom, co se stalo v roce 1977 u nás i ve světě v oblasti politiky, sportu, kultury, atd.

12.08.2021 5 z 5

Purpurová stuha Purpurová stuha Kathleen Weise

To byl tak hezký příběh. Smutný, ale krásně zpracovaný, napůl komiks, četlo se to samo. Knížku mi doporučila dcera, která ji dostala od své paní učitelky.

26.03.2021 5 z 5

1957 - Jak to tenkrát bylo aneb Co se stalo v roce, kdy jste se narodili 1957 - Jak to tenkrát bylo aneb Co se stalo v roce, kdy jste se narodili kolektiv autorů

1957 - rok, kdy se narodila moje maminka.... Martin Luther King, Sputnik + Lajka, Wichterle a kontaktní čočky, časopis ABC, chléb za 2,60 Kčs a mnoho dalších zajímavostí.

22.01.2022 5 z 5

1951 - Jaké to tenkrát bylo aneb Co se stalo v roce, kdy jste se narodili 1951 - Jaké to tenkrát bylo aneb Co se stalo v roce, kdy jste se narodili kolektiv autorů

Rok narození mého tatínka... komunismus, bída, poválečné období...

22.01.2022 5 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Děj pomalejší, ale pořád se to dobře čte. Jen těch chyb v textu by mohlo být méně. 4/5*

13.04.2019 4 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Bridgetonovi poosmé. Epilog byl zábavný. K sérii jsem se dostala po zhlédnutí stejnojmenného seriálu. Nejvíc se mi líbil příběh Benedicta a Francescy. Jsem zvědavá, zda bude natočen seriál o všech sourozencích Bridgetonových. Knihy jsou romantické, odpočinkové čtení, neurazí, ale ani nic výjimečného ve svém žánru. Přesto to neberu jako ztrátu času, bylo zajímavé sledovat osudy celé rodinky.

18.03.2021 3 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Kniha se četla moc dobře, ze seriálu jsem viděla pouze první díl a ten se s knihou shodoval. Klidně by mohlo být další pokračování knihy, život Marie Terezie byl velmi zajímavý a fascinující.

10.07.2018 4 z 5

Řecké mýty Řecké mýty Lucilla Burn

Taková jednohubka a připomínka řeckých bájí, které jsem v dětství milovala. Ty od pana Petišky a Mertlíka se mi samozřejmě líbily víc.

09.11.2019 3 z 5