Ála41 Ála41 komentáře u knih

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Na straně 352 v knize je napsáno:,,tato mladá talentovaná autorka (...) umí vytvořit příběh, jenž vás zcela pohltí, vtáhne do sebe (...) a nedovolí vám odejít (...),, TAK TOTO SE U MĚ NEKONALO. Já bych napsala : ,, mladá autorka umí vytvořit příběh,, TEČKA. Za mě tááááhlá nuda. Takhle dlouho jsem snad žádnou knihu nečetla, měla jsem spoustu ,,mezipřistání,, u jiných knih během čtení. Taková šedá myška mezi knížkami, která neuškodí, ale nijak zvlašť nepotěší.

24.03.2024 1 z 5

Ženy za mřížemi Ženy za mřížemi Petr Šámal

Kniha umožňuje nahlédnout do prostředí ženské věznice. Ještě zajímavější, než životní cesty vězenkyň, mi připadaly pohledy zaměstnanců vězení, náplň jejich práce, ale i obdivuhodná víra v napravení odsouzených, důstojné zacházení s nimi...můj pohled by asi byl: je to vražedkyně, zlodějka a šmitec,špatný člověk, tečka. Oni na to koukají jinak a o tom mě bavilo číst....

15.02.2024 5 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

To je přesně ono ( chce se mi napsat)....když se cestování stane vášní, smyslem života, těžko se rozezná hranice, kam už není bezpečné zacházet....kousek po kousku vám ,,všude,, začne být těsno a budete se posouvat dál a dál...a tohle se prostě bohužel stává. Je to šílené a vůbec si neumím představit něco podobného zažít.

02.11.2023 3 z 5

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

Kniha se velice dobře čte, stránky ubíhají doslova samy, za mě rozhodně ANO, bavila mě, moc.

12.08.2023 5 z 5

P.S. Milujem Ťa P.S. Milujem Ťa Cecelia Ahern

Kniha mě vůbec neoslovila. Dočetla jsem ji,ale s velkým přemáháním. Někdy možná zkusím film,ale kniha za mě NE.

05.07.2023 2 z 5

Sestup Sestup Tim Johnston

I když kniha nemá moc vysoké a dobré ohodnocení (kvůli tomu jsem jí moc šancí na úspěch nedávala),tak mě se FAKT LÍBILA. A ten ,, nudný,, prostředek,kde se opravdu nic nedělo,byl vlastně příjemný. Je to divné,ale za mě to je dobrá kniha.

21.10.2022 4 z 5

Naverbovaná Naverbovaná Valérie De Boisrolin

Nebudu hodnotit počtem hvězdiček, nedokážu to posoudit....nevnímám text jako knihu, je to takové zoufalé smutné volání, zpověď, prosba.... Jsem ráda, že jsem si přečetla a je mi skutečně líto všech rodin, které toto potkalo.

01.08.2022 1 z 5

Tajemství závoje Tajemství závoje Soňa Bulbeck

Velmi zajímavé čtení o ještě více zajímavé zemi a úplně, fakt úplně,, jiných,, lidech a jejich pohledu na svět. Fascinuje mě to, děsí, láká, baví.... Děkuji za takovou knihu. Souhlasím s komentáři níže, za prvé obal by si kniha rozhodně zasloužila jiný, lepší a za druhé krásné fotky, které bych chtěla vidět barevné, škoda.

06.06.2022 5 z 5

Kniha se mi moc nelíbila. Ale autorce samozřejmě přeji, ať vše zvládne. Neměla to jednoduché, ale moc jí nerozumím.

07.09.2021 3 z 5

Srdce v písku Srdce v písku Klára Janečková

Pěkně se mi četly obě části knihy. Ačkoliv jsem se domnívala, že se celá kniha bude týkat přírodní katastrofy, tak mi ta druhá část nijak nevadila, naopak. Samozřejmě je těžko uvěřitelné, že Sandra i Petr byli vlastně oba tak strašně odvážní a zachránili tolik životu, včetně zvířat, ale co... V knize je vlastně možné všechno...

07.07.2021 3 z 5

Není jiné cesty Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Nádherná sága o třech dílech. Poprvé se mi stalo, že další a další díl byly lepší a lepší. Třetí díl nejhezči. Hlavní postavy mi budou chybět.

16.05.2021 5 z 5

Její výsost Její výsost Anne O'Brien

Kniha mě opravdu bavila. Historický příběh laděn do stylu milostného románu. Někde tady v komentářích někdo chválil obal knihy. Tady se můj názor liší, obal podle mě naprosto příšerný, takový laciný. Teď jsem ráda, že mě neodradil a knihu jsem přečetla.

18.02.2021 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Viděla jsem film cca do půlky a poté už jen konec... Číst mě logicky tedy nejvíce bavily ty pasáže, které jsem ve filmu neviděla, protože kniha se rovná film. Zajímavý je dodatek na konci knihy, porovnání se skutečností. Určitě je tento příběh pro mne impuls zkoumat, kdo to tedy doopravdy Jan Mikolášek byl. Doposud jsem o něm nikdy neslyšela. Již že zmiňovaného dodatku v knize lze vyvodit, co je ve filmu vymyšlené, ale jako film to funguje dobře, má to zápletku, napětí.... A pokud jako divák neřeším, proč ho postavili do role homosexuála, proč tohle a tamto, pak je to super filmový příběh.

30.12.2020 4 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Začátek knihy nic moc, poté se děj trochu hne kupředu a chvílemi je to i napínavé, jenže konec to zazdí úplně, tedy podle mého názoru. Kniha se čte lehce. Žádné složité věty nebo hluboké myšlenky. Myslím, že jsou i lepší české detektivky.

14.11.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Kniha mě fakt bavila. Asi v polovině čtení jsem odhadla, kdo je onou dětskou vrazedkyni, to ovšem na radosti ze čtení nic neubralo. Hlavní postava, Joanna, mi byla velmi sympatická. Není to čtení se zatajenym dechem, vse plyne tak jakoby pomalu, někdy si člověk říká, proč tam jsou některé detaily vůbec zmiňované, vse má ale svůj důvod, jak se později ukáže. Za mě dobré čtení.

13.08.2020 5 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

To bylo boží, to mě fakt bavilo.

08.08.2020 5 z 5

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

Strašná blbost.... To nemá vůbec děj. Je to jen a jen o tom jednom dokola, všechny milence pan bůh obdaroval............. A kolem toho se to točilo. Ne, hlavní hrdince jsem skutečně nepřišla na chut.

30.07.2020 1 z 5

Norsko za polárním kruhem Norsko za polárním kruhem Josef Novák

Po knize jsem sáhla v knihobudce na dovolené, neboť tam nic lepšího nebylo. Je to pěkné čtení, hlavne pro vášnivé rybáře, což já rozhodně nejsem. Pro mě byly atraktivní popisky norské přírody a těch tam až tolik není.

23.07.2020 2 z 5

Láskobraní Láskobraní Blanka Hošková

Kniha není žádné,, terno,, spojené se čtením jedním dechem, ale není rozhodně špatná. Do situace, ve které se ocitli oba manželé, se podle mě může dostat v životě kdokoliv... A to mě na tom bavilo....že to nebyl tlak vymyslet za každou cenu zapeklite zápletky... Proste dej plynul tak pozvolna, jako to v životě prostě je. Co mě tam nebavilo, byla kamarádka Renata a její,, malá,, Renatka... To bych vynechala nebo to vymyslela nějak jinak.

05.06.2020 3 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Kniha se velice pěkně čte. Jsou v ní skvělé pasáže a myšlenky, se kterými souhlasím jako matka i jako pedagog. Ovšem jak říká jedna moje kolegyně,, autoři nejsou páni bozi,, tzn že ne úplně všechno musí být tak, jak je v knize napsáno. Knihu určitě doporučuji, takové zdravé moudro v ní lze určitě nalézt.

01.03.2020 4 z 5