aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

Nic není pravda a všechno je možné Nic není pravda a všechno je možné Peter Pomerantsev

Úplně kvalitní dílo kniha opravdu není, ale to jsem také nečekala. Autor na mě dělá dojem, že se chtěl podělit o rozčarování při jeho působnosti v rodném kraji a to se mu myslím povedlo. Měli jsme tu rusa dost dlouho na to abychom to věděli, ale těch obyčejných lidí je jednomu až líto.

02.02.2017 4 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

Zajímavé téma. Detektivka u které se netřesete hrůzou, ale jen tak na pobavení.

02.02.2017 4 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Příjemné, lehké čtení spíše pro dámy.

12.10.2016 4 z 5

Jediná pravda Jediná pravda Olle Lönnaeus

Nevím, mě kniha moc nezaujala. Ano není to jedna z těch klasických morbidních severských detektivek a zabývá se aktuální otázkou v dnešní době, ale závěr byl předvídatelný a nějak mi chybělo napětí. Řekla bych spíš, že je to taková skoro detektivka.

29.07.2016 3 z 5

Profesionálové Profesionálové Owen Laukkanen

V celku to celkem šlo. Knihu napsal autor, tak že by jeden fandil i zločincům. Jak to dopadne se opravdu dozvíte až na posledních stránkách, takže ji musíte přečíst. Nesbo to sice není.....

14.04.2016 3 z 5

Zápisky šílencovy Zápisky šílencovy Ivan Mládek

Upřímně musím říct, že jsem se u knihy párkrát zasmála. Ale pravda je, že jsem ji měla číst před 20 lety, dneska jsou již vtipy uvedené v knize tzv. "provařené". Kdo má chuť na úsměvnou knihu na odreagování může po ni sáhnout.

03.03.2016 3 z 5

Konkurenti Konkurenti Sergej Lukjaněnko

Knihu Konkurenti jsem přečetla v rámci výzvy 2016 a nelituji, určitě bych se na ni normálně nevrhla. Musím přiznat, že byla celkem zábavná i když velmi nenáročná a určitě nečekejte žádné veledílo, ale jen oddychovku s poměrně dobrou zápletkou, která ovšem vyústila v jednoduchý závěr. Přirovnala bych knihu k filmu Sexmise, jen nebyla tak vtipná, nevím proč mě to napadlo.

25.01.2016 3 z 5

Pomalý valčík želviček Pomalý valčík želviček Katherine Pancol

Moc hezké pokračování krokodýlů. Už se těším na další díl. Čtení je spíš pro ženy po 30., taková oddechovka. Nic náročného nesmíte od knihy očekávat. Hezké počtení.

19.10.2015 4 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Knížka se mi moc líbila. Je to takové poklidné čtení mezi detektivkami. Je moc příjemně napsaná a líbí se mi hlavní hrdinka. Pro pány bych ji ale asi moc nedoporučila, řekla bych, že je to spíš ženské čtení.

10.08.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Dala jsem na recenze a knihu zakoupila. Bohužel jsem po několika stranách zjistila, že to je čtení pro mladší generaci a knihu jsem dala své 12 leté dceři. Té se kniha líbí. Nicméně hodnotit nebudu, protože jsem ji nepřečetla a nepřišlo mi to fér. Je to prostě čtení pro dívky tak 12 - 16 let.

15.06.2015 3 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Já jsem se u knihy nenudila, právě naopak. Není to úplně můj žánr, apokalyptické romány, ale líbil se mi styl psaní a kniha se mi dobře četla.

14.10.2014 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Frederick Forsyth

Klasický Forsyth, začátkem se chce trochu prokousat, ale jinak skvěle propracovaný špionážní román.

02.09.2014 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Nejhorší byly chyby, korekturu nějak úplně vynechali. Jinak mě kniha moc nepobavila. Čekala jsem větší napětí. Tohle bylo něco mezi Harry Potterem a Twillight sagou. Spíše pro teenegery.

09.07.2014 3 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Kniha, která se vás dotkne. Je opravdu strašné kam až je možné nechat zajít ten po... komunistický režim. Knihu by si měli přečíst povině všichni voliči komunistů. Nedokážu si představit, že někdo takovým způsobem musí bojovat o přežití. Žít jako zvíře. Je to strašné a neuvěřitelné, že žádná vláda nezasáhne. Holt v severní Koreii není "nic" za co by stálo bojovat. Ropa žádná, takže Amíci se tam nehrnou. Mají strach? Ze stoleté ponorky? Nechápu, opravdu nechápu a je mi z toho smutno.

24.06.2014 5 z 5

Revolver na prodej Revolver na prodej Graham Greene

Škoda, že se nedají dát půl hvězdičky, určitě bych půlku přidala. Porovnávat dnešní detektivky s těmi předválečnými není úplně fér. Neřekla bych, že se od knihy nedá odpoutat, ale neurazí. Je celkem čtivá a na cestu s MHD se hodí dokonale.

27.05.2014 3 z 5

Radikální odpuštění Radikální odpuštění Colin C. Tipping

Knihu jsem dočetla do půlky a dál pokračovat nebudu. Je to podle mě moc velký výplach mozku a ke spoustě věcí bych měla připomínky. Nejsem věřící a ač věřím na reinkarnaci nemyslím si, že si duše týraného dítěte vybere být týraným dítětem. Z jakého důvodu bychom měli věřit, že život po životě pro nás má být důležitější než ten tady na zemi? A když se tady na zemi mají naše duše čistit a zdokonalovat, kdo určí kdy je konec? A kde se berou ty další, nové a nové duše? Jak říkám moc s touto teorií nesouhlasím, což ale nemusí znamenat, že knihu nemá cenu číst. Obzvlášť pro někoho kdo má pocit, že mu pomůže.

22.04.2014 2 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Kniha není špatná, ale prokousat se první polovinou je dřina, pak už je to lepší. Přiřadila bych ji do kategorie "Neurazí ani nenadchne". Na můj vkus je zbytečně dlouhá, stačilo by 400 stran a dala bych o hvězdičku více.

22.04.2014 3 z 5

Loviště Loviště Patricia Briggs

Mercy to sice není, ale další dílo této autorky mne nezklamalo. Dostala jsem co jsem očekávala.

06.01.2014 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Souhlasím s většinou, že po Netopýrovi, je to úplně jiná káva. Ne moc komplikovaný příběh ovšem ani nevím jak jsem ji přečetla.

22.07.2013 4 z 5

Špeky Špeky Rob Grant

Zpočátku čtení je kniha ironická a jen decentně úsměvná, ale jakmile se dostanete ke konci, neudžela jsem se hlasitému smíchu ač jsem byla v MHD, takže určitě doporučuji přečíst :-).

24.05.2013 4 z 5