@knihomolnice @knihomolnice komentáře u knih

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Krásné temnější fantazy inspirované slovanskou mytologií rozhodně stojí za přečtení!

Hlavní hrdinka Lena nedokázala žít v dnešním světě a tak dobrovolně ukončila svůj život. Místo konce jí ale čekal nový začátek, když se probudila do světa slovanských bohů a bytostí jako budoucí bludička. Její místo, které našla u své nové rodiny je ale ohroženo, stejně jako močál, který se stal jejím domovem. Je právě na ni, aby se pokusila vše zachránit a utopit svého prvního člověka, z čehož se nakonec možná vyklube mnohem náročnější úkol než kdokoli očekával.

Začátek knihy mi přišel maličko pomalejší, ale rozhodně stálo za to číst dál. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci a tak mi to nedalo a už jsem se zmocnila i druhého dílu :D

19.10.2022 4 z 5

Astrid Lindgrenová Astrid Lindgrenová Agnes-Margrethe Bjorvand

Velmi pěkná kniha o legendární autorce dětských knížek. Jak obsahově tak po výtvarné stránce je krásně zpracovaná.

26.09.2022 4 z 5

Morana Mařena Morana Mařena H:o)nza Vojtko (p)

Povedený horor pro mládež, který staví na slovanském, zejména pak českém folklóru, mě opravdu dostal!

Možná za to z části vděčím tomu, že poprvé jsem měla tu čest narazit na knihu během autorského čtení ve skanzenu u ohně v jedné z "pravěkých" staveb, ale můžu potvrdit, že i bez přítmí a plamenů, které vytvářely na zdech pomazaných hlínou zvláštní stíny, má kniha sama o sobě silné kouzlo.

Doporučuji :)

26.09.2022 4 z 5

Internátní škola na Ostrově cikád Internátní škola na Ostrově cikád Julie B. Bonnie

Hezká knížka pro starší děti se zajímavou zápletkou, která současným dětem může přiblížit osudy jejich vrstevniků, žijících a pronásledovaných během druhé světové války.

Zákon Azylu Zákon Azylu Lucie Lukačovičová

Obecně je Lucie Lukačovičová jednou z mých oblíbených autorek a vím, že ve svém případě na její knihy můžu vždy vsadit.

Zákon Azylu můžu jen doporučit s velkým “D”. Kniha rozhodně nezklamala, naopak ještě předčila moje očekávání. Milovníkům fantasy okoření četbu velkou špetkou nejrůznějších legend a mytologie z různých koutů světa a kromě samotného boje s monstry přidá ještě pořádnou kapku nějaké té detektivní prácičky a vyšetřování.

Nedočkavě očekávám pokračování!

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Poslední dil trilogie jsem stejně jako předešlé přečetla jedním dechem. Bílá komnata rozhodně nezklamala, přesto bych s odstupem řekla, že o malý chloupek zaostává za předchozými dvěma díly.

I Ipřesto jsem si čtení užila a rozhodně doporučuji k přečtení, nebo alespoň k poslechu ve formě audioknihy!

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Druhý díl z knižní série o pražské čtvrti Prašině byl můj asi nejoblíbenější. Stejně jako u první knihy mě bavilo odkrývat s hlavními hrdiny další tajemstvi schovaná v zákoutích a temných uličkách.

Rozhodně doporučuji k přečtení, nebo alespoň k poslechu ve formě audioknihy!

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Velmi velmi povedená dobrodružná kniha pro starší děti a mládež (ale přiznávám, že mě bavila i coby dospělého čtenáře) je často přirovnávána ke knížkám od Foglara. Oproti nim je ale Prašina blíže dnešnim mladým čtenářům (snad i proto má takový úspěch?).

Rozhodně doporučuji k přečtení, nebo alespoň k poslechu ve formě audioknihy!

Mlsný ježek Toník Mlsný ježek Toník Andrea Reitmeyer

Krásně ilustrovaná knížka pro děti s poučením + na posledních stránkách tipy jak trošku pomoci ježkům, kteří žiji na našich zahradách nebo v okolí.

24.09.2022 4 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Díky této knize se ze mě stala knihomolka (a následně knihomolnice).
Poprvé jsem na ni narazila na základní škole a zbytek série zhltla s nadšením.

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Přijemná kniha pro trochu oddechu a pro zasmání. Určitě doporučuji.

Milovníci psů jistě ocení pohled na svět očima malého jezevčíka Hercula, který má někdy ještě trochu potíže se správnou interpretací lidskeho myšlení a počínání, což často dokáže čtenáři vykouzlit úsměv na rtech.

Strašidelnická Strašidelnická Lucia Magašvári

Opravdu krásně ilustrovaná knížka pro děti, která i z obyčejné cesty metrem dělá něco úžasného, pohádkového a dobrodružného. Dává jim prostor rozvíjet svou představivost.

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tahle kniha patří mezi ty, které zanechají opravdu hluboký dojem a donutí vás mít husí kůži, přemýšlet, bát se o hlavní postavy, zase mít husí kůži a číst a číst a číst.

Rozhodně doporučuji!

24.09.2022 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Přirovnala bych knihu k šalku svého oblíbeného čaje - černý se spoustou mléka a medu.

I když se hrdinové potýkaji s vážnými problémy, daří se jim zjemnit je svým upřimným zájmem a starostí jeden o druhého... je to přijemná oddechovka, ktera se rychle čte a zanechá na tváři úsměv (jako lžička medu).

24.09.2022 4 z 5

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Úplný úvod sliboval scény plné odporného "shanovského" masakru. Cesta k němu byla na můj vkus poněkud delší skrz každodenní život teanegerky "B", která kromě pokecu s přateli řeší napřiklad svého rasistického násilnickeho otce.
Když se pak střetne svět moralně rozpolcené "B" a opravdu hooodně hladových zombie, tempo knihy zrychlí během stránky z 0 na 100 a po dočtení jsem si jistá, že druhému dílu dám taky šanci.

23.09.2022 3 z 5

Jacky snílek Jacky snílek Jacqueline Wilson

Jeden čas tohle byla moje nejoblíbenější knížka vůbec a četla jsem jí pořád dokola. Nejvíce se mi líbily fotky v knize.

23.09.2022 5 z 5