akinomV akinomV komentáře u knih

Asistent Asistent Johana Kral (p)

Velké překvapení. Tím, že děj je zasazen do zahraničí, tak jsem zapomínala, že jde o českou autorku. A proto si vážím toho, že i tady u nás se píší zajímavé detektivky!

04.11.2022 4 z 5

Poslední vlak do Londýna Poslední vlak do Londýna Matthew J. Costello

Oddechová série, kdy se těším na detektivní dvojici a příběh, který příjemně plyne. Vlastně mě trochu mrzí, že jsou to jen takové jednohubky, ráda bych četla delší příběh :-)

26.10.2022 4 z 5

Příliš mnoho nevěst Příliš mnoho nevěst Helena Hardenová

Neměla jsem žádná velká očekávání a nakonec se mi detektivka líbila. Asi ani ne pro tu detektivní zápletku, jako pro tu atmosféru a rodinné vztahy hlavní hrdinky s tatínkem. Co bych vytkla jsou tiskové chyby, kterých bylo poměrně dost.

23.10.2022 4 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Splnila očekávání, milá až "naivní" detektivka z prostředí knihovny a jejích návštěvníků, která mě bavila. Taková příjemná oddechovka.

01.10.2022 3 z 5

Zubař Zubař Tim Sullivan (p)

Tak tohle se mi zase jednou opravdu líbilo. Pomalá detektivka s hodně zajímavým detektivem. Bavilo mě uplně vše - humor, zápletka, postavy. Určitě budu v sérii pokračovat.

28.09.2022 5 z 5

Odplata za chamtivost Odplata za chamtivost Elena Bellmar (p)

Moc jsem se těšila na pokračování z Mallorcy a zase to bylo fajn. Hvězdičku strhávám jen za to, že pachatel nebyl vůbec žádným překvapením. Ale příběh byl jinak moc fajn vystavěný a zase jsem se něco nového dozvěděla. Dost mě šokovala informace, jak to tam chodí s takzvanými "squattery". Určitě budu v sérii pokračovat.

03.09.2022 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Hoooodně pomalé a skoro nic se tam nedělo. Dost mě to zklamalo, ale tak ne vždy se zadaří. Ale zase úplně špatné to nebylo.

29.08.2022 3 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Opět skvělý zážitek z příběhu. Navíc jsem byla překvapená, že tvůrci televizního seriálu se slečnou Marplovou pozměnili pachatele. Od Agathy se mi to líbilo mnohem víc.

17.08.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Nutně potřebuji další díl :-) Opravdu povedená detektivní série a já se těším na pokračování. Víc je mi tedy sympatičtější Beneš než Laura, ale i tak se těším na oba :-)

11.08.2022 4 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Příběh se mi líbil, bavilo mě to propojení s podcastem. Ale ač jsem knihu četla ráda, šlo to pomalu. Nevím čím to je, protože bych čekala, že budu knihu přímo hltat. Ale i tak stojí za přečtení!

14.07.2022 4 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Tohle je mé první setkání s Jiřím Adamem z Dobronína a i když asi dávám přednost Odřichovi z Chlumu, tak i tato postava není špatná. Příběh byl svižný a zápletka zajímavá. Takže ani tuto sérii nevynechám :-)

05.07.2022 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Série s Hadrovým panákem mě hodně bavila, tak jsem se těšila na další autorovu knihu a jsem spokojená. Líbí se mi, že se potkáváme s někým, kdo byl zmíněn už v té první trilogii a jsem zvědavá, kam dál to povede. A dle konce soudím, že to bude mít pokračování, takže je nač se těšit :-)

05.07.2022 4 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Jednička byla za mě lepší, ale i tak to nebylo špatné.

21.06.2022 4 z 5

Hřebec a Kráska Hřebec a Kráska Josef Klíma

Také se přidávám, že je to čtivé, zajímavé a hlavní postavy jsou sympatické. Je to už druhá kniha s touto dvojící a já se těším na další.

11.06.2022 5 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Zase super příběh s Josefínou. Malá výtka je asi jen v tom, že se vraždy staly až skoro ke konci příběhu a tak už celé to pátrání netrvalo dlouho. Ale humor byl super :-D

10.06.2022 4 z 5

Tajemství nevlastní dcery Tajemství nevlastní dcery Erle Stanley Gardner

Super oddechovka s Perry Masonem, stojí za přečtení.

07.06.2022 4 z 5

Přímo před očima Přímo před očima Jack Jordan

(SPOILER) Tak já z knihy zas tak moc nadšená nebyla. Dočetla jsem ji jen proto, že jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne. Ale musela jsem se fakt nutit. Hlavní hrdinka byla neskutečný otloukánek, ale hned se ze všeho vylízala a pokračovala dál...., dále mi přišlo nevěrohodné, že by nepoznala, kdo je oním neznámým, který jí ubližuje. Jinak souhlasím, ta Lisa byla fakt neskutečná a ze všeho teda vyvázla vlastně na pohodu. Bohužel, celkově hodnotím jako nic moc příběh.

04.06.2022 3 z 5

Tři kroky od pekla Tři kroky od pekla Veronika Černucká

(SPOILER) Pro mě je to první kniha ze série s Tarou, která mi nesedla. Na začátku jsem chtěla knihu odložit, protože těžko snáším, když je ubližováno dětem a navíc takto popisně, což mě teda u této autorky dost překvapilo. A pak jsem se ztrácela v postavách. To, že se to dělo na začátku, to by tak nevadilo, člověk se časem vyzná, ale tady jsem byla zmatená ještě na konci knihy. I tak se těším na další pokračování!

29.05.2022 3 z 5

Dům na konci cesty Dům na konci cesty Veronika Černucká

Opět pěkný příběh s Tarou, tuhle detektivní sérii mám opravdu ráda. A tentokrát to bylo pěkně zašmodrchané :-)

26.05.2022 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Trošku zklamání. Sice hodně případů, ale velmi málo informací. V podstatě bych to nazvala takovým ukazatelem na případy, které si pak člověk musí dohledat sám.

Spoiler: docela mě mrzelo, že se třeba mluvilo o pachateli a až na konci vyprávění se člověk dozvěděl, že pracoval společně se ženou, ale jak k ní přišel a proč mu třeba pomáhala, to se neuvádí. Jinde se mluví o zmizení ženy, posléze nálezu, ale vůbec se nevysvětlí, co se jí vlastně stalo. Dále není ani vysvětlení, jak přišli na pachatele..... Jako nápad na knihu dobrý, ale provedení slabé. Bohužel.

24.05.2022 3 z 5