akcive11 akcive11 komentáře u knih

Nahý mezi vlky Nahý mezi vlky Bruno Apitz

Bohužel mě kniha vůbec neoslovila. Jak již psali mnozí, nejlepší na knize je závěr a doslov.
Mám ráda knihy od Remarque, mají hluboký příběh, dokáží vás vtáhnout do děje a nepustit. Tato kniha ve mně nezanechala vůbec nic. Možná pocit, že jsem trávený čas nad tímto příběhem promarnila.

15.12.2020 1 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Styl psaní pana Browna je úchvatný, bohužel dvě dějové linky odehrávající se v Nasa a v Bílém domě mě úplně nenadchly. Od autora mám raději knihy s historickou tématikou.
Hlavní hrdinkou je nyní Rachel, dcera senátora.

08.12.2020 3 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Miko již není u policie, ale zápal pro řešení nového případu stále má.

12.10.2020 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Od autora velmi nezvykle krátký příběh.

07.10.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Bohužel, knihá není můj žánr.

04.09.2020 1 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Jsem velikým fanouškem triologie + Čtyřky.
Autorka píše tak, že slova hltáte :) Pokud jste viděli pouze filmy, doporučuji přečíst knihy,.. poté se dozvíte, tak příběh skutečně skončí.

04.09.2020 5 z 5

Cesta do světa pohádek Cesta do světa pohádek Christiane Jung

Má nejoblíbenější kniha z dětství, kterou mi maminka četla před spaním. Mám ji stále schovanou.

05.11.2022 5 z 5

Muž, který vycházel z hrobu Muž, který vycházel z hrobu Viktorín Šulc

Kniha nenadchne, ani neurazí. Zařadila bych jí mezi ty slabší.

07.04.2022 2 z 5

Noční klub Mars Noční klub Mars Rachel Kushner

S tak příšerným stylem psaní jsem se dlouho nesetkala. Autorka vypráví příběh,.. střih, vypráví o něčem jiném, ..střih a zase o něčem úplně mimo,..střih vrací se zpátky k tématu vězení,.. střih. Mozaika, která neudává celek. Příliš zbytečností, které netvoří děj.
Překvapuje mě tolik pozitivních hodnocení, za mě se kniha nedala smysluplně číst. Vůbec mi nesedla a místy mě až vytáčela. Je mnoho seriálů na toto téma, kde je skvělé zpracování. Proto jsem měla ke knize velká očekávání a místo toho přišlo velké zklamání.
Nedoporučuji.

08.03.2021 odpad!

Strážce Strážce Chris Ryan (p)

Kniha se čte velmi dobře, zato děj pokulhává. Celý příběh je o tom dostat zběhlého kolegu, který stále uniká.

02.03.2021 3 z 5

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Kniha byla pro mě velké zklamání, ztráta času.

06.02.2021 odpad!

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

V 5. díle se pomalu vytrácí energie a napětí děje. Kniha je dobrá, velmi čtivá, ale díly 1-3. daly tak vysokou laťku, kterou nelze překonat. Za mě se pan Lagercrantz ujal dobře volného pokračování Milénia, i když v tomto díle, kdybych neznala knihy předchozí, těžko hledala hlavní postavy. Hlavní děj je rozkouskován do několika dějových linek a Lisbeth a Mikael jsou nyni jedni z mnoha postav tvořící celý příběh.

11.01.2021 3 z 5

Bojovník Bojovník Chris Ryan (p)

Příběh je nápínavý, čtivý, vtáhne vás do děje.

01.12.2020 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Námět knihy není špatný, ale pravděpodobně ve mně nezanechá vzpomínku.

04.09.2020 3 z 5