akcive11 akcive11 komentáře u knih

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Neuvěřitelně čtivá a napínavá kniha, která během děje neustále graduje. Prolínání dvou časových stop je famózní. Skvělá charakteristika hlavní postavy, jakožto policejní vyšetřovatelky, vyšetřující vlastní minulost zasahující do přítomnosti. Knihu čtu na doporučení a jsem z ní opravdu nadšená. Dva předchozí díly jsem si prostě musela nutně dokoupit :)

09.02.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knihu jsem přečetla za 2 dny! :) Když se v detektivních příbězích chopí hlavní role ženská postva, mám většinou problém se s postavou sžít a mít jí ráda. Nevím, čím to je. Jejich postavy se mi zdají být nesympatické, buď jsou příliš arogantní, sebestředné, tvrdé nebo manipulativní, lehkovážné. V Bryndzově podání Eriky je zásah do černého. Jsem nadšená, jak samotným příběhem, tak hlavní postavou. Kdo ještě nečetl, vřele doporučuji. Těším se na další díly, od kterých se nebude dát odtrhnout.

23.01.2021 5 z 5

Naprostá bomba! Knihu jsem četla se zadrženým dechem.

19.03.2021 5 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Po přečtení již několikáté knihy od tohoto autora mě napadá jediná otázka: jak moc jsou děje v knize realistické?
Miluju jeho knihy, jeho příběhy. Doufám, že nás s nima nepřestane zásobit.

01.10.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Kniha je rozdělena na dvě části, zatím co první popisuje a uvádí do příběhu a místy je zdlouhavá, přes množství uvedných postav se chvílema neorientujete. Druhá část vás komplexně pojme a nepustí. Chrlí na vás fakta a míru brutality v syrovém stavu.
Stejně tak, jako školy pořádají exkurze do Terezína, by měly podobné knihy zahrnovat do povinné četby. Dát mladé generaci více informací o relativně nedávné době. Varovat a ukazovat, jak je velmi snadné zmanipulovat a ovládat lidi na základě jejich nevědomosti.
Velmi doporučuji!

23.04.2021 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Velmi silný a emotivní příběh, z kterého vás zamrazí.

26.12.2020 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Druhý díl Primární důvěry a 10.díl příběhu v hlavní roli s detektivem Mikulášem Syrovým. Dvojice detektivů v podání Mika a Tonyho doufám není u konce! Skvělé.
Prosím o další příběhy těchto sympaťáků.

25.04.2021 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Za mě velmi přeceňovaná kniha. 482 stran o ničem, celý příběh je o žití a fungovaní lidí v Sile a jejich běhání nahoru a dolů po nekonečných schodech.
Do čtení jsem se pustila plná očekávání, že kvalitou bude dílo dosahovat rozměrů Divergence nebo Hunger Games. Bohužel nedoporučuji.

04.03.2021 1 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Začátek knihy mě dohnal k slzám, tak autentický příběh, že nelze jinak, než se do něj celý ponořit.
Pasáž z Jižní Ameriky mě bohužel chvílema až nudila.
Během čtení si pokládáte otázku, zda je Miko schopný ze msty chladnokrevné popravy,..v napětí vás autor nechá až do samotného konce.

02.03.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Chybělo mi závěrečné odhalení. V knize autor prozradil totožnost vraha zhruba uprostřed příběhu. Tím se pomalu ztrácela napínavost děje. I přesto velmi dobře napsané, čtivé.

01.02.2021 4 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Opět skvělý příběh! Goffa je záruka dobrého čtení.

22.09.2020 5 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Bomba! Opět příběh, od kterého se nemůžete odlepit. Goffa je záruka dobře investovaného času i peněz.
Většina autorů napíše pár knih, které stojí za to, ale pak jejich kvalita klesá, dojde jim šťáva. U tohoto autora jsem slabší dílo, příběh nezaznamenala.

19.09.2020 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Dechberoucí příběh. Zahrnula bych jej do povinné četby.

04.09.2020 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

U autora jsem během čtení zjistila, že mě od něj více baví příběhy odehrávající se v Praze. Situace v hlavním městě umí krásně barvitě a pravdivě popsat. Mám ráda jeho styl humoru a pohledu na svět. Každá jeho kniha jsou dobře investované peníze i čas!
Vlastním všechny jeho vydané knihy, jsem velký fanoušek. Držím palce při dalším psaní.

18.03.2021 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Stejně jako u druhého dílu autor prozradí vraha v první polovině knihy, čímž se kniha pro mě stává méně napínavou. Jste ochuzen o to hádání a tipování, kdo by mohl mít vraždy na svědomí. I přesto se kniha opět velmi dobře čte, svižně.

13.02.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Třetí příběh s Erikou Fosterovou a pro mě nejlepší! Velmi silný a emotivní závěr.

06.02.2021 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Fakta pomalu se deroucí na povrch společnosti..náročné čtení. Těžko pochopitelné pro obyčejného smrtelníka. Cesta na špičku ledovce je vždy strmá a k dosažení cíle vyžaduje opakovaně sejít z cesty. Touha po moci a penězích zakalí mysl a zaprodá duši,..

04.01.2021 4 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Opět skvělá kniha od tohoto autora.

12.11.2020 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Kniha má 600str., ale přijde vám, že jich je sotva 200 :)
Že čtete již několik hodin, vás upozorní až bolest zápěstí, která je dána tíhou knihy.
Jeho díla jsou zárukou kvality.

07.10.2020 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Jak již bylo několikrát zmíněno:
+ velmi čtivé
+ rostoucí napětí do posledních stran knihy
- autor hned na úvod prozradí vraha
Četla jsem i Ženu v kleci a za mě byli Zabijáci lepší, co se týče příběhu.

30.08.2020 4 z 5