Ailee Ailee komentáře u knih

Vysoký let Vysoký let Annie Dalton

Prvních pět stránek už začíná být pěkná nuda. Melanie nám zopakuje vše, co řekla již na prvních stránkách prvního a druhého dílu, a pak se teprve po hlavě vrhneme do něčeho zajímavého. Protože jsem tento díl četla tentokrát poprvé, mohla jsem si ho dosyta užít se všemi převapeními. To opakování již dávno známých věcí z prvních dílů je sice otravné, ale když toto opomineme, je to pořád moje oblíbená série. :-)

02.11.2016 4 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Kniha mi přišla hodně originální. Možná to je jen tím, že jsem na nic podobného zatím nenarazila, i když duchařských záležitostí jsem četla již dost, ale rozhodně mě zaujala. Četla se svižně a lehce, jen občas jsem ztratila pojem, kdo zrovna mluví. Ale to se u dvou duší v jendom těle a dalších třech postavách okolo asi dalo čekat:-)

29.10.2016 4 z 5

Falešná stopa Falešná stopa Annie Dalton

Jeden by řekl, že jsem téhle sérii už odrostla, ale zdá se, že to se nikdy nestane. I když vím, jak kniha skončí, stejně na to celou dobu nedočkavě čekám. Je to psané velice stručně a svým způsobem jednoduše, "pro blběnky", jak by řekla Mel, ale možná právě to je to kouzlo, které vás ty dvě tři hodinky drží, než knížku zhltnete.

22.10.2016 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Ačkoli se v povídkách nic extra zajímavého nestalo, a většinu si člověk dokázal uvědomit a domyslet díky původní triologii, byly rozhodně zajímavé a dobře se četly. Díky tomu, že se týkaly jen věcí, které se staly buď před začátkem nebo během Divergence, byly o to přitažlivější. Někdy bych si docela ráda přečetla i o osudu dalších postav, třebaže na mě triologie jako komplet moc dojem neudělala.

20.10.2016 4 z 5

Na křídlech Na křídlech Annie Dalton

Občas prostě máte chuť sáhnout po něčem, co jste četli jako děti. 100% andělé je útlá knížečka jejíž děj neuvěřitelně rychle utíká. Žádné sáhodlouhé popisy věcí či jednotlivých dní. Pololetí na sto stránkách uteče během okamžiku, ale i tak se vás kniha dotkne na těch správných místech a získá si vás.

30.09.2016 4 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Kniha byla určitě zajímavá. Četla se plynule a děj příjemně ubíhal, aniž by byl přeplácaný klišé, a romantické scény příjemně střídly ty akční. Nedoporučuji číst, těm, kteří jsou alergičtí na chyby a překlepy, protože těch jsem si všimla i já, a to je většinou nevnímám. Mrzí mě, že u nás nevyšly další díly. Určitě bych sérii dočetla. Děj naštěstí končí uzavřeně, takže absence pokračování není nikterak rvoucí.

25.09.2016 4 z 5

Vražedný svit slunce Vražedný svit slunce Kevin Emerson

Na některé otázky z prvního dílu bylo odpovězeno a nové otázky vyvstaly. Čte se rychle a i když je děj jednoduší a chování některých postav se zdá trochu rozporuplné či nečekané, musela jsem poslední třetinu přečíst na jeden zátah.

21.09.2016 4 z 5

Star Wars - Před probuzením Star Wars - Před probuzením Greg Rucka

Zatím nejslabší kniha, kterou jsem ze světa SW četla. První povídka o Finnovi mě natolik nudila, že jsem měla chuť knihu odložit a nedočíst. Kapitola s Rey byla o něco lepší. Přesto dějově slabá a v podstatě mi nic nového o Rey neřekla. Zajímavá byla až poslední část s Poem. Konec byl rozhodně akční a správně mě navnadil, abych byla zvědavá, co se bude dít dál.

P.s.: Zpitvoření filmu "Síla se probouzí", jim přesto neodpustím!

08.09.2016 3 z 5

Upírova fotografie Upírova fotografie Kevin Emerson

Zajímavý náhled na upíří komunitu. Spousta otázek bez odpovědí, na které si člově nejspíš bude muset počkat do dalšího dílu. Akce nic moc. Nijak zvlášť jsem se do toho neponořila, ale pro mladší čtenářstvo by to asi bylo to pravé.

02.09.2016 4 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Eden je napsaná tak uvěřitelně, bez extrémních vyhrocených situací, s reakcemi hrdinů, které by se daly očekávat, a tak plynule, že vám vůbec nevadí, že se dlouho v podstatě nic zvláštního neděje. Trošku mě zaskočilo, jak se děj od půlky začal vyvíjet, protože podle anotace jsem čekala něco trochu jiného. Líbila se mi představa, že i malý čin dokáže způsobit katastrofu, stejně jako fakt, že malý čin ji může odvrátit. Doufám, že brzy přeloží i druhý díl. Po všech těch dystopických katastrofických akčních knihách byla tahle přesně to, co jsem potřebovala.
Jediné, co mě ze začátku mátlo byl prolog, který zdánlivě odhaloval finální část. Jak se ale ukázalo, díky změně minulosti se celá událost nakonec odehrála zcela jinak.

24.08.2016 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Zpočátku jsem se bála, že mě to nebude bavit, zvlášť, když jsem viděla film. Ten byl super, ale jsem ráda, že se od knihy odklonil, protože ta byla ještě lepší a alespoň jsem nevěděla, co se přesně bude dít. Určitě se hned vrhnu na druhý díl. Jediný důvod, proč nedávám pět hvězdiček je ten, že jsem bohužel všechno očekávala (možný důsledek filmu) a protože jsem ani jednou neměla mrazení. Trochu mi v akcích chyběl zápal, který by mě donutil se bát.

28.07.2016 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Nevím proč, ale celá kniha mi přišla jaksi "vlahá". Ani akční části mě nijak nezaujaly. Možná za to mohlo, že jsem jako prnví viděla film, i když ten se tak od půlky značně odklonil. Připadalo mi, že postavy dělají určité věci jen proto, že se to autorce do knihy zrovna hodí, než aby k tomu měli skutečně pádný důvod. Doufám, že trojka to vylepší, i když už teď se mi do ní nechce, když jsem zjistila, že je najendou vyprávěná z pohledu Tris i Tobiase.

24.07.2016 3 z 5

Stín Stín Johana Tichá

Moc se mi líbilo vytvoření Loreanu, jeho obyvatel, technologie a kouzel. Styl psaní byl úžasný. Ty popisy! Úplné blaho.
Co mě mrzelo, byla jednoduchost dějové linkdy jako takové a některé spíše dětské hlášky hlavních postav, ale celkově se mi kniha líbila. Na přemýšlení nenáročná a celkem vtipná.

19.06.2016 4 z 5

Z deníku ohnivé démonky Z deníku ohnivé démonky Monika Šurinová

Zajímavé čtení. Jen škoda, že bylo všechno tak hopem. Kdyby se děj trošku rozpracoval, nebylo by to na škodu. Taková fajnová oddechovka.

12.06.2016 3 z 5

Star Wars - Pašerákova zkouška Star Wars - Pašerákova zkouška Greg Rucka

Jako správný milovník Star wars bych o knize snad ani nic špatného říct nemohla. Vtipná, akční, Han prostě nezklame. Taková malá chuťovka. Přímá linie a žádné velké překvapení. Přesto stojí za to, pokud máte svět Star wars a hlavně hlavní postavy původní triologie rádi.

02.06.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Sice předvídatelné a ten konec (ač mi u něho zatrnulo) byl dost rychle odbytý, ale jako odychovka moc super.

24.03.2016 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Pořád mi tam něco chybí, ale je to napsané tak dobře, že prostě musím číst dál!

24.03.2016 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Už dlouho se mi nepodařilo začíst natolik, abych knihu přečetla během 48 hodin. Příběh není složitý, ale přijde mi dost realistický a hlavně je vtipný. Jen mě trošku mrzí, že rebelové nedostali více prostoru. Chybělo mi trochu víc akce. Doufám, že dostanou prostor v dalších dílech, protože jinak mi tam přijdou úplně zbyteční.

23.11.2015 4 z 5

Sedmička Sedmička Veronika Burgerová

Tak nevím. Já jsem tuhle "knihu" četla ještě na portále mamtalent.cz pod názvem "Ledové spisy Válu" a zrovna dvakrát se mi nelíbila. Ano, má to úžasný nápad, ale to je asi tak všechno. Ale kdo ví. Třeba autorka během toho roku, než došlo k vydání na příběhu zapracovala.

04.11.2015 2 z 5