aht aht komentáře u knih

Poklady Třetí říše Poklady Třetí říše Marcel Pok

Kniha je souborem článků... takhle je to napsáno v úvodu. A je to tak, změť jedno nebo půlstránkových článků. Nijak neutříděné nicneříkající články. A aby toho nebylo dost, tak nejen že se nic nedozvíte, ale když už se něco dozvíte, tak je to nesmysl. Odkazy na neexistující místa, absolutní ztráta orientace. Tohle je dezinformační kniha, nemá co dělat mezi literaturou faktu ani mezi záhadami.

25.01.2018 odpad!

Fotbalová fabrika Fotbalová fabrika John King

Geniální záležitost. Absolutně nekorespondující se zdejší anotací. (na knize samotné nic takového nenalezne, není také proč) Kniha perfektně vystihuje jednu subkulturu v konkrétním časovém období. A o co méně popisuje sama sebe o to více popisuje pohled členů na to co je "venku". Co kdo v knize hledá to asi najde, nečekal jsem žádné překvapení, ale dostal jsem ho. A to v podobě propracovaných popisů situací mimo fotbal. Zase jsem se utvrdil o kolik let a o co jsme zpět oproti vyspělému západu. Kniha se velmi dobře čte kvůli tomu že autor přesně ví o čem píše. Nemusel dlouho hledat téma a studovat dostupné překroucené bulvární informace a asi i proto je kniha pro široké spektrum čtenářů. Jediný error u kterého jsem se zasekl je kapitola Nikdyzemě, kdy překladatel zásadně překládal co se nemusí překládat (místopisné názvy) a naopak nechal v angličtině to co se již před vydáním knihy počeštilo (Thomasova mašinka).

07.02.2016 5 z 5

Keltské motivy v českých pověstech Keltské motivy v českých pověstech Jiří Svoboda

Perfektní práce. Opravdu praktická kniha pro zájemce o historii, záhady, turistiku. Společně s knihou Labyrintem tajemna od Martina Stejskala dvě nejdůležitější knihy k procházkám po tajuplných místech.

05.02.2016 5 z 5

Čtyři hodiny do středověku Čtyři hodiny do středověku Miloš Jesenský

Knihu jsem už četl před pár lety, tenkrát pro mě byla nestravitelná. Teď když jsem se k ní vrátil, tak je to stále stejné. Se záhadami toto dílo moc společného nemá, spíše se autor pokusil o hermetické dílo. A to je ten kámen úrazu, zatímco středověcí alchymisté a filosofové vědeli o čem píší a přísně se drželi tématu, pan autor se zde pustil na tenký led. Proto aby se člověk stal mystikem nestačí jen citovat všemožné autory. Na jedné stránce formátu A5 je 7 citací opravdu moc, to už pak z autorova pera to těch 8 slov opravdu nezachrání. Tedy obdivuji zapálenost a sečtělost autora, asi by to chtělo výrazně více stránek. Každou kapitolu roztáhnout na celou knihu.

21.01.2016 2 z 5

Kopí osudu Kopí osudu Trevor Ravenscroft

Podle mého soudu další Dan Brown. I když byla kniha napsána už před nějakým tím týdnem, tak mi přijde že autor se v některých detailech schválně rozhodl popustit uzdu fantazii. Než napsat že došlo k záměně, tak raději experimentuje s ponorkou a antarktidou. Ani esoterika ani historie, ale pár ověřených faktů, trocha bible, trocha již 100x napsaného, nějaká citace a rádoby duchařina a výsledky mimosmyslového pátrání. Pravdivější ověřitelnější hostorie Longinova kopí v období 2.sv mi přijde ta z ruského dokumentu Temný mesiáš (je na YT).

19.01.2016 4 z 5

Jak se nezbláznit Jak se nezbláznit Pavel Kábrt

32 nebo 33 naprosto náhodně vybranych bodů, témat která se autor rozhodl komentovat. Témata jsou natolik nesouroda ze na některých bodech je to krute znát. Nikde jsem nehledal a nebudu hledat definici ...ismu, prijde mi ze když se sejdou 2 lide stejného názoru ze hned vznikne ismus nebo občanské sdružení. To ze Darwinismus má velké trhliny je jasné, nenasilne na to narazeji i uznavani vědci a bohužel se tím již delší dobu zivi pochybni autoři, pseudo neuznani akademici, alternativní jednotlivci a samozvani zaslepeni vůdci. Kniha nenabízí žádné bombastické převratné informace či důkazy, je to spíše soubor životních pravd a doměnek autora. Za přečtení to stojí narozdil od různých překladů amerických autorů. Pokud čtenář odhledne od agresivniho stylu, nedostatku argumentu a nedospeleho slohu, pak si odnese špetku Danikena a hlavní myšlenku že současní "mladí" lidé nemají morálku a neví co je etika. Autor jako lék nabízí Bibli a Jězíše. Nevím co na tom vám všem přijde tak nepředstavitelného? Jelikož do teď nebyl kromě bible nebo jen desatera nijak sepsán morální kodex. Nejsem věřící v tomto smyslu, nechodím do kostela. Ale naše euroatlanticka civilizace je postavená na křesťanských principech a je pro nás kostel rozhodně více známým místem než mešita nebo synagoga. Stejně jako příborem se lépe najíme než hůlkami.

15.12.2015 3 z 5

Návrat Keltů Návrat Keltů Martha Sills-Fuchs

Pohlazení p(r)o duši. Perfektní jednohubka, velmi vydařené čtení umocněné tím že autorka je z našeho regionu.

11.12.2015 5 z 5

Nejkrutější tajné společnosti v dějinách Nejkrutější tajné společnosti v dějinách Shelley Klein

Bulvární odpad. Nečekal jsem od knihy více než základní informace a pár doměnek, smyšlenek od autorky. Ale to co jsem dostal mě šokovalo. Autorka místo popisu a svého názoru jen přepisuje "cituje" co se jí hodí a základní informace vynechává. Vlastně vůbec nechápu jak někdo může něco takového vydat. Smutné je že objektivnější a podloženější informace se dočtete v časopisech nebo v záhadologických slovnících než ve "specializované knize". Jestliže v 90. letech se vydával UFO brak, tak nyní se spousta pisálků snaží živit na historických záhadách, ale co z těchto "vzdělaných odborníků" padá za ho... hodnoty, to je moc.

09.12.2015 odpad!

Darwinův omyl Darwinův omyl Hans-Joachim Zillmer

Jedním slovem FAIL. Čekal jsem něco střihu Ancient Aliens, ale dostal jsem do ruky velmi rozpačité dílo. No dílo, spíše obhajobu jediné správné myšlenky, jediného možného řešení, naštěstí jen podle autora. Nejsem fanoušek ani Darwina ani jakéhokoli boha, ale stejnětak jsem se nestal fanouškem p. Zillmera. Když už jsem se při čtení začal radovat že autor otevírá oči ze svého monotóního pohledu, tak se autor pohodlně vrátil ke svému kolovrátku, i když nic nevysvětlil a vlastně ani nepokoračoval, odskočil zpět na svou linku. Kniha stála za přečtení asi spíše kvůli utvoření vlastního názoru a poznání jak může být někdo zaslepen svou genialitou. 30%, -10% za malá písmenka.

10.11.2015 1 z 5

Špion Špion Evžen Kulič

Velmi zajímavá kniha plná nejrůznějších více či méně uvěřitelných příběhů. Spousta věcí i když se zdá jako úplné sci-fi se snadno dá uvěřit díky jedinečnému podání autora. Autor si nehraje na spisovatele, píše tak jak to cítí, jak to zažil či odposlechl. Není to úplně jednoduché čtivo pro zakořeněného středoevropana.

03.11.2015 4 z 5

Světová hospodářská krize ruskýma očima Světová hospodářská krize ruskýma očima Jurij M. Lužkov

Dobře se čtoucí, velmi citlivě přeložená kniha, Nikterak se nepokouší řešit něřešitelné, odsuzovat jednoznačně odsouditelné. Jen zcela pravdivě popisuje průběh a současný stav. První část knihy je opravdu zajímavý popis globálního světa a stavu největší mocnosti USA. Druhá část je rozbor stavu a východisek Ruska. Druhá část je tedy v podstatě popisem "naší" privatizace a velmi opatrným letmým nadhozením nápadu vyvlastněním ještě fungujících podivně privatizovaných podniků.

21.12.2014 4 z 5

Spiknutí mocných s. r. o. Spiknutí mocných s. r. o. Jitka Lenková

Tato kniha se mi velmi špatně hodnotí. Informací obsahuje dostatek, ale vůbec mi nesedla forma kterou je kniha napsána či lépe seskládána. Autorka je velmi erudovaná záhadoložka která má bohaté zkušenosti a plný šuplík nápadů. Bohužel toto téma je tak velké sousto že to tuto knihu semlelo. Tuším, ale vůbec nevím... Nekonečno podnětů které se těžce uměle spojují s dalšími nesourodými a i časově odlišnými událostmi a osobami. Myslím že k optimálnímu hodnocení knihy by bylo zapotřebí knihu přečíst vícekrat, ale na toto téma je tolik knih že se obávám že na další přečtení už nedojde.S tímto tématem jsou dostupné knihy jak publicistické (faktografické pátrání po pravdě, realitě) tak manipulativní záhadologické až sci-fi. Pro zasvěcení a jako lehčí přízemní čtivo doporučuji V. Farkase - Kdo ovládá svět? nebo knihu E. Kuliče Experiment Philadelphia a jako kontrast "manipulativní" knihu J. V. Helsinga - Ruce pryč od této knihy.

05.11.2014

Agartha – ztracená podzemní říše Agartha – ztracená podzemní říše Alec Maclellan

Velmi zajímavé téma, leč kvůli členění knihy trochu promarněný potenciál. Kniha je rozdělena do několika rádoby tématicky oddělených kapitol, nicméně jediné k čemu toto členění slouží je natažení textu prostřednictvím opakování 100x napsaného a opakování odkazů na díla ze kterých bylo čerpáno. Knihu lze považovat za rozcestník k dalším dobrodružným a cestopisným knihám, které bohužel ve velké většině nebyly přeloženy do češtiny. Kdyby kniha byla rozborem jednotlivých děl, nebo byla výrazně méně násilně členěna byla by rozhodně ideálním společníkem pro masu čtenářu, takto je to pro skalní záhadology a romantické dobrodruhy. I když kniha obsahuje spoustu informací, tak je to spíše romantické převypravování beletristických příběhů než faktografické cestovatelsko archivářské pátrání.

05.11.2014 3 z 5

Tajný projekt KGB Tajný projekt KGB Vladimír Liška

Docela jsem se na tuto knihu těšil. Ale název je více než matoucí. Bohužel už z prvních stránek jsem zjistil že jde o těžký přešlap. Kniha neobsahuje nic kvůli čemu by ji měl kdokoli číst. Rozhodně nedoporučuji sečtělým záhadologům. Dänikenův Egypt, Atlantida... Ne, ne a ne. Kniha mi přišla neskutečně rozvláčná, jako kdyby autor zjistil 3 dny před termínem že je potřeba z osnovy udělat 112 stránek.

16.04.2014 2 z 5

Tajemství měsíční jeskyně a jiné záhadné úkazy Tajemství měsíční jeskyně a jiné záhadné úkazy Robert K. Lesniakiewicz

Očekával jsem monotématickou knihu a dostal jsem krom hlavního příběhu i spoustu dalších doprovodných i když ke konci dost nesouvysejících. Kniha je poutavá, ani rozvláčná ani zhuštěná. Parádní jednohubka. Autor si na nic nehraje, narozdíl od Čtyř hodin do středověku. Nejedná se o Dänikenův styl podání záhad, ale spíš o publicistiku, takže spokojenost a doporučení.

30.12.2013 5 z 5

Tajné společnosti - válka svobodných zednářů Tajné společnosti - válka svobodných zednářů Jan van Helsing (p)

Tahle kniha jé úplně jiné kafe než Ruce pryč... Kniha bohužel "odpuzuje" názvem, zapadá do škatulky knih doprodávaných v LK. Nicméně zdání klame. Kniha se velmi dobře čte i když je nahuštěno neskutečné množství myšlenek, témat na pár stránkách.
Jistě že vše nemusí být nutně pravda, ale kdo chce tak si na své přijde. Každopádně lze z knihy nabrat spoustu odkazů k dalšímu "studiu" možnosti rozšířit si rozhled. Doporučuji!!!

02.11.2013 4 z 5

Ruce pryč od této knihy! Ruce pryč od této knihy! Jan van Helsing (p)

Zajímavá kniha od bezesporu zajímavého člověka. Bohužel se jedná o nijak neutříděný tok myšlenek autora bez jakékoli niti či nosné myšlenky. Kniha se snaží dělit do několika tématických kapitol, ale je to stejně jen změť né nijak detailních informací. Tušil jsem do čeho jdu a čekal jsem daleko více odvahy, fantasie či invence. Bohužel jsem se nedočkal. Atlantida, Saint Germain, Placebo, Ilumináti, zmínka o 11. září... Tuto knihu znovu číst určitě nebudu, znám daleko propracovanější konspirační teorie, daleko dotaženější dobrodružně záhadologické knihy. Doporučuji knihu česko-australského autora Evžena Kuliče - Tajemství experimentu Philadelphia.

02.04.2013 2 z 5

Znamení zla Znamení zla Aleš Česal

Zajímavé nosné téma, bohužel v této knize nebylo dotaženo. Podle mého byla kniha uspěchána a výsledek zanechává jakousi pachuť, tedy alespoň pro čtenáře kteří se o toto téma zajímají nebo kteří četli již kapitoly v předešlých knihách A. Česala. Naopak nováčkům může kniha pomoci v začátcích třeba se jim pak bude lépe pronikat do knih typu Okultní kořeny nacismu. Doporučuji porovnat s knihami Petra Vokáče Hitlerovy tajné zbraně, Překvapená minulost.

03.03.2013 3 z 5

Strážce brány Strážce brány Stanislav Motl

Poctivá novinařina, bez konspirace. Tvrdá fakta proložená vlastními příběhy a zkušenostmi. Velmi čtivě napsáno, nemůžu jinak 100%

03.03.2013 5 z 5

Tajemství experimentu Philadelphia Tajemství experimentu Philadelphia Evžen Kulič

Dobře se čtoucí cestopisně autobiografická kniha s hlavním vláknem Filadelfský experiment. Sám Philadelphia experiment je dostatečně kontroverzní téma na to aby se o něm dalo psát něco faktografického. Asi právě pro to zvolil autor tento neotřelý styl vyprávění. Poučná kniha, která má široký záběr, nabízí spustu témat k zamyšlení a není psána násilnou formou a do nikoho nic nenutí. Původně jsem chtěl knihu pochválit že není tendenční a že se narozdíl od všech ostatních knih s tímto tématem nezabývá konspiračními teoriemi, bohužel kapitolka chemitrails... Ale určitě si ji přečtu znovu stejně jako podobně strukturovanou knihu Stanislava Motla: Strážce brány.

03.03.2013 5 z 5