Tajemství experimentu Philadelphia

Tajemství experimentu Philadelphia https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51303/tajemstvi-experimentu-philadelphia-51303.jpg 3 5 2

Autor se zaměřil na jednu z velkých záhad druhé světové války, a to na utajovaný pokus s lodí US Eldridge DE-173, kterou Američané v roce 1943 nechali zmizet a přesunou o pět set kilometrů. Aby si autor vyjasnil fakta, musel přečíst a nastudovat desítky knih a učebnic parapsychologie. Poučné vyprávění o experimentu i podobných skutečnostech zabalil do svých častých dobrodružství, které zažíval v exotických zemích v těch nejhorších hotelích či dokonce na místech pro turisty zakázaných.... celý text

StrYke
01.01.2015 4 z 5

Jen bych rád upozornil, že autor se filadelfským experimentem (kterému je věnováno max tak 25 stránek) zabývá minimálně a hlavní náplní této knihy je UFO a parapsychologie :)

aht
03.03.2013 5 z 5

Dobře se čtoucí cestopisně autobiografická kniha s hlavním vláknem Filadelfský experiment. Sám Philadelphia experiment je dostatečně kontroverzní téma na to aby se o něm dalo psát něco faktografického. Asi právě pro to zvolil autor tento neotřelý styl vyprávění. Poučná kniha, která má široký záběr, nabízí spustu témat k zamyšlení a není psána násilnou formou a do nikoho nic nenutí. Původně jsem chtěl knihu pochválit že není tendenční a že se narozdíl od všech ostatních knih s tímto tématem nezabývá konspiračními teoriemi, bohužel kapitolka chemitrails... Ale určitě si ji přečtu znovu stejně jako podobně strukturovanou knihu Stanislava Motla: Strážce brány.

Evžen Kulič
česká, 1937