ahomonicky ahomonicky komentáře u knih

Střežit a bránit Střežit a bránit Vince Flynn

Dalsi super akcni kousek. Paradni cteni

14.02.2019 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Knizka je to prijemna, poselstvi jasne. Jen jsem se nejak nemohl uplne zacist. Proste tomu neco malo chybelo. Ale vzhledem k dnesnim zpravam o vymirani hmyzu je to bohuzel mozna nejen kniha, ale i trochu predpoved....

12.02.2019 4 z 5

Tajemství Mayů Tajemství Mayů Clive Cussler

Cusslera sbiram a ted jsem se konecne dokopal k tomu dokoupit zbytek knih, co mi od nej chybel. Tejemstvi Mayu byla jedna z nich a snad poprve jsem Cusslerem zklaman. To, ze je to vzdy trochu pritazene za vlasy je v poradku, to je Cussler. Ale zde to zkratka bylo takove tezko uveritelne, neslane a nemastne. Asi to zjevne psal spise Thomas Perry a bohuzel nedosahuje kvalit Cliva. Ale snad se otrka a bude o nastupce postarano. Zde vsak nemohu vice jak 3 hvezdy....

03.02.2019 3 z 5

Poslední muž Poslední muž Vince Flynn

Další skvělá věc. Musím teď přečíst ale něco jiného. Ne proto, že by toho bylo moc, ale takhle by mi Flynn brzy došel, mám tu už jen 4, ach jo. Kniha paráda, jasných 5 hvězd

31.01.2019 5 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Vince Flynn

Dasi perfektni akcnak s Rappem v hlavni roli. Kniha se perfektne cte a ctenar se ani chvili nenudi. 5 hvezd je jasnych

27.01.2019 5 z 5

Trojská Odyssea Trojská Odyssea Clive Cussler

Klasicky Cussler. Dobrodruzstvi jak ma byt. Clive to proste umi a i kdyz o prekombinovane hrdinske ciny neni nouze, jeho knihy me proste bavi. Dokoupil jsem zbylych 5, co jsem vynechal v prubehu let a uz se na ne tesim...

25.01.2019 5 z 5

Ztracený ostrov Ztracený ostrov Lincoln Child

No, autory mám rád, četl jsem hodně jejich knih. Ale...tohle bylo fakt bohužel slabé. Takové dětinské dobrodružství, které sem tam postrádalo i logiku. Krádež spisu v zásadě úplná blbost (jak by to asi vše stihl) a takových věcí tam bylo více. Tak snad příště bude příběh lepší. Za mě jen 65%

21.01.2019 3 z 5

Na počest padlým Na počest padlým Vince Flynn

Dalsi perfektni cetba. Uz se tesim na dalsi kousek v knihovne. Ano, je tam spoustu klise, hrdina je nadpozemsky...ale coz, funguje to a o tom to je

16.01.2019 5 z 5

Smlouva století Smlouva století Clive Cussler

Jedna z mála knih Cusslera, kterou jsem četl až nyní, ačkoliv je jedna z prvních. Je vidět, že jeho styl se lety nezměnil a píše stále stejně. Stále stejně dobře. Chápu, že Forsyth je uvěřitelnější a faktologicky někde úplně jinde, ale což...víc Forsythů nemáme a tak díky za Cusslery, Berryi, Flinny, Childy, Prestony atd. Kniha Smlouva století je zkrátka klasickou Cusslerovkou se vším, co k tomu patří

14.01.2019 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Weavera jsem objevil teprve nedavno a styl jeho psani mne osobne sedi. Chapu vytky o Davidov hlouposti, ze je neozbrojen atd, ale coz....Tim Weaver si vytvoril hrdinu, jakeho chtel a povedlo se mu to myslim moc dobre. Jeste me cekaji jeho dalsi 3 vydane knihy, ktere jsem jeste necetl a tesim se na ne

13.01.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl super. Trochu mě mrzí, že víc věcí neobjasnil a některá tajemství zústávají, ale třetí to snad vyřeší. Možná je to tak dobře.

10.01.2019 5 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Posledni dil nezklamal :)
Cela serie byla uzasna a propracovana. Vse do sebe krasne zapadalo a autorka se me neskutecne dotkla hned nekolikrat.
Nejvice asi v druhem dilu. Kdyz vysvetlovala, jak je nase planeta, zivot i chapani zkazene. Ze nikdy nebudeme moci videt to, co videti muzeme.
Zasahla me i ta cast s pochopenim sama sebe.
Jeste dlouho budu nad touto knihou premyslet a nepustim ji z hlavy. :))
Allelujah Hirce a Rimeu!

07.01.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jedním slovem paráda. Nikdy bych nevěřil, že mě nadchne scifi a ještě od českého autora. Jsem strašně mile překvapen a za knihu moc díky. Vřele doporučuji

06.01.2019 5 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Kniha je zvláštní. Chování Franka je někdy těžko uvěřitelné a zápletka je na mé gusto možná až moc, ale čtivé to bylo a bavilo mě to

06.01.2019 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Po prvnim dile zklamani. Musim uznat, ze jsem cekala víc. Dej me neupoutal, ale zase osvetluje spoustu otazek, ktere jsem si kladla. Beru to jako takovy vsuvkovy dil. Doufam, ze me posledni dil nezklame. Serie ma obrovsky potencial. Autorka plytvala slovy...
A chybel mi tam Rime s Hirkou. :(
SPOILER: nevim co si mam o Hirce s Rimem myslet. Ani o jejim otci. Trochu se obavam, kam az je zlost, chtic po moci a pomste a laska zavede. Bojim se jejich padu...

05.01.2019 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Od knihy jsem moc necekala. Nenadchla me obalka ani popis, ale ted vim, jak jsem se zmylila. Serii doslova miluji. Je to spise odpocinkove cteni a nejaka ta romantarna. Zaroven si na sve prijdou i milovnici dramatu a akce. :) Hned na prvnich stranach vas kniha vtahne a ten konec. :0 Uz aby byl dalsi dil. A to maji byt tri! Nez je autorka dopise tak ja asi zemru. Novu i Adriana zeru.

SPOILER: jak ho sakra muze Nova tak zradit? Na konci mi ho bylo uplne lito. Ale verim, ze se to napravi. Snad :))

04.01.2019 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Krasna kniha. Ctiva a chytlava. Dej vas doslova posadi na zadek a neodtrhnete oci. Zacatek trochu pozvolnejsi, ale ten konec to napravil. Kniha mela vzlet i spad. A Hirka je proste bozi :)

04.01.2019 5 z 5

Nepřítel státu Nepřítel státu Vince Flynn

Je to má první kniha od Kylle Milese a líbila se mi. Akčňák jak má být. Kdo čeká složitý děj, nechť si najde něco jiného. Kdo chce zachránit svět s neohroženým hrdinou je na správném místě

03.01.2019 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Parádní kniha. Přečteno za den. Četl jsem od něj již dvě knihy a další mě čeká již v knihivně a určitě dokoupím ještě zbylé. Občas z toho dýchne Chris Carter a celkově mi styl psaní Weavera sedí. Knihu doporučuji

01.01.2019 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

K žánru sci-fi jsem se dokopal teprve nedávno a to ještě spíše z nedostatku knih, které jsem měl po ruce. Ale musím říci, že ačkoliv se nepovažuji za fandu, celkem jsem si ho oblíbil a pár knih již přečetl. Líbil se mi Marťan, Den poté atd. Jakmile jsem tak uviděl knihu Malevil s podtitulem "stěžejní sci-fi kniha" neváhal jsem. Bohužel mě osobně kniha spíše zklamala. Možná, že optikou doby vzniku bych mluvil jinak, ale četl jsem ji zkrátka teď. Z hlediska sci-fi v knize není nic, co by mě bavilo. Jedná se spíše o sociologický průzkum co by kdyby. Hlavní hrdina je fajn, jeho řešení problémových situací je rozumné a uvěřitelné, ale jinak mě kniha spíše nudila a musel jsem se donutit ji dočíst.

01.01.2019 2 z 5