Aghatte Aghatte komentáře u knih

Vesnice na konci světa Vesnice na konci světa Anne Karen

Docela drsné to bylo.
Napínavé, hezky napsané, uvěřitelně neuvěřitelné, čeho je pověrčivý. člověk schopen. Bavilo mě to, nešlo odložit, čekala jsem, jak to dopadne.

07.05.2023 5 z 5

Ďábelské pokušení Ďábelské pokušení Alice Walton

(SPOILER) To jsem tedy nepochopila, co na něm ty ženské viděly
Napřed matka, pak dcera, obě jak blbé, slepé a pitomé
Má to hepíček, ale v reálu by to tak růžově nedopadlo.
Slušný přiběh, přečteno ve vlaku, tam i doporučuji.

06.05.2023 3 z 5

Tajemství etruské vázy Tajemství etruské vázy Anne Karen

Přečetla jsem to v čekárně u doktora, nenáročné, bez většího napětí.
Jediná strašidelná zápletka byl sen, a jinak to bylo spíše politováníhodné.
V této edici jsem četla lepší.

05.05.2023 2 z 5

Prodaná smrt Prodaná smrt Heinz Günter Konsalik

Kdysi před 30.lety, ještě v pubertě, jsem měla autorovy knihy ve velké oblibě, četla jsem jednu za druhou, ale už vůbec nevím, o čem byly. Jen vím, že se mi vždy líbily, jedna vedle druhé. Dostávala jsem je k narozeninám a k vánocům. Mají své místo v mojí knihovně, že se k nim postupně vrátím.
Ve svém tažení po knihách s lékařskou tematikou mi padla do ruky tato se zajímavým obsahem - černý trh s orgány.
Četlo se to nedobře, ta bída a utrpení, člověk děkuje bohu, že žije v ČR. Kalkata je vylíčena surově a jistě pravdivě, bez emocí a pěkně natvrdo. Ten ohromný kontrast mezi lidmi, co mají barevné papírky a těmi, co nemají a nemůžou mít ani stopu důstojnosti, prodají a udělají vše pro trochu jídla a někdy jen vlídného slova. Děsivý obraz lidstva. Hepík nečekejte, ani by to nešlo.
Dávám plný počet a doporučuji.

Kdyby každý vypadal tak, jaký opravdu je, bylo by na světě plno ošklivých lidí, pane.

30.04.2023 5 z 5

Vražedná vášeň Vražedná vášeň Markéta Harasimová

Moje lůno zůstalo suché a prázdné.
Už vidím, jak na JIP dají oběti násilné činnosti taštičku s mejkapem a hydratačním krémem...
Tak tímto s autorkou končím, třetí kniha a je to horší a horší.
Stupidní rozhovory, klišé v každé větě,
erotika jak přes kopírák, krásné ženy s krásnou postavou a krásný muž se svalnatou postavou a týčícím mužstvím, si vjíždějí do vlasů a nacházejí vlhké místečko.
Totálně neschopná policie s dotazem, " jak je?" - když najdou oběť´ připoutanou k židli, a nebojte, můj brácha taky dostal do držky, ale za týden už vypadal k světu, bez prstu se dá žít i bez ucha, trochu trauma, ale hlavněže člověk žije, no ne?
Zde zapomněli na osvětu, takže chyběl dotaz na kondom a skončilo to miminkem.
Fakt, je to děs, nekecám. Mé oblíbené pokleslé Plynové lucerny jsou proti tomu literární skvost.

22.04.2023 1 z 5

Klinická smrt Klinická smrt Markéta Harasimová

Rozcapená, citově plochá panička se nudí, tak mává zlatou kreditkou svého příliš zaměstnaného manžela a užívá si, kde to jen jde a s kdekým.
Je sice adoptovaná, ale určité povahové rysy si nese od svých rodičů. Jak lze postřehnout, její matka pronesla, že první láska ( chudý obyčejný kluk ) naštěstí zemřel
Pak nastane obrat a Marie dostane šanci rozhřešení a vykoupení. Bohužel jí to nevěřím a ani nepřeju. Vidím v tom opět její sobecký zájem.
Jediné, co hodnotím vážně kladně, je její sterilizace. Když se žena necítí být matkou, nemá mít děti. A málokdo si to přizná. Společnost je tak nastavena - žena = matka. A kdo to odmítá, je rázem odsouzen. Spousta lidí si myslí, že až se TO narodí, příroda a hormony zapracují, ale ve spoustě případů to tak není. Chudáci děti, které jsou takto přivedeny na svět. Žena, která nahlas říká, že nechce děti, jakoby byla prašivá. Já si myslím, že je zralá na metál. O nešťastnou dušičku méně.
A co ti chlapi?! To je vážně každý hned připraven v pozoru, když kdejaká zmalovaná nána houkne? Vážně hned stáhnou kalhoty a jdou na to? Já bych ji hnala, že by nestačila počítat schody.

16.04.2023 2 z 5

Purpurové doteky Purpurové doteky Markéta Harasimová

Moje první zkušenost s autorkou.
Nebavilo mě to, překombinovaný děj, irelevantní erotické popisy, jeden jako druhý, jak přes kopírák, neschopná policie a příliš mnoho náhod. Vadilo mi i domácí psychoteror Marty, ten chlap byl vážně odporný, a to vyřešení bylo příliš naivní.
Necháme všechny záporné hrdiny zemřít, kladní přežijí, a vesele spolu žijeme na obláčku, kde jdeme z orgasmu do orgasmu. Zavání to brakem, ač se to tváří jako erotický thriller.

16.04.2023 1 z 5

Prokletí rodu Prokletí rodu Ilona Dobrovolná

Povedený počin, přerod hlavní hrdinky z totální krávy k snesitelné mladé ženě, díky bohu, žádná romantika mezi aktéry, zajímavá zápletka, sice trochu předvídatelný děj, ale to nevadí.
Bavilo mě to, hezky napsáno.
Jen mě udivuje, že 5.tis město má dvě redakce, MHD a gymnázium

15.04.2023 5 z 5

Adopce Adopce Henry Denker

Začátek vypadal slibně, ale jak to se dostane k soudu....
Nesnáším romány a filmy se soudním přelíčením, a nechápu jejich oblibu.

11.04.2023 2 z 5

Nejtěžší zkouška Nejtěžší zkouška Henry Denker

Nejdéle čtená kniha v životě mé babicky, je jí 90. Obecně čte knihu 2-4 dny, podle toho, kolik má na ni času. Tuto četla přes měsíc, nezáživný styl, chtěla vědět, jak to dopadne, ale nemohla se tím vůbec prokousat. Sotva pár stránek za den a šla od toho. Domov pro Kathy to samé. Já měla stejný problém u Adopce, ta rozvleklá soudní jednání, ostatní knihy autora ani zkoušet nebudeme. Měly jsme jich ještě pět. Odnesla jsem je do knihobudky, snad někomu sednou lépe. Vesměs mají vysoká hodnocení, ale s tím nemohu souhlasit. Být takové všechny knihy, tak přestaneme číst úplně.

11.04.2023

Krok do tmy Krok do tmy Samantha Steel

Příběh se mi líbil, ač byl až dost drsný a nelítostný. Fajn atmosféra i prostředí.

Vadí mi v celé této edici, že se nejprve zeširoka rozepisují o nesmyslech a popisují pomalu každý krok na každý schod, a každou myšlenku, a pohled souseda a pohyb záclony, na konci dojdou normostránky, bác ho, tudíž vše vyřeší během pár řádků. Zachrání se a žijí šťastně až do smrti.

09.04.2023 5 z 5

Teskné tóny valčíku Teskné tóny valčíku A. F. Morland

Drama milostného trojúhelníku.
Nevíte komu může Rhonda věřit.
Jednoduchý příběh, do vlaku akorát.
Mám vydání půlnoční román, šlechtickou romancí bych to rozhodně nenazvala.
Je s podivem, že všechny hrdinky v těchto příbězích už nemají rodiče, asi aby jim nekecali do špatného výběru partnera :-)

07.04.2023 2 z 5

Příběh O: Krásná z Roissy Příběh O: Krásná z Roissy Pauline Réage (p)

Knihu jsem dlouho sháněla, čekala na ni asi rok, než jsem ji sehnala za cenu, kterou jsem ochotna zaplatit za svou zvědavost.
Čekala jsem něco naprosto jiného, byl to mazec, nic pro slabé nátury.
Pokud nejste toho zaměření ( nejsem ), je to opravdu nepochopitelné.
Autorka zaslouží obdiv za odvahu, ať už píše o svých představách, reálných zážitcích, snech či je to jen fikce, či má to skrytý podtext. Který jsem ovšem neodhalila. Ani doslov nepomohl.
Např. film 100 dnů Sodomy (hnus) měl být nějaká alegorie na fašismus, což jsem také nepochopila, takže zřejmě nejsem dostatečně erudovaná k hodnocení kontroverzních děl. Knihu pošlu dále, nechci ji mít doma.
Svět všech hrdinů je divný, temný a ujetý mikrosvět, kde se vše točí jen a jen kolem toho v těch nejbizarnějších podobách. Když už si myslíte, že není co vymyslet, přijde autorka s něčím ještě divnějším, že už to opravdu s erotikou - nedej bože s láskou - nemá nic podobného. Můj pohled na život je jiný.

"A je to skutečně láska, která ji provází až k závěru, k cíli její proměny, kdy se konečně stává erotickým objektem, který už pouze je. A tak nám osm otvorů jejího ležícího těla obnažuje pravdu nekonečna lidské touhy." S tím nemohu souhlasit.

Přestože v celé knize není jediné vulgární slovo, mám pocit, že nic spostějšího jsem v životě nezažila. A to už jsem přečetla kdejakou prasárnu.

05.04.2023

Havraní oko Havraní oko Ken McClure (p)

Napínavý a ďábelsky zapeklitý příběh.
Když vyloučíte vše nemožné, to, co vám zůstane, musí být pravda, ikdyž to nedává smysl a nevíte JAK. Přesně tak to bylo.
Vynechám některé nesrovnalosti, nepochopila jsem, kde John přišel k Hectorovi, a jelikož nechci spoilerovat, nemůžu to zde více pitvat. To samé s Charlotte, zde jsem si říkala, že to už by bylo moc, ale i to se potvrdilo.
Na str. 106 cosi zaznělo, co pro mě bylo rozhodující a musela jsem čekat až na str.258, než to došlo i Stevenovi :-) Pořád mě rušil hlásek v pozadí, ale vždyť přece....
Na konec si opět zahrál na McGyvera a doufám, že když už si "zvolil maskáče a vyšlápnuté boty", bude nosit v kapsách zapalovač :-))
Chcete-li se dozvědět, o čem to tu plácám, musíte si to přečíst.
Je to skvělé!

02.04.2023 5 z 5

Tajemství bílé dámy Tajemství bílé dámy Michelle Stowe

Takový jednoduchý předvídatelný příběh, samý siroteček a jeho raneček, míchání spol. vrstev, chudé dívky a bohatí nápadníci
Tajemna tam mnoho nebylo, ale šlo to. Podobné románky měla babička na půdě, takže nostalgie. Přečteno ve vlaku, a tam to asi patří.
Žádnou Virginii Woolf nečekejte.

30.03.2023 3 z 5

Jezdkyně smrti Jezdkyně smrti Jenifer Wiliams

Na str. 33 je věta: Skončí to všechno vůbec někdy?
Ano, přesně to jsem si říkala já. Zpočátku mě to bavilo, ale pak už se omílalo stále dokola to samé, a přitom bylo naprosto evidentní, co za tím vším je. Jako slavná spisovatelka s milionovými náklady mohla mít hl. hrdinka více fantazie.
Na tři stránky popisována jízda metrem, čekala jsem, že ji někdo shodí ze schodů nebo aspoň se pokusí šoupnout pod soupravu, a ono vůbec nic. Prostě jela metrem :-)
A romantika? Během dvou minut měla muže snů navždy a milovala ho celým srdcem.., no coment.
No, ale cestou ve vlaku jsem to přelouskala a úplný odpad to zase nebyl.

30.03.2023 3 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Tak klišoidní, až to pěkné není.
Ještě se lepím.
Muži se zásadně starají o orgasmy svých nádherných partnerek,
ženy jsou krásné, skvělé a bohaté, ale pracují, aby je peníze nekazily,
pokud někoho podvedu, nevadí, vyjde najevo, že on mne podvedl dřív, takže vlastně jsem kladná i nadále.
Lidi, co se nám nehodí do života, necháme tragicky zemřít a pojmenujeme po nich své děti....
Muži jsou krásní a usilují jen o tu jednu jedinou...
Bože, mělo to mít varování na obálce, jen pro silné žaludky.
Šerední, chudí a nudní a obyčejní, ať to nečtou vůbec, nebo skočí z mostu.

27.03.2023 odpad!

Strašidelný dům v New Yorku Strašidelný dům v New Yorku Joan Garner

To tedy bylo strašidelné, fuj, bála jsem se.
Děsný překlad a trapná romantická linka, ale jinak dobré.
Jen by mě zajímalo, je-li z chodníku vidět na střechu 20 patrové budovy?
Pár nejasností to má, ale v edici pokleslé literatury fajn čtení.

26.03.2023 4 z 5

Miranda a dům stínů Miranda a dům stínů Cynthie Sandford

Dílko jsem v noci přečetla, bála jsem se a čekala, co z toho vyleze.
Mínusem byl šílený překlad, kdy některé krkolomné věty a a opakující se slovní spojení působily komicky a rušily tak napětí.
Půjčovat si kazety od lidí z vyšších vrstev ( myšleno bohatší kamarádky ve škole ), a podobné šplechty. Také příliš často měla hlavní hrdinka buď husí kůži po těle nebo motýlky v bříšku :-))
Ale jinak docela povedený románek. Mám vydání Půlnoční román, ty Šlechtické romance se k tomu vůbec nehodí, ani názvem ani obálkou.

22.03.2023 3 z 5

Oběť hypnózy Oběť hypnózy A. F. Morland

Netuším, proč je to zabaleno do nejkrásnější příběhy velký lásek,
ale - myšleno na tuto edici - dobré.
Bavilo mě to a byla jsem zvědavá, co z toho vyleze. Ani překlad nebyl nejhorší. Čtení do vlaku, žádná Pulitzerova cena z toho nekouká, ale úplný brak to není. V této edici 5*

17.03.2023 5 z 5