Aghatte Aghatte komentáře u knih

Tvůj život jako mistrovské dílo Tvůj život jako mistrovské dílo Kurt Tepperwein

Intuice mi dala víc, ale také dobrá kniha

17.07.2021 3 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Překombinovaná, předvídatelná slátanina

13.03.2021 1 z 5

Reflexní terapie jako životní styl Reflexní terapie jako životní styl Július Pataky

Naprostá bomba, jejich knihy mě nikdy nepřestanou fascinovat. Učím se podle nich, ale jde to pomalu, což nevadí.
Něco už je i na mě moc - urinoterapie, tao sex, ale ostatní - věřím jim každé slovo.

20.01.2021 5 z 5

Řešení hladiny krevního cukru Řešení hladiny krevního cukru Mark Hyman

Kdo má tento problém, doporučuji zakoupit, ve spoustě knihkupectví kolem 50kč. Za jídlo utratíte mnohem víc, tak těch pár šestáků obětujte!

20.01.2021 5 z 5

Bůh před soudem: otevřený dialog Bůh před soudem: otevřený dialog Gerhard Padderatz

Malinko mi tam vadí ten Lucifer, v ostatních podobných knížkách už je jen dobro :-)
Je to ale nutné pro vysvětlení svobodné vůle, pokušení a páchání zla.
Jako vysvětlení úplných základů bible super, pokud pojedete na kratší cestu vlakem, doporučuji přečíst, a když Vás to neosloví, můžete zanechat v knihobudce, kde jsem ji i já objevila.

08.01.2021 3 z 5

Nebezpečné plísně kolem nás Nebezpečné plísně kolem nás Christine Heideklang

Zajímavá knížka nejen o plísních, ale o životě, Bohu a úctě ke všemu kolem nás, co může každým okamžikem skončit. Nic není samozřejmé, a nic hmotné není skutečné a nemá smysl... Je už více než 20 let stará, ale to ničemu nevadí.
Co mi ale vadilo hodně, byly odkazy na různé práce jiných autorů v němčině, bez poz., zda vyšly v češtině a pod jakým názvem.
Sem tam také nějaké překlepy.

08.01.2021 3 z 5

Uzdravení skrze víru Uzdravení skrze víru Michael Marsch

P. Marsch je velmi inspirativní člověk, kniha je plná myšlenek a vysvětlení, které pomůžou leccos pochopit a uchopit nejen ohledně uzdravení.
Jediné, co mi tedy výrazně vadí a vlastně to "zničilo" celou knihu jsou ty otázky. Lepší by byl souvislý text. P. Marsch pronese větu, myšlenku, moudro a na dalším řádku to ten druhý zazdí nějakou stupidní otázkou...

28.12.2020 4 z 5

Grace Kellyová Grace Kellyová Wendy Leigh

Velmi amatérsky napsaný životopis, autorka je novinářka, její pojetí mě ale vůbec nezaujalo a nedokázala jsem knihu přečíst.
Neskutečně zbytečné informace střídají velké skoky, kdy vynechá celé roky, které by měly být zdokumentovány. Grace je 5, 15 a najednou 20, nic mezi tím. Často si sama sobě protiřečí. Něco nakousne a najednou je úplně jinde a už myšlenku nedokončí. To mi hrozně vadilo a knihu jsem odložila.

19.11.2020 1 z 5

Na Nule Na Nule Joe Vitale

Mám teď trochu neradostné období, na žádnou "komerci" se nedokážu soustředit, tudíž jsem si zakoupila za pár drobných tuto knížečku.
Ležela mi u postele, začátek, první dvě tři kapitoly jsem si říkala, ježíš, to zas bude blábolení...
Ale na nic jiného jsem se stejně nesoustředila, tak jsem četla dál. A ono to najednou šlo. Ten pán mi přišel jako dost dobrý týpek, který je sice ezo ale zároveň stojí pevně nohama na zemi. (Ač usiluje o bytí na Nule, či Božství). Bavily mě jeho odpovědi na někdy až stupidní nebo rádoby hlubokomyslné otázky. Nebál se přiznat chyby, nebál se přiznat, že mu to dobře vydělává, nebál se připustit, že všechno to je vlastně jenom placebo...
Vynikající kniha, která se na nočním stolku usadí natrvalo.
Zajímavé je (tedy pro mě), že nejsem schopna si ty 4 kratičké věty zapamatovat. A to jsem uměla nazpaměť Havrana :-) neustále říkám Odpouštím Ti, místo Odpusť mi. Takže chyba je hluboko ve mně, nedokážu připustit, že si za všechno můžeme sami, pořád chci odpouštět "někomu" nebo "něčemu".
Jela jsem vlakem na závody, většinou jsem tak nervozní, že se na nic nesoustředím, ale vzala jsem si tuto knihu. Přála jsem si jediné, už aby bylo po závodech (a bylo mi jedno, co se tam bude dít), hlavně, ať už zase sedím ve vlaku a můžu číst dál!

Už dříve jsem občas v životě zažila "zázrak", "Božství", dotek shůry či jedno jak to nazvat. Jsem už tak daleko, že si to dokážu uvědomit, že se děje něco nadpřirozeného. Zároveň jsem ale také spousty věcí tak posr...a, že jsem asi byla v minulém životě masový vrah. Tato kniha dává návod, jak těch "zázraků" zažívat více a posírat toho měně, či se s tím aspoň lépe vypořádat.
Končí nádhernou větou -NE od autora, ale z dopisu čtenářů- to je na tom pikantní, nejvíce z celé knihy mě oslovilo něco, co nenapsal autor: OPROTI DOKONALOSTI MÁ POKROK V KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ JEDNU VÝHODU:EXISTUJE.

Pokud jsem chyceni tímto směrem, knihu jednoznačně doporučuji vlastnit.

17.09.2020 5 z 5

Madame Chat Madame Chat Petra Bidermanová

S....a

28.07.2020 odpad!

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Amatérské a nudné.

08.07.2020

Zázračné semínko chia Zázračné semínko chia Coates Wayne

Kniha má hezkou obálku a je v kvalitní vazbě, je pěkně graficky zpracovaná. 248 stran - je tlustá, jako román. Tím asi klady končí. Kromě vychvalování superpotraviny, tam už nic zajímavého není. Prostě jen jezte a jezte chia. Tak snídám každý den bílý jogurt se lžičkou chia. Ale to jsem dělala už dávno.
Ale například se tam nedozvíte ( a to byl hlavní důvod, proč jsme si knihu v bazaru koupila), proč se nesmí sníst víc než 15g semínek denně. Je to všude tučně napsáno. Maximální denní dávka, 15g. Co by se stalo, kdyby to člověk nedodržoval? Jaké to má negativní dopady na zdraví? Vím, že se nedoporučuje osobám s nízkým tlakem, ale proč?
Tak to se zde nedozvíte. Autor asi konzumuje 15g 15x denně a žije a je zdráv. Zbytek knihy vyplňuje recepty, v podstatě cokoliv a přihodíte do toho chia. Plus výkřiky "a věděli jste že..?" mrkev je taky zdravá?
Pokud vám ji někdo věnuje, půjčí nebo na ni narazíte v knihobudce, prolistujte, pošlete dál, ale prosím vás, nekupujte, vyhozené peníze.

24.05.2020 1 z 5

Duše beze studu Duše beze studu Byron Brown

Těžké čtení. Chápu, co tím chtějí říct, rozumím, že jde o to, jenom BÝT, ale aplikovat to, to je oříšek.
Trochu mě nebaví ty případy ze života, to se přiznám, ale to nikdy v ničem. Přeskakuji je. Stačil by mi pouhý odborný text. Kniha, co se nedá číst v kuse, jen pasáž o tom, co to je vlastně duše, jsem četla 3x.

Takže tohle je život, tohle to je to ONO, a to má být jako všechno? Pokud si kladete tutéž otázku, tak doporučuji zakoupit, listovat, přemýšlet a vracet se k ní.

15.04.2020 4 z 5

Linda: Příběh zločinu Linda: Příběh zločinu Leif G. W. Persson

Nudaaaa

18.03.2020 1 z 5

Pár kroků vpřed Pár kroků vpřed Graeme Simsion

Čekala jsem víc, nebavilo mě to, nápad výborný, ale asi nejsem naladěna na vlnu autorů. Čekala jsem více duchovna, mystiky, prozření..., ale není to ani turistický průvodce. Divočina mi dala víc.

23.01.2020 1 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Tak to jsem vůbec nepobrala, první dvě strany super, říkala jsem si, jo, to bude dobré, ale pak už nic.
Prolistováno, odloženo, nemám k tomu více co říct, číst se to nedalo.

30.12.2019 odpad!

Sen letící želvy Sen letící želvy Nora Eckhardtová

Vůbec nevím, co si o tom myslet. Hned po úvodu bylo jasné, kdo je záhadný pan Z. A i pak bylo jasné, kdo je Egon. A jinak? Celé takové divné, už teď vím, že o knize nic nevím. Asi je pro opravdu náročné či víc inteligentní čtenáře, než jsem já.

22.09.2019 1 z 5

Hotel v Paříži: pokoj č. 3 Hotel v Paříži: pokoj č. 3 Emma Mars

424 stan naprosté nudy, to je výkon! Nevím, proč jsem si ji půjčila. "Hlavní děj" o ničem, erotické scény bez nápadu a nedotažené, takže to nebylo ani záživné ani jen erotické. Kdysi jsem zdrbla knihu Hotel rozkoší, musím se jí omluvit, tam aspoň byla nějaká dokreslená erotika a děj byl jasně daný vývojem událostí.
A jestli to je už 3.díl! No, nechápu, že někdo sežene nakladatele a překladatele.

06.09.2019 odpad!

Desatero přikázání pro Veverku Desatero přikázání pro Veverku Ana M.

Naprostá ptákovina...

04.09.2019 odpad!

Muž, který zapomněl, že má ženu Muž, který zapomněl, že má ženu John O'Farrell

Začalo to slibně, oblíbené téma ztráty paměti, ovšem na 400 str.... Přestalo mě to postupně bavit. Žena mi nepřišla moc sympatická, a celé to nedávalo moc smysl. Neumím si představit návrat do práce s amnézií. Už ten počáteční impuls, kdy mu protivný spolupacient čte jedno jméno za druhým, až se mu rozsvítí natolik, že si vzpomene i na přesné telefonní číslo... To ubralo hodně na uvěřitelnosti. A že ho nehledá nikdo z práce? A z čeho žil? Kde bral peníze, když všechny vydal za rozvodové právníky. Pamatoval si PIN a hesla?
Občas vtipné obraty a věty, ale nic, co by se zapsalo do paměti.

01.09.2019 2 z 5