afrolenca afrolenca komentáře u knih

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

Emočně nabitý příběh. Všímám si, že jsem po celou dobu dobře zrcadlila emoce hlavní hrdinky, ze začátku jsem byla podrážděná, vnímala její činy i myšlenky jako za hranou, zbytečně oplzlé, ale s postupem knihy jsem i já s ní začala mít větší soucit, až jsem ji přijala. Styl psaní Eleny Ferrante je velmi podmanivý a sílu příběhu vnímám v tom, že Olga si dovolila myslet a konat tak, jak si my v podobné krizi ani netroufáme. Syrový ale hluboký román, zaujal mě.

04.02.2023

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Nejen tahle kniha, ale i celá tetralogie je pro mě neskutečně hlubokým zážitkem o nahlédnutí do nitra lidské duše. Silně autentické a emoční.

10.04.2022 5 z 5

Líbilo se mi to, při čtení jsem si představovala, že sleduju dokument na ČT2, který by se mi snažil přiblížit Dánsko, Kodaň a jejich kulturu. Bylo to milé čtení, přineslo to trochu hygge do mého obýváku, ale jednou asi stačilo, ráda ji pošlu dál.

31.12.2020 3 z 5

Chlapec z lesů Chlapec z lesů Harlan Coben

Když jsem knihu dostala, měla hodnocení zhruba 47%, proto se mi do ní moc nechtělo. Nakonec ale musím říct, že nečíst dopředu komentáře, asi by mi ani nepřišla nějak moc jiná oproti jeho jiným knihám. Kniha se mi líbila, postavy dobře vykreslené, konec překvapivý. Má lepší knihy, to ne že ne, ale určitě to není takový propadák, za jaký se to tady tváří.

29.10.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Pro mě blízký příběh ze světa zdravotnictví. Dokázala jsem se plně vžít, bavilo mě to a mělo to spád. Jako odpočinková četba rozhodně super. Spíš než příběh je to taková sonda do duše chirurga a za stěny nemocnice - trochu jinak, než to známe z Růžovky :-).

18.03.2020 3 z 5

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

Četlo se mi to hůře, ale i několik týdnů po dočtení to ve mně zanechalo silný dojem a už navždy asi poznamenalo můj pohled na práci ve zdravotnictví. Napíglovat, odlifrovat, každodenní chléb :-)

15.02.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Vynikající kniha, u které mám silný zážitek i několik dní po dočtení a v myšlenkách se k ní hodně vracím. Zaujal mě přístup k manželství i životu v ne tak dávné minulosti. Výborná práce!

23.07.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tohle je prostě život.. poutavý styl psaní a příběhy natolik lidské, že se od nich nedalo odtrhnout.

16.05.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Absolutně perfektní. Čtivé, opravdové, lidské.

16.04.2018 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední rok četla!!!

28.08.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha bylaze začátku velmi zmatená,nevěděla jsem, kdo je kdo a čí příběh patří kam. Poté, co jsem se zorientovala, mě však příběh velmi chytl a jedním dechem jsem ji dočetla do konce.

28.08.2017 5 z 5