Afrodedek Afrodedek komentáře u knih

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Za mě velmi, velmi dlouhé s naprosto zbytečně rozvleklými situacemi ohledně vztahu dvou hlavních hrdinů. Tohle jsme už prostě četli v každém předchozím dílu a pokud se nemýlím, tak má jít o detektivku a ne romantický román.
Neskutečně mnoho jmen dalších postav, kdy má postava občanské jméno, jméno ve hře a někdy i další odlišné na Twitteru, takže dost zmatek.
Ze začátku jsem se fakt nemohl začíst, ale posledních 30% mě bavilo hodně.
Určitě stojí za to si knížku přečíst, ale k nejlepšímu dílu série bych ji rozhodně neřadil.

13.04.2024

Onyx18 - díky za info!

10.04.2024

Pouť vyděděnce Pouť vyděděnce Alexej Osadčuk

Rimar - Moc díky za vysvětlení! Já to nějak přehlédl.

10.04.2024

Pouť vyděděnce Pouť vyděděnce Alexej Osadčuk

(SPOILER) Můžu se vás zeptat, kamarádi čtenáři? Dal jsem si pauzu po druhém dílu a teď začal třetí. Nerozumím několika věcem:
1) Jsem na začátku a Oleg si plánuje bojovou postavu a chce levelovat, jak je to možné? To je tím druhým "povoláním", které získal když se stal mistrem?
2) Co říkáte překladu? Oleg si při lehání do nového modulu připadal jako by spadl do "kyselu", co to jako je???? Jde jen o překlep a mělo by jít o jídlo kyselo, nebo jde o něco úplně jiného?
3) Úplně mně vypadlo jak to vysvětlili s tím Pierrotem, hodíte mě někdo do obrazu, prosím?
Moc díky za pomoc a přeji hezký den!

05.04.2024

Šógun Šógun James Clavell

(SPOILER) Za mě jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četl. Jediné, co mě dost zklamalo, byl konec. Zůstalo tam tolik nevyřešených věcí, že mě to krátké shrnutí na konci hodně zklamalo. Místo psaní další knížky z Hong Kongu měl možná pan Clavell napsat druhý díl Šóguna :-( No nic, i přesto jsem tuhle knížku opravdu přečetl jedním dechem a byla prostě skvělá!!!

18.11.2023

Pohádka Pohádka Stephen King

Vím, že budu dost vybočovat z řady, ale za mě fakt velmi slabé. To, co začíná jako zajímavý příběh, poměrně brzy rozbředne do něco jako pohádky pro dospělé (myšleno, že jsou tam násilnosti) a je z toho zoufale neoriginální a ne moc čtivý příběh. Pokud to porovnám třeba s Talismanem, tak je to za mě fakt průměr a to ještě jen proto, že mám knížky od Kinga moc rád :-(

10.10.2023 2 z 5

Koniáš & Bakly - Mrtví muži Koniáš & Bakly - Mrtví muži Miroslav Žamboch

Koniáš je zpátky!!!! Konečně!!! ;-) Zpátky je i Bakly, ale Koniáš mně prostě už chyběl. Za mě výborná věc a hodně mě bavilo i to rozdělení hlavního děje na 3 dějové linky, tedy Koniáš, Bakly a Varatchi. Chci další díl !!! ;-)

15.09.2023 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Zatím jsem u 6. dílu, takže těžce posuzovat jako celek, ale píšu to sem k dílu prvnímu , abyste věděli, zda se pro tuto sérii rozhodnout nebo ne. URČITĚ ANO!!! Sci fi čtu převážně zahraniční, i když jsem v mládí začínal českými autory (ono toho v 80. letech minulého století moc dostupného nebylo), takže jsem po letech zkusil něco z naší produkce a jsem naprosto nadšený!!! Je to fakt výborné a jsem překvapený z naprosto originální zápletky, tedy posuzováno na základě knížek tohoto žánru, které jsem zatím přečetl. Neváhejte a jděte do toho!!! ;-)

17.07.2023 5 z 5

Dokonalý plán Dokonalý plán Lee Child

Bohužel teď už asi standard, no :-( Tedy ne, že by to bylo špatně napsané, nebo že by se to špatně četlo, to pořád platí, ale z Reachera se stal prakticky robot a vyjde mu naprosto všechno a chyby už vůbec nedělá, takže už mu tak nějak fandíte míň a bojíte se o něj ještě míň :-(

17.07.2023 3 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Promiňte, ale "bravurní způsob podání"? Být to knížka o šikaně na základní škole, tak dostane tak 50% a i to bude hodně. Naprosto chápu jak těžké měl ten člověk dětství na bigotním francouzském venkově, ale to neznamená, že se kvůli tomu budu rozplývat jak je tato knížka úchvatná. Není. Určitě stojí za přečtení, ale o žádný zázrak tedy rozhodně nejde.

17.07.2023 2 z 5

Temné záblesky Temné záblesky Martin Moudrý

Hele jako proč ne. Jen taková oddechovka dýchající poměrně zdálky na paty Dobrákovi. Nic k čemu bych se ještě někdy vrátil, ale během služební cesty jsem se celkem bavil.

09.05.2023

Rytmus války Rytmus války Brandon Sanderson

Za mě NAPROSTO SKVĚLÉ !!!! Předchozí díly mně připadaly lehce slabší, tedy v porovnání s tím prvním, kdy se Kaladin teprve učil a bylo to neskutečně napínavé a zábavné, ale tímhle čtvrtým dílem mě autor opět dostal, příběh byl prostě ÚŽASNÝ!!! Jedinou velkou vadou je, že další díl je plánovaný až na rok 2024 a to ještě v originální verzi, takže u nás tak o 2 roky později. Sakra, kdo to má vydržet??? ;-)

03.05.2023 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Přátelé, kamarádi čtenáři. Od paní Maasové jsem přečetl všechno co napsala a prakticky u každé knížky se musím ptát PROČ tam je ta erotika? Copak není dost jiných žánrů , které se zabývají sexuálními vztahy mezi postavami v knize? Fantasy příběhy od paní Maasové jsou naprosto skvělé a ulovila mě Skleněným trůnem kde, alespoň ze začátku, žádná erotika nebyla. Zjevně to byl jasný záměr podmanit si čtenáře skvělým příběhem aby pak v x-tém dílu série musel číst jak se hlavní hrdince rozpálí lůno, no a pak se tam bezmezně šuká :-D Přitom by ty příběhy i bez erotiky fungovaly úžasně. No nic no, tak jsem si postěžoval a vracím se ke čtení této knihy. Jsem naštěstí teprve na začátku, takže se zatím temný kůl hlavního hrdiny nezabořil do... :-D

11.12.2022

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Četlo se to naprosto skvěle. Jasně, nedojde tu k žádnému ohromujícímu odhalení, nejsou tu prakticky žádné akční scény, ale je to prostě moc příjemné čtení.

01.09.2022

Lepší být mrtvý Lepší být mrtvý Lee Child

Přátelé za mě rozhodně průser!!! Z ničeho nic není příběh vyprávěn z pohledu třetí osoby, ale je to "ich" forma. Vypadá to, že Lee už neví co napsat a po tom, co se spojil s bratrem , jdou knižky celkem do kopru. Příběh nijak zvláštní, nic překvapivého, Reacherovi opět vyjde všechno na první dobrou a co mě jako nejvíc naštvalo byl boj ve stylu Tomíka Krujzů v jednom z filmů. Nechci víc prozradit, ale je to fakt velmi, VELMI SLABÉ a to píšu jako věrný čtenář, který má přečtené všechny díly série. Pokud si chcete po přečtení téhle knížky spravit náladu, určitě si pusťte nový seriál Reacher, protože tam je Reacher jak má být. Já už se bojím, že v některém z příštích dílů bude knížka poplatná dnešní době a Reacher bude rozměklý jedinec nejistý si svou orientací a roníci slzy nad zlem všude kolem. Jen vtípek, tedy alespoň doufám!!! ;-)

19.05.2022 2 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

(SPOILER) Tuto knížku je pro mě velmi těžké hodnotit, protože jsem se o ní dozvěděl z informačního emailu od jednoho knihkupectví a nějaký jouda se rozhodl jí propagovat jako něco stejně dobrého jako byly dva díly knížky Šikmý kostel. Není, bohužel opravdu není, protože tahle knížka nesahá Šikmému kostelu ani k okraji horního schodu do kostela. Proč? Protože u Šikmého kostela stačila scéna kdy tatínek se synem odcházejí na šachtu a od té chvíle jsem si k postavám příběhu utvořil neskutečně silný vztah. Bál jsem se co zlého mé hrdiny potká a radoval se když se jim stalo něco dobrého. I slzička občas ukápla a to se považuji za poměrně odolného jedince ;-) Každopádně knížka Až uvidíš moře není vůbec špatná a určitě bych ji hodnotil výrazně lépe nečíst před ní Šikmý kostel a na základě přiblblé reklamy se nesnažit obě knihy srovnávat. Tedy dva díly kostela a tuhle. Příběh lidí za socialismu a nějaké roky po něm není sice nějak originální, ale tím, že je o Řecích, kteří přesídlili k nám, tak je zajímavý. Rád jsem se poučil o občanské válce v Řecku a přečetl si o osudech těchto lidí. Dokonce i na tu slzičku došlo, takže jsem rád, že jsem si tuto knihu přečetl, ale o hrdiny jsem se nějak nebál a neuměl jsem si k nim vytvořit nějaký vztah. Za mě 75% a to právě jen kvůli tomu srovnání, jinak bych dal přes 80%. Samozřejmě jen můj dojem z knihy!

08.05.2022 3 z 5

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

Výborná věc!!! Po dočtení Kapitána jsem hned znovu rozečetl Seržanta, protože si už nepamatuji, jestli v těchhle nových 2 dílech nejsou nějaké zajímavé odkazy na nultý díl, které by stály za osvěžení. Mimochodem, nevíte jak se má jmenovat poslední díl?

31.12.2021

Pochod ke hvězdám Pochod ke hvězdám David Weber

Update mého předchozího příspěvku, pokud to tedy ještě někdo někdy bude číst ;-) Nakonec jsem se dokopal k zakoupení originálu v angličtině a před chvílí jsem knížku dočetl. Nebyla to taková paráda jako s českým překladem, ale co se dá dělat, že. Takže dočteno a za mě velká spokojenost! Pokud byste někdo chtěl vědět jak to dopadne, ozvěte se mi ;-)

22.12.2021

Pochod ke hvězdám Pochod ke hvězdám David Weber

Přesně jak je napsané níže, to jako poslední díl nebude nikdy přeložen??? :-(

04.12.2021

Rod zeme a krvi Rod zeme a krvi Sarah J. Maas

Pomalý rozjezd, trochu otravná podoba k předchozím příběhům Trůnů nebo Dvorů, ale ke konci neskutečně napínavé a skvělé!!! ;-)

23.02.2021 5 z 5