Aerine Aerine komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Velmi velmi zajímavý námět. Jediné, co mi na tom nesedělo (vědeckým popisům nerozumím ani za mák, a tak nedokážu posoudit, zda by cokoli, co se na Marsu dělo, bylo technicky možné), bylo to, že se Mark nepotýkal s depresemi ani ničím podobným z důvodu absence sociálního kontaktu. Ale i tak to byl skvělý zážitek.

25.06.2017 4 z 5

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

Dobrodružné čtení pro děti i dospělé. Příběh má spád, napětí, žádná hluchá místa. Ani jsem nečekala, že se mi bude Poklad na ostrově tak líbit ;-)

25.06.2017 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Strašně jsem se s Nanou prala, dějově je kniha vlastně o ničem, je to sled různých milostných avantýr Nany. Jednou za čas ji popadne děsná zodpovědnost vůči synovi, pak o něm x týdnů, možná měsíců neví. Konec je předvídatelný, ale v rámci rozvleklosti příběhu takový nahonem... Hvězdičky dávám za pokrokovost námětu a naprosté bourání všech tabu té doby.

12.06.2017 2 z 5

Mefisto Mefisto Klaus Mann

Mám velmi rozporuplné pocity. Hendrik Heinz je jako osina v zadku, se kterou ale zvláštním způsobem dokážu soucítit. Nejde přes mrtvoly, jen přijímá, co mu život nabízí... dokázali bychom odmítnout? Odolat? Vzepřít se bezbřehé moci? To si musí vyřešit každý sám se svým svědomím...

07.04.2017 3 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Po mnoha letech jsem se vrátila k Čachtické paní. Příběh utíká a ani se nenadějete, otáčíte na poslední stránku. Samozřejmě všichni klaďasové si prožijí svůj happyend, zlo je potrestáno a pohádky je konec ;-)

23.03.2017 4 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Vůbec nechápu tak vysoké hodnocení. Přeskakování v čase a mezi postavami bylo velmi rušivé. Někdy se nedalo ani poznat, zda se daná část příběhu odehrává v dětství nebo dospělosti postavy. Možná kdybych nejdřív viděla film, nebo si dělala vedle při čtení poznámkový aparát, kdo je kdo, kdo s kým měl které dítě, která "přezdívka" patří komu atd. možná bych nebyla tak rozladěná s každou přibývající stránkou. Na čtení jsem se netěšila. Dvě hvězdičky dávám za zajímavé prostředí a postavu Lucky, ráznou ženskou, která snad jako jediná věděla, co se ve vesnici Želary děje

08.03.2017 2 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Pro mě napínavé čtení, ale do hororu mi chyběla ještě špetka děsivosti, která by způsobila, že se večer budu bát zhasnout a usnout :)

26.02.2017 4 z 5

Bílý slon a jiné pohádky Bílý slon a jiné pohádky Mika Waltari

Pohádky pro děti to moc nejsou, ale je v nich spousta poučení a pravdy :-)

26.02.2017 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Byla jsem nadšená, australské horké prostředí dalo řadě Harryho jiný rozměr. Zase jsem nepoznala, kdo je vrah a přeskakovala odstavce dopředu, jak jsem byla nedočkavá, co se bude dít dál :-)

11.02.2017 5 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Po velkém očekávání adekvátní zklamání. Čekala jsem kouzelnou, mystickou Prahu, Golema, záhadu... Záhada byla, že to funguje a není to nijak extra zamotané ani nepochopitelné. Golem je jen příběhem na pozadí, který "děsí lidi", Praha je tajemná netajemná...

04.02.2017 2 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Trocha symboliky a filosofie je na dlouhé zimní večery to pravé ořechové.

25.01.2017 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Po druhém dílu, který mi přišel trochu nemastný neslaný, přišel díl závěrečný plný akce a dobrodružství s pořádným happyendem. To i trocha překombinovanosti k tomuto žánru podle mě patří a vůbec mi to nevadilo ;-)

16.01.2017 5 z 5

Letiště Letiště Arthur Hailey

Poslední třetina byla napínavá, veškeré zákonitosti ohledně fungování letiště byly ohromně zajímavé, ale pokud hodnotím jako celek, byl to slušný průměr.

08.01.2017 3 z 5

Doupě latinářů Doupě latinářů Ivan Wernisch

Vůbec tomu nerozumím... Jako kdyby Wernisch pracoval dadaisticky, skládal k sobě slova jen náhodou a pak vzniklé nesmysly upravil, aby vznikly rádoby věty. Tenhle styl mi prostě nesedí.

18.12.2016 odpad!

Vita Caroli: Vlastní životopis Vita Caroli: Vlastní životopis Karel IV. Lucemburský

Jako pramen informací s kým, kde Karel válčil je to možná zajímavé, ale pokud si neděláte poznámky, nebo mapu tažení, tak nemáte šanci se orientovat. Až mně bylo úzko z toho, jak to Karel popisuje, jak vyplenili tohle a tamto :-( Mezi tím jsou Karlovy náboženské úvahy. Toť vše.

04.12.2016 1 z 5

Němá barikáda a jiné povídky Němá barikáda a jiné povídky Jan Drda

Propaganda pořádného kalibru, ruská armáda byla dokonalá a geniální, nechybující. Nesnášenlivost vůči všem mimo východní blok. Povídka, za kterou dávám tu chudinkou jednu hvězdičku, se jmenuje Politik.
Drdova knížka povídek pro mě byla velikým zklamáním, škoda že nadšení z osvobození bylo tak jednostranně zaměřeno :-(

03.12.2016 1 z 5

Poklad ve Stříbrném jezeře Poklad ve Stříbrném jezeře Karel May

Film mám nejradši ze všech mayovek. Knížka mě zklamala. Příliš velké množství postav, záporákovi Cornelovi není věnován adekvátní prostor, Stříbrné jezero se objeví 40 stránek před koncem a tajemství jeho pokladu je nakonec úplně netajemné, děj je poněkud roztříštěn na spoustu epizod, které pohromadě nedrží ani postavy.

30.10.2016 2 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Už mě to nedostalo tak jako kdysi. Pamatuju si, že jsem byla naprosto znechucená a vyděšená... Ale tenhle efekt už se po druhé nedostavil...

16.09.2016 3 z 5

Něžná Něžná Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Celá povídka je psaná v ich-formě z pohledu manžela... Mně ale to zmatené vypravování moc nevyhovovalo. Litovala jsem jeho ženu, ale ne jeho...

02.07.2016 2 z 5

Pohádka o zeleném hadu a krásné Lilii Pohádka o zeleném hadu a krásné Lilii Johann Wolfgang Goethe

Pohádka? Bludičky v podobě mužů polykající zlato a následně vyvrhující zlaťáky, had, který také polyká zlato a pak svítí a jednou denně se mění v most přes řeku, převozník, který chce za svou službu 3 zelné hlávky, 3 artyčoky a 3 cibule, princezna, která svým dotekem přináší smrt... jen výběr na sebe naskládaných motivů, které nejsou nijak vysvětleny a většina z nich nemá žádný účel... Ať chtěl Goethe říct tímto dílkem cokoli, já to nevidím...

01.07.2016 odpad!