a.a.candys.life a.a.candys.life komentáře u knih

Damídci aneb Ochránci pohádkového světa Damídci aneb Ochránci pohádkového světa David Řezanina

Damídci jsou skřítkové, kteří dohlížejí na pohádkový svět, aby se nic nepopletlo a bylo vše jak má. Na jednu pohádku už děti bohužel zapomněli a tím se pohádka nadobro vytratí z paměti a spolu s ní i všechny bytosti onu pohádku obývající.
Damídci jsou jak zelení, hnědí, tak i například růžoví. Každý oplývá jinými schopnostmi a kouzly.

Moc se mi líbilo, že každá kapitola je o jiném Damídkovi, kde jej autor na začátku příběhu vždy představí a i detailně popíše, k dispozici je samozřejmě i obrázek. Například Plamínek se specializuje na draky a ohnivá stvoření, jeho barva je oranžová, je odolný vůči ohni a má i tajné informace. Jde vidět, že si s knížkou autor pohrál, a proto je kniha taková jaká je, úžasná. Nemusí jí číst jen děti, sami vidíte jak já jsem z té knihy nadšená.

Každá kapitola je samostatný příběh, ale přitom se pokaždé prolíná s čarodějkou Čarimari. Děti tam najdou i různá poučení, třeba že i úklid může být zábava!

Písmenka jsou veliká a velikost knihy vyhovující pro prvňáčky, aby si mohli pohodlně číst u stolu a užívat si krásné ilustrace. Kniha není vůbec těžká, takže ideální čtení v posteli na dobrou noc.
Každá pohádka má něco do sebe a připadají mi originální, nemůžu si vzpomenout, že by mi, že by mi kterákoliv kapitola připomínala nějaký klasický kousek. Mně osobně se nejvíc líbila o Drobečkovi a zamilovaném obru.

Knihu ilustrovala Hana Kroupová a odvedla úžasnou práci. Děkuji autorovi za zaslání knihy a krásné věnování.

03.10.2018 5 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Slabší díl než ten předchozí ale stále tu sérii miluju a mám nutkání di přečíst závěrečný díl.

Druhy díl byl už více zaměřeny na prince.

10.10.2020 4 z 5

Život podle Julie Život podle Julie Laura Vanderkam

Krátký příběh o tom, jak si nastavit svoje priority.
Tato kniha měla být motivační. Pro začátečníky dobrý krok. Pro pro pokročilé bohužel.

23.07.2020 2 z 5

Šalina do stanice touha Šalina do stanice touha Iva Hadj Moussa

Popravdě nevím co si to této knize mám myslet, asi to byl záměr, že se se jednalo o Antihrdiny. Příběh se mi zdál nereálný, trochu přeplácaný. Musím říct, že mě to bavilo číst a byla jsem zvědavá jak to skončí.

30.06.2020 3 z 5

Jsme všichni sněhové vločky? Jsme všichni sněhové vločky? Holly Bourne

4.5/5* Holly Bourne mám prostě ráda! Její knihy dokážou pomoc mladým lidem a hlavně jim říct, že v tom nejsou sami!

15.02.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Knihu jsem nečetla ale poslouchala. V audio verze byla skvělá, hudební doprovod a čtenáře byli skvělý! Nevěřila jsem, že jsem je konec knihy. Těším se na druhý díl!

24.10.2019 4 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

Krásná kniha a skvěle čtení! Kdo miluje řeckou mytologii tak doporučuji! Na konci jsem si knihu musela šetřit.

20.10.2019 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Knihu jsem četla strašně dlouho a konečně jsem jí dočetla. Bohužel mi příběh nic nedal.
Je krásně napsaná, ten svět je hezky vykreslený. Je to milé čtení na podzimní dny.

03.10.2019 3 z 5

Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost C.G. Drews

4,5*/5* Krásný příběh! Nemohla jsem přestat číst. O lásce k hudbě i nenávisti, přátelství, rodině, selhání a zklamání. Příběh se mi moc líbil!

13.08.2019 4 z 5

Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost Paul Tobin

Krásný komiks přímo pro děti. Kresba velmi pěkná. Akce, takže se rozhodně nudit nebudete. Mě jako dospělému něco chybělo.

26.07.2019 3 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Přečteno na jeden zátah. Natož, že to bylo YA. Odehrálo se tam spoustu věci. Skvělá kniha.

22.07.2019 5 z 5

Dcera života Dcera života Tom Fletcher

Od začátku do dokonce se v knize furt něco dělo! Hlavní hrdiny jsem si oblíbila a byla pecka to číst! Těším se na pokračování. Skvělý start na úspěšnou sérii.

07.07.2019 4 z 5

Jsi vzpruha mého života Jsi vzpruha mého života Andrews McMeel

Autor, chtěl být asi romantický, ale nepovedlo se mu to. Hlavně to ženám nekupujde, jestli jí chcete porovnat k soli a pepři, tak jí radši kupte slámku.

13.04.2019 1 z 5

Zkratky Zkratky Mariana Tutschová

Tohle asi není kniha pro mě. Bylo to vtipné ale humor jsem moc nepochopila.

12.04.2019 1 z 5

Příručka pro přežití ve městě Příručka pro přežití ve městě Zuzana HustMaš (p)

Vtipná knížečka! Dost jsem se u toho zasmála.

10.04.2019 3 z 5

Zima Zima Hubertus Rufledt

Druhý díl má už větší rozjezd! Těším se na další díly a jak to bude pokračovat.

01.04.2019 4 z 5