666Jitka 666Jitka komentáře u knih

Zbraně pro Erató Zbraně pro Erató Karel Kryl

Rozhodně se k této básni vrátím - jednou přečíst nestačí ...

25.02.2020 5 z 5

Skleněný hrob Skleněný hrob David Hewson

Poutavě napsané, člověk se nenudí. Jako odpočinková četba - dobré.

12.02.2020 4 z 5

Mainstream Mainstream Miroslav Pech

Mně se kniha líbila a dobře se mi četla.

05.01.2020 4 z 5

Francouzský impresionismus Francouzský impresionismus Petr Šámal

Katalog k výstavě, která se konala v paláci Kinských v Praze 29.6.-13.10.2019. Výstava to byla moc pěkná a katalog ji moc hezky a přehledně dokumentuje.

04.01.2020 5 z 5

Sestra Sestra Jáchym Topol

Tentokrát jsem tuto, (jak jsem již psala), dekadentní, šílenou, do jisté míry až drastickou, expresivní, bizarní, zároveň hluboce emocemi napěchovanou zpověď plnou vášnivých prožitků, představ, snů, halucinací a dojmů poslouchala na radiu Vltava ve vynikajícím podání Tomáše Pavelky.

20.06.2024 5 z 5

Mnoho štěstí Mnoho štěstí Alžběta Sirovátková

Malá knížečka vhodná jako příloha k dárku někomu, koho máme rádi, která obsahuje různé citáty a myšlenky o štěstí.

06.06.2020 4 z 5

Svědkyně temnot Svědkyně temnot Mike Ashley

Vynikající antologie duchařských povídek z pera viktoriánských autorek, kterou mohu jenom doporučit čtenářům, kteří mají tento druh literatury rádi. Každá povídka je doplněná zdařilou ilustrací a základními informacemi o jednotlivých autorkách.

24.05.2020 5 z 5

Svědkyně zítřka Svědkyně zítřka Mike Ashley

Vynikající antologie obsahující vědecko-fantastické povídky z pera viktoriánských autorek - je radost tuto knihu číst s vědomím, že jednotlivé povídky psaly dámy v době dávno minulé a jak odvážně a výborně se zhostily tohoto tématu ...

24.05.2020 5 z 5

Sloup ohně Sloup ohně Judith Tarr

Velice zajímavá a čtivá kniha z období vlády monoteistického faraona Achnatona. Příběh není jenom o královské rodině a jejich vyznání v jediného boha Atona, ale také o životě obyčejných lidí, stavitelů hrobek atd.

29.04.2020 5 z 5

Sakramiláčku / Střepy Sakramiláčku / Střepy Filip Topol

Místy jsem v některých verších nacházela sebe sama ... mrazivě krásné ...

13.02.2020 4 z 5

Zakletí Zakletí Martin Dudák

Trochu déle mi trvalo než jsem se do knihy vpravila, ale postupně jsem se do ní ponořila a byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Kniha se odehrává částečně před sametovou revolucí a částečně po ní. Je to autobiografický příběh autora, jeho studiu na vojenské škole, útěku na "západ", jeho první a asi jediné lásce a o tom jak jeho první láska ovlivnila celý jeho život. Některé pasáže jsou psány ve verších ...

01.01.2020 3 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Výborný nápad, také celkový děj knihy nebyl vůbec špatný, ale mám pocit, že by se z té myšlenky dalo vycucnout o něco více. Nicméně - kniha se dobře četla a dějová linka měla spád. Příběh tak trochu připomínající Vránu byl temný a potěšil. Tak a teď se mohu konečně podívat na filmové zpracování - jsem zvědavá.

20.06.2024 4 z 5

Bor Bor Jan Hlubek

Volné pokračování knihy Les nás tentokrát zavede nejenom na Šumavu. Autor nám představí různé typy nových hrdinů děsivého příběhu a připomene nám i ty, které již známe. Prastaré zlo si opět po 20 letech nachází cestu, jak se dostat mezi lidi a zařádit si. Měla jsem pocit, že v Boru se autor více pohybuje v osobních životech postav a že je tam více sexu na úkor linky s tajemnou entitou pobývající v šumavských lesích. Přišlo mi, že bylo vše tak nějak rychle odbyté, jako by toto děsivé zlo ani nebylo nijak zvlášť těžké porazit.

19.06.2024 3 z 5

Hororovky Hororovky Timothy Sprague

Taková strašidelná jednohubka spíše pro děti - pro mládež už by to bylo asi poněkud nezáživné a málo děsivé, vzhledem k tomu, že má být tento počin hororem. Přečetla jsem během jednoho dne, abych knihu otestovala, než jí věnuji svému synovci. Kniha má velmi pěknou obálku a ilustrace jsou též povedené. Najdeme zde čtyři delší, dá-li se to tak vůbec říci, příběhy, které by mohly děti docela vystrašit a 12 mikro hororů, jak je nazývá sám autor, které mi přijdou spíše jako náčrty pro povídky budoucí.

19.06.2024 3 z 5

Přírodopis živočišstva pro nižší třídy středních škol Přírodopis živočišstva pro nižší třídy středních škol Jiří Janda

Učebnice přírodopisu o zvířatech moc pěkně ilustrovaná F.Procházkou. Jsem moc ráda, že se mi zachovala v dost dobrém stavu.

10.05.2020 5 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Josef Svátek

Poutavé vyprávění o pražské katovské rodině Mydlářů, o provádění exekucí v té době, o životě ve staré Praze, ale i v Čechách. Poslouchala jsem jako audio verzi.

21.04.2020 4 z 5

Nápady laskavého čtenáře Nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Vtipné parodie na literární tvorbu různých autorů. Odpočinková četba.

16.04.2020 3 z 5

Náměstíčko Náměstíčko Carlo Goldoni

Komedie o dívkách z Benátek, které by se rády vdávaly, a mládencích, kteří jsou ochotni si pro ně vjet pořádně do vlasů. Poslouchala jsem dramatizaci této ztřeštěné komedie na radiu Vltava. V hlavních rolích Simona Stašová, Růžena Merunková, Jaroslava Kretschmerová, Jaroslav Kepka, Martin Dejdar.

07.04.2020 3 z 5

Ermina Bar Monolog Ermina Bar Monolog František Štorm

Příjemné počtení o cestování Františka Štorma po Indii, kam rád jezdívá. Kniha je plná rozmanitých autorových linorytů, které jsou typické pro Františkovu uměleckou tvorbu a krásně knihu oživují.

20.03.2020 5 z 5

Život je bolestný a přináší zklamání: Massakr Vol.1 : Lovecraft Život je bolestný a přináší zklamání: Massakr Vol.1 : Lovecraft Otto M. Urban

Naprosto perfektní dvojjazyčný katalog k výstavě "Život je bolestný a přináší zklamání: Massakr, Vol. 1: Lovecraft" s bohatou detailní přílohou obrazů, kreseb a rytin, který se zabývá vlivem nesmrtelného H.P.Lovecrafta na další umělce, ať už malíře, spisovatele, hudebníky nebo režiséry z celého známého světa. Tuto výstavu jsem navštívila dne 27.12.2016 a byl to vskutku skvostný a dechberoucí zážitek !!!

25.05.2020 5 z 5